Vízilabda: szoros meccsen nyert a Beton + FOTÓK

2011. március 26., szombat
Küzdelmes mérkőzésen egy góllal diadalmaskodott a Szeged Beton férfi vízilabdacsapata a Szolnoki Főiskola együttese ellen a férfi OB I 24. fordulójának szombat esti találkozóján az újszegedi sportcsarnokban. Decemberi győzelme után kötelező volt győzelmet aratnia a Szeged Betonnak a Szolnok elleni hazai rangadón, noha a másik Tisza-parti alakulat hajlamos megtréfálni nagyobb ellenfeleit. Ennek megfelelően szívós védekezésük, valamint a sok hibával játszó hazaiak helyzetkihasználásbeli hiányosságai miatt nem is engedték meglépni a Vindisch Ferencet eltiltása, Lehmann Istvánt lábadozása miatt nélkülöző Betont (Lehmann ugyan a nevezettek között volt, de végül nem szállt medencébe, mivel még ne százszázalékos augusztusi vállműtéte után). Joe Kayes és Aaron Younger a délszaki légiósok kezdték a gólgyártás, ám a 2-0-s előnyt a félidőre kiegyenlítette a Szolnok (3-3). Fordulás után nyitottabb játékba kezdtek a felek ennek az első félidő góltermését hozó harmadik negyed lett az eredménye (6-6). A vendégeket Süveges Máté vitte a hátán, három gólja révén tudták tartani a Beton tempóját. Az utolsó játékrészben Varga Péter és Török Béla újra kétgólosra növelte az előnyt, melyből csak pár másodperccel a vége előtt tudott faragni a Szolnok, így 8-7-es szoros győzelmet aratott a Beton. Kásás Zoltán alakulatának már csak egy találkozója van hátra az alapszakaszból, mivel a hátralévő két fordulóból az utolsóban szabadnaposak Molnár Tamásék. Következő alkalommal a bajnoki címvédő Vasas együtteséhez látogat a szegedi gárda. Külön érdekessége az összecsapásnak, hogy a két együttes közös Euroliga-csoportja miatt ez lesz a negyedik találkozás az angyalföldiekkel. Az első kettő döntetlennel, a harmadik vereséggel zárult, jövő szombaton pedig kiderül, hogy a negyediket meg tudja-e nyerni a Beton. Az Euroligában elveszített idegenbeli találkozó - melyen ha kikapott volna, akkor nem jutott volna tovább a Vasas - első három negyedéből kiindulva erre még esélye is van Török Béláéknak. Molnár Tamás ezúttal nem talált be Gárdonyi András kapujába, nem gyarapíthatta góljai számát, míg a Fradi ellen kétszer eredményes Szívós Márton már 72 találatnál jár Molnár 59-ével szemben - vagyis a gólkirályi cím igencsak távolodni látszik háromszoros olimpiai bajnokunktól.

Férfi vízilabda OB I, 24. forduló:

Szeged Beton - Szolnoki Főiskola-KÖZGÉP 8-7 (2-1, 1-2, 3-3, 2-1) Szeged, újszegedi sportuszoda, 200 néző. Vezette: Székely, Fekete. Szeged Beton: BAKSA - Juhász 1, Kiss Cs. 1, Kayes 1, Molnár, Busila, TÖRÖK 3. Csere: Younger 1, Varga 1, Komlósi, Somogyi. Vezetőedző: Kásás Zoltán. Szolnoki Főiskola: Gárdonyi - Regős 1, Gerritse 1, Bálint G., Kovács O., Császár, Georgescu 1. Csere: Mezei, Hangay Z., Szőke, SÜVEGES 3, Pásztor 1, Marnitz. Vezetőedző: Cseh Sándor. Gól - emberelőnyből: 6/3 ill. 6/2. Ötméteresből: -/-, ill. -/-. Kipontozódott: Geiorgescu (30'). Kásás Zoltán: "Elkerülhető gólokat kaptunk, saját dolgunkat nehezítettük meg ezekkel, de a győzelmünk a lényeg és a három pont."

Bodrogi Bau-Szentesi VK - ASI 12-5 (3-0, 3-2, 3-1, 3-2) OSC - BVSC-Zugló 10-15 (3-5, 4-3, 2-4, 1-3) UTE - PVSK-Fűszért 9-8 (0-2, 2-2, 3-1, 4-3) FTC-Fisher Klíma - Groupama-Honvéd 7-8 (1-1, 2-3, 2-3, 2-1) Korábban játszották: ZF-Eger - TEVA-Vasas-UNIQA 6-5 (2-1, 3-3, 0-0, 1-1)