Kosárlabda: gálázva verte a Szedeák a Tarjánt + HANG, FOTÓK

2011. március 4., péntek
Látványos show-elemekkel is tarkított, közönségszórakoztató mérkőzésen magabiztosan győzte le a Salgótarjáni KSE-t a Dél-Konstrukt SZTE-Szedeák. Nyoma sem volt a Debrecen elleni szenvedésnek, ma szárnyaltak a szegediek, nem volt egy súlycsoportban a két fél. Végig vezetve, könnyedén intézte el a Szedeák Salgótarjánt a férfi kosárlabda NB I/A 22. fordulójának alsóházi ragadóján. A két együttes közül egyik sem emlékeztetett előző fordulóbeli önmagára: a szegediek az első pillanattól kezdve nagy odafigyeléssel, szervezetten és pontosan kosárlabdáztak, nyoma sem volt a Debrecen ellen látott kínlódásnak. A nógrádiak viszont azt követően, hogy alig egy hete alaposan megszorongatták a Paksot, ezúttal gyakorlatilag semmiféle ellenállást nem fejtettek ki, úgy tűnt, már a kezdés előtt feladták a mérkőzést – nincs is kedvük játszani. Janou Rubin kosaraival gyorsan 7-2-re megléptek a hazaiak, majd az 5. percben Drahos Gábor kettő plusz egye után tíz fölé nőtt a különbség (16-4). Remekül védekeztek a Fodor-legények, alig-alig engedték dobóhelyzetbe kerülni Rodgerséket, akik egyre csökkenő lelkesedéssel közelítgették meg a szegedi gyűrűt. Annál inkább szárnyaltak a fehér mezesek: türelmesen támadott az újonc, s ezúttal nagyon pontosan is dobtak a Tisza-parti közönség kedvencei. Az első negyed végére húsz pont fölé hízott az előnyük, 34-12-nél ültek le pihenni. A második negyedben még inkább úgy tűnt, ezen az estén osztálykülönbség mutatkozik a két küzdő fél között. Sorra tapsolhattunk a szebbnél szebb szegedi kosaraknak, a vendégek alig tanúsítottak ellenállást. Ez persze mit sem von le a Szedeák érdemeiből: a 18. percben Vida Máté találatát követően már negyvennel mentek a mieink (58-18). Fodor Péter már ekkor lehetőséget adott a fiataloknak is. A nagyszünet előtt picikét közelítettek is a látogatók, 60-27-nél fordultak. Kovács Nándornak negyedóra alatt sem sikerült felráznia övéit, a térfélcsere után is hit, akarat és ötlet nélkül, motiválatlanul kosárlabdázó Salgótarjánt, illetve agresszíven, okosan, pontosan és nagy lelkesedéssel játszó Szegedet láthattak a nézők. Rubin, Tanács Attila, Nyilas István és Nebojsa Dukics is virgonckodott, Drahos és Vida Máté pedig tanítani való asszisztokkal szolgálta ki őket. A különbség harminc és negyven egység között liftezett (hogy teljesen pontosak legyünk, a 29. percben 86-44-nél negyvenkettővel is vezettünk). A záró felvonás 86-50-nél kezdődhetett. Ennek a negyednek az első fele Bryson McKenzie egyszemélyes show-ját hozta: az amerikai center látványos zsákolásokkal szórakoztatta a publikumot. A 37. percben Molnár Miklós hármasával értük el a százas határt (idegenben éppen százat dobtunk a Tarjánnak), ekkor 101-60 állt az eredményjelzőn. A végjáték aztán a fiatal tehetségekről szólt: a hosszú sérüléssorozatot követően bemutatkozó Hájer Ádám és Szabad István is eredményes tudott lenni, Mészáros János pedig korát meghazudtoló magabiztossággal mozgott a palánk alatt. 115-71-re nyerte a mérkőzést a Dél-Konstrukt SZTE-Szedeák, így végleg elszakadt azoktól a csapatoktól, akiket a kiesés réme még fenyegethet. Nyilas Istvánék legközelebb két hét múlva lépnek pályára tétmeccsen: március 18-án (pénteken) 18 órai kezdettel Nyíregyházán vendégszerepelnek.

Férfi kosárlabda NB I/A 22. forduló:

Dél-Konstrukt SZTE-Szedeák - Salgótarjáni KSE 115-71 (34-12, 26-15, 26-23, 29-21). Szeged, újszegedi sportcsarnok, 800 néző. Vezette: Kapitány G., Márton L., Szabó G.; ellenőr: Várhalmi.Szeged: Drahos 5, RUBIN 21/3, NYILAS 17/6, Dukics 11/3, MCKENZIE 21. Csere: Tanács 8/6, VIDA 6, MOLNÁR M. 13/6, Mészáros 7, Szabad 2, Hájer 4, Varga D. Vezetőedző: Fodor Péter. Salgótarján: Mays 21/3, Rodgers 4, Kocsis 5/3, Koma 10, Ukeagu 6. Csere: Hartvich 10, Sebők 10/6, Szabó Z., Kiss K. 5/3. Vezetőedző: Kovács Nándor.
Fodor Péter vezetőedző értékelése a mérkőzésről:
Nyilas István így látta "belülről" a találkozót:
Szabad Istvánnak, az utánpótláscsapat egyik erősségének véleménye a meccsről:

40. perc: Máris zúg a szép volt fiúk, 800 torokból, miközben Mészáros Janó veri be a száztizediket, pluszeggyel a száztizenegyediket! 111-68! Hájer és Szabad parádézik, Hájer fejezi be! 113-68. Mays-tripla benn, Hájeré kimarad, de Szabad beteszi! 115-71! Ez is a vége! Szép volt fiúk! 39. perc: Sebők büntetők, 105-66. Hájer nagyon aktív, bizonyítani szeretne, nem sikerül ezúttal. Komának igen, 105-68. Molnár estében is, a pluszegy is jó, 108-68! 38. perc: Mészáros ront, Mays most nem, 105-64. Szabad adja el, de kihagyják a vendégek. Aztán időt kérnek. 37. perc: Hartvich szép játék végén, 101-62, Mészáros válaszával 103-62! Hájer első pontjai! 105-62! 36. perc: Szabad is ront. Varga vetődve blokkolja a labdát. Mészáros jön vissza, McKenzie helyett, aki vastapssal sétál le. Molnár triplája a századik és a százegyedik Szedeák-pont! 101-60! 35. perc: Molnár triplája rossz, aztán ügyesen blokkol, de Kiss felteszi a lepattanót, 98-60. Molnár ziccerben, kimarad a száz. Molnár triplája rövid, Hájernek jó, felteszi, lejön... 34. perc: Sebők-tripla, McKenzie-zsák! 98-55! Kiss Károly ront tempót. Aztán McKenzie ellépi a százat. Szabad a pályán. Sebők Tamás újabb hármasa, 98-58. 33. perc: Ukeagu vajon hol tanult dobni? McKenzie megmutatja a zsákot sokadszor, 94-52! Molnár 4. fault. Sebők két büntetője rossz, de marad náluk. hartvichot blokkolja Bryson, aztán nagyon él a palánk alatt, 96-52. Menthetetlenül jön a száz... De előbb Salgótarjáni időkérés. 32. perc: Vida a füle mellett passzol hátra, Mckenzie be is zsákolja! parádés, 90-52! Labdát szerzünk. McKenzie a palánk alatt is eredményes, 92-52! 31. perc: Ukeagu ismét betalál, szegény Varga Dani nem ellenfél fizikailag, 86-42. McKenzie töri el a zsákot. Vida bedobja, 88-52! Vége a harmadik negyednek.30. perc: Ukeagu akart zsákolni, de csak elengedte végül, 86-48. Varga ront elől. Hartvich büntetői, 86-50. Rubin és Hájer trükközne 3 mp-cel a vége előtt, de Ádám kiejti a labdát 29. perc: McKenzie szerez lepattanót, Hájer rosszul teszi fel a triplát, Rubin tempója annál jobb, 86-44! Mays ismét, 86-46. Varga Dániel is a pályán. 28. perc: Mays eredményes ismét. Nyilas is, triplával! 82-44! Hájer Ádám is a pályán. McKenzie a palánk alól, 84-44! 27. perc: Dukics szedi le a labdát a levegőből, indítja Nyílt, meglökik, két dobás. Drahos helyett Vida. Nyíl dobásai benn, 77-40! Játszik a Szeged! - harsogják az ultrák. Így is van, játszik a Szeged! Kocsis büntetői benn, 77-42. Ellépjük, jön a Tarján. Elveszik, Hatrtvich palánkhoz vágja a labdát, technikai, Nyíl bedobja mindkettőt, a támadás rossz. 26. perc: Rodgersnek továbbra sem megy. Hagyjuk őket, lehet is, Mays ront, Ukeagu lejön. Mays most betalál, 73-40. Tanács Attila szép közelije, 75-40! 25. perc: Mays megint, már a mieink sem veszik komolyan, 71-38. Fodor Péter időt kér. Rubin-passz, Dukics közeli, 73-38! 24. perc: Drahos negyedik fault. Mays-dupla, 71-34. Rodgers is bedobja, 71-36! 23. perc: Kiss Károly villan egy hármassal, belefér, 67-32. Dukics-dupla, 69-32! Rubin szerez labdát, két kézzel zsákol most, 71-32. Vendég idő. Úgy tűnik a Salgótarján feladta a meccset, nem igazán érdekli őket már mi lesz a vége. 22. perc: Mayst a kutya sem bántja, elrontja a ziccert. Rubin nem, 65-29! Indítjuk Rubint, egy kézzel zsákol! 21. perc: Dukics ront triplát. Koma betalál egy duplával, Tanács triplája szebb! 63-29! Lehengerlő hazai fölény, jó védekezés, eredményes támadás és teljesen tanácstalan vendégek. Szedeák-gála egyelőre a mérkőzés. A Szedeák 76%-kal dobja a duplákat, 45-tel a hármasokat. A vendégeknél ugyanez 36 és 10. Lepattanókban dupla annyit szereztünk eddig, 24-12 az arány. Rubin eddig 13/3, csak egyszer rontott, 7 lepattanó, 4 assziszt. Időközben a Szeged Beton 11-2-re vezet Szentesen a negyedik negyed közepén, 2-1-es szentesi vezetésről fordítva, úgy hogy a hazaiak 19 perce nem dobtak gólt. Nagyszünet. Pályán a legkisebb utánpótlás. 20. perc: Szabadnak még nem megy a tripla.Nem tudnak mit kezdeni a Szedeákkal a vendégek, Hartvich nem mer közel menni Dukicshoz, aztán McKenzie-fault. Rodgers dobja, 58-25. Dukics közelijét nem adják meg, fault, két dobás, 60-25! Kocsis triplája nem jó, természetesen, Nyíl elüti a lepattanót. Dukics-fault, Hartvich büntetőzik, 60-27. 19. perc: Koma faulttal együtt, 58-22. Pluszegy benn, 58-23. Feljöttek 35 pontra, Vida meg eladja... Nyilas ismét a pályán! 18. perc: Kiss Károly áll be a vendégeknél, Vida büntetője kimarad. McKenzie-é is az első, a második szintén... Hartrvich röviden, McKenzie pontatlanul, Hartvich közelről, most benn, 58-20. 17. perc: Hartvichra már nem is mozdulunk, beteszi a lepattanót, 56-15. Kocsis-tripla. Éledeznek a vendégek. 56-18. Vida válasza, 58-18! 16. perc: Rubin is tud zsákolni, 54-13! Szabad István jön, Mészáros mészárol jó tempóval ez már 56-13! 15. perc: Molnár ismét, most csak dupla, 48-13! McKenzie-t maximum Ukeagu tartaná meg, így kosárral együtt pluszegy dobás, kimarad, 50-13. Eladják, McKenzie zsákol! 52-13. A 100 nem kérdés, lassan csak az hogy a különbség lesz-e annyi... 14. perc: Rubin jó tempójával tobb mint harminc közte! 43-12! Tanács helyére Mészáros jön. Koma bedog egy büntetőt, ez az első pontjuk a negyedben. Molnár Miki megmutatja ismét, hogy kell triplát dobni! 46-13! 13. perc: Ukeagu 3. fault. Tanács triplája rövid. Most már harmincas differenciára megy a Szedeák. Se dobni, se passzolni nem tudnak ma a tarjániak. Mármint a salgótarjániak. 12. perc: Újabb rossz vendég dobás, újabb jó hazai, Vida! 38-12! McKenzie emberrel együtt, pluszegy is jön, simán! 41-12! 11. perc: Szabónak egy McKenzie-sapka, hogy ne fázzon. Molnár egyedül tör be a védelembe, 36-12! Nyíl eltöri a labdát, de így jó alley-oopra McKenzie-nek, nem sikerül... Vége az első negyednek.10. perc: McKenzie kihagyja a ziccert. Hartvich-hármas rövid, Nyilas-dupla csont nélkül! 34-12! Szabó a gyűrűt sem találja el... Molnár Miki emel egy triplát, lecsorog. 9. perc: Rodgersnek sem megy. Mays talál be végül, 32-12. Rodgers lop labdát indul és egy fault Nyílnál. Szedeák időkérés. Molnár Rubin helyén. Rodgers hiába bűvöli a labdát, mindkettő rövid... 8. perc: McKenzie labdaszerzés után egyedül, aztán Nyíl egy újabb labdaszerzés után újabb ragyogó tripla!!! 29-10! Vendég idő. Rubin 6 lepattanónál jár, a vendégek összesen egynél... Mays triplával próbálkozik, neki nem megy, de megy Dukicsnak! 32-10! Gálameccs! 7. perc: Rubin eladja, Hartvich ziccert ront, Drahos hármast, Rubiné a lepattanó, 24-8. Mays válasza, 24-10. Támadóhiba Tanácsnál. Drahos helyett Vida Máté a pályán. Tanácsot McKenzie váltja vissza. 6. perc: Tanács meg micsoda triplát szór!!! Csont nélkül, 22-4. Koma válasza, 22-6. Hatszáz néző méltatlankodik egy újabb fault miatt, Mays kihagyja a büntetőket, Sebők viszont jó duplát dob, 22-8. 5. perc: Drahos dob be egy közelit, pluszeggyel jöhet, 16-4! Jól védekezünk eddig és a támadások is eredményesek. Koma dobása lejön. Nyilast faultolják tripla közben, három büntetővel jövünk! Mind benn, 19-4! Tanácstalan a Tarján elől, mi meg jól védekezünk, Rubin szerez labdát. 4. perc: Újabb fault nálunk ezúttal, Mays büntetőzik, 11-4. Gyors indítás után Dukics! 13-4! Nyíl üti el Rodgers passzát. Kocsis rossz hármaskísérlete. 3. perc: Drahos szerez labdát, szép passz Nyilasnak, 9-2! Eladja a Tarján a labdát, indulunk, Drahos tör be elütik a labdáját. Időt kérnek a vendégek. Fault Dukics ellen. Nyíl triplája lejön, a lepattanót összeszedjük, Drahos felteszi, 11-2! 2. perc: Drahos Rubinnak, kettő pont, 5-0! Ukeagu dob közelit, meg pluszegyet. Tanács váltja McKenzie-t. Ukeagu sem egy büntető-specialista. Rubin keze sül, 7-2! 1. perc: McKenzie arcba könyökli Kocsist 14 másodperc alatt szedi össze, ennyit a támadásunkról egyelőre... Kocsis megy bele. Rubin-tripla! 3-0! 17.55: Bemutatások, hamarosan kezdünk. 17.50: McKenzie gyakorolgatja a büntetődobásokat. Nem is árt, mostanában sok kimaradt neki. Kiss Zsolt sajnos egyelőre még mindig a kispadról kényszerül figyelni a társakat. 17.45: Mint beharangozónkban is írtuk, nagy mozgások voltak a két együttes legutóbbi randevúja óta, amikor is a Szedeák idegenben aratott sima, 100-66-os győzelmet. Rodgers (1-2-es poszt, 17,5-ös pontátlag), Mays (1-2-es poszt, 11-es pontátlag) és az új szerzemény, első meccsén dupla-duplázó center Ukeagu (Paks ellen 16 pont, 12 lepattanó) a legveszélyesebbek 17.35: Pályán a csapatok, megy a bemelegítés. A vendégek már negyedórája kinn vannak, a Szedeák pár perce érkezett meg a parkettre. 17.30: ...és újra pattog a labda! Sok szeretettel köszöntjük a kosárlabda-rajongókat az újszegedi sportcsarnokból ahol félóra múlva kezdődik a Szedeák-Salgótarján bajnoki mérkőzés! Férfi kosárlabda NB I/A 22. forduló, vezeti: Kapitány G., Márton L., Szabó G.; ellenőr: VárhalmiVárható kezdőötösök:Szeged: Drahos, Rubin, Nyilas, Dukics, McKenzie Salgótarján: Rodgers, Mays, Kocsis, Koma, Ukeagu Beharangozó írásunkat ide kattintva olvashatják el. A 22. forduló további műsora: Falco-Szova KC Szombathely – Zalakerámia ZTE KK 68-65 Albacomp – T.O.M Controll-Kecskeméti KSE szombat 18.00 Szolnoki Olaj KK – Takarék Soproni KC szombat 18.00 MJUS-Fortress Körmend – Kaposvári KK szombat 18.00 Atomerőmű SE – Marso-Vagép Nyíregyháza KK szombat 18.00 Factum Sport Debrecen – Pécsi VSK-Pannonpower vasárnap 18.00