Vízilabda: Magyarország nyerte a Volvo-kupát

2011. február 25., péntek

Ahogyan arra már előzetesen is számítani lehetett a magyar válogatott nyerte a Volvo-kupa nemzetközi férfi vízilabdatornát, melyet Miskolcon rendeztek a Kemény Dénesről elnevezett sportuszodában. A három találkozón, s az azt megelőző Kanada elleni mérkőzésen Debrecenben a Szeged Beton kiválóságai, Baksa László és Török Béla egyaránt lehetőséget kaptak.

A Volvo-kupa utolsó, tét nélküli mérkőzésén a magyar válogatott összeadta előző két napiu teljesítményét - gólokban mindenképp. Villámgyors két góllal nyitottak a Kemény-fiúk,

Madaras Norbert

Biros Péter

volt eredményes két perc alatt - utóbbi megúszás után szemmel verte a kanadai

Robin Randall

kapust, úgy lőtt gólt. Az első negyed vége kicsit szoros lett (4-3), hogy aztán a másodikban hengereljen a magyar csapat: Biros és

Hosnyánszky Norbert

kétszer-kétszer, a szegedi

Török Béla

és a Rijekában játszó

Varga Dénes

egyszer-egyszer volt eredményes, így félidőben 10-3-at mutatott a miskolci Kemény Dénes Uszoda eredményjelzője. A harmadik negyedben Madaras ismét betalált, ám nem csak ő, előtte

Kis Gábor

, utána

Bátori Bence

volt eredményes, góljaikkal szemben mindössze egy kanadai találat állt (13-4). A végjátékban Török ismét betalált két gyors kanadai gól után, amit újabb kettő követett, de a találkozó így is magyar parádéval zárult: Hosnyánszky és Madaras lőtték meg harmadik-harmadik góljukat, így kialakítva a 16-8-as végeredményt. A válogatott támadójátéka és helyzetkihasználása ezen a találkozón már azt mutatta amit egy ilyen kaliberű, nem igazán világverő válogatott ellen kell, a védelem kihagyásait pedig tudjuk be annak, hogy 10-3-nál és 13-4-nél egy gyengébb ellenféllel szemben nem veszik már annyira komolyan a játékot a fiúk. Bár a nyolc kapott gól ellenére mégis érdemel egy nagy dicséretet a védekezés: a kanadaiak 15 emberelőnyt kaptak (részben a horvát játékvezető jóindulatának köszönhetően), ám egyetlen egyet sem tudtak értékesíteni! A magyar válogatott tehát könnyed, látványos és közönségszórakoztató játékkal nyerte meg a Volvo-kupát, remekül bírták a fiúk a sorozatterhelést, hiszen négy nap alatt játszottak négy mérkőzést (kedden Kanada ellen barátságos mérkőzést vívtak Debrecenben) és mindet meg is nyerték. Jól szerepeltek a szegediek is a tornán,

Baksa László

bravúrokat mutatott be, Török pedig gólokat lőtt, így valószínűsíthetjük, hogy a jövőben is számít rájuk