Vízilabda: kikapott a Beton, továbbment a Vasas (FRISSÍTVE)

2011. február 2., szerda

Elképesztően izgalmas mérkőzést vívott az Euroliga csoportkörének utolsó fordulójában a Vasas és a Szeged Beton. Végül eggyel nyertek az angyalföldiek és ezzel bejutottak a legjobb nyolc közé a sorozatban.

Ahogyan az sejthető volt, nem feltartott kezekkel ment a Komjádiba a Beton. Fórból

Joseph Kayes

és újra kettő volt az előny (1-3). Kiss Gergely tartotta életben a reményeket az első negyedben a hazaiaknál (2-3), akiknek a játékán látszott a tét okozta feszültség. Számtalan hibával játszottak az angyalföldiek, emiatt sokszor elvesztették a labdát, de általában vissza is tudták szerezni. A második negyedben a válogatott keretébe a minap újra meghívót kapó

Somogyi Balázs

talált be, ismét fórból, majd hosszú, továbbra is rengeteg hibával tűzdelt gólcsend következett. A félidő vége előtt már komoly bajban érezhette magát a hazai csapat, amikor Török belőtte második gólját, így már 5-2-re vezetett

Kásás Zoltán

vezetőedző csapata. A hazaiak azonban az utolsó pillanatban még lélegzethez jutottak,

Hőna Dávid

gólja 10 másodperccel a szünet előtt kétségtelenül a mérkőzés egyik kulcsmozzanata volt (3-5). A negyed folyamán

sárga lapot kapott reklamálásért, jóllehet a hazaiak trénere,

Földi László

sem kímélte hangszálait. Valljuk meg, nem is csoda, hiszen a szerb és horvát játékvezetők gyakorlatilag szétfújták a meccset, kontrát kontrára, pedig ha valahol, hát az egykori Jugoszlávia utódállamaiban is jól tudják, hogy a vízilabda nem kisasszonyfutball. Elgondolkodtató lehet az is, hogy a nemzetközi szövetség miért két - jóllehet a rangadóhoz méltó rutinnal rendelkező - délszláv játékvezetőre bízta a mérkőzést (a szövetségi ellenőr a szlovák

Stefan Bottlik

volt), miközben a csoport párhuzamosan futó, montenegrói, hasonlóképp sorsdöntő házirangadóján egy német és egy török sípmester fújt egy svájci delegátus felügyelete alatt... A fordulás után fordulat nem jött, bármennyire is remélték a hazai piros-kék hívek. Boskovic, az egyszemélyes gólgyár felhozta csapatát egy gólra a 20. perc végén, azonban a hétvégén a medencébe visszatért

Vindisch Ferenc

találata 6-4-es szegedi vezetést jelentett. Vindischnek nem sokkal ezután meghúzódott a lába, így Kásás mester le kellett cserélje, kérdéses, hogy az elkövetkező bajnokin játszhat-e. Röviddel ezután Takács Bálint ismét felhozta a hazaiakat, ám

Kiss Csaba

kevesebb mint félperc múltán újra növelte a szegedi előnyt, amire

Molnár Tamás

tett rá még egy lapáttal, így 8-5-ös Beton-vezetéssel úszhattak a felek a negyedik negyedre. Molnár gólját követően azonban előbb még tovább fogyott a Szeged, miután

Aaron Younger

kipontozódott. Az utolsó negyedben azonban minden megváltozott. Villámrajtot vett a folytatásban a Vasas, és a labdaelhozatalt követően előbb a másik doktor, Kiss Gergely szabaddobásból, majd

Kovács Róbert

megúszás után, végül ismét Kiss ezúttal sima támadás végén talált be, így a hazaiak bő egy perc alatt ledolgozták hátrányukat (8-8). Nagyjából ekkor szivárogtak az első információk a másik mérkőzésről, s derült ki, hogy a másik találkozón a Kotor meglepetésre 10-7-re vezet Herceg Noviban, vagyis döntetlen, vagy Vasas-vereség esetén továbbjutásra áll.)

Steinmetz Barna

kiállítását követően Kásás Tamás azonnal időt is kért a Vasas látványos feltámadása miatt, ez azonban nem segített:

Vörös Viktor

blokkja után Kovács úszott meg ismét és szerezte meg a vezetést a hazaiaknak (9-8). Kayes egyenlített nagyon hamar, de Vörös, víz alól csavart fantasztikus centergólja, másfél perccel később újra Vasas továbbjutást jelentett (10-9). Két perccel a találkozó vége előtt már köztudott volt a kotoriak idegenbeli sikere, a Vasasnak azonban meg kellett küzdenie a továbbjutásért. Kiss Csaba utolsó percbeli akciógólja (10-10) után egy pillanatra megállhatott minden Vasas-szív, azonban Molnár kipontozódását Kiss Gergely azonnal gólra váltotta (11-10), a hátralévő szegedi támadás pedig

Katonás Gergely

labdaszerzésével ért véget. Figyelemre méltó módon a Szeged mindegyik gólját a második és harmadik negyedben emberelőnyből szerezte, összességében pedig kilenc fórból hetet értékesített a találkozón, ami átlagon felüli emberelőny-kihasználást jelent. Baksa kapusteljesítménye szintén kiemelendő, komoly szerepe volt abban, hogy a Kásás-legények előnyben tudtak maradni három negyeden át. Az utolsó negyedbeli összeomlás és fordulat elsődleges oka a csapat elfáradása, az ebből adódó egyéni hibák voltak, valamint az a hihetetlen tartás amiről Steinmetzék tanúbizonyságot adtak a végén, és az a tűz, ami az angyalföldi pólósokban égett a másik mérkőzés eredményének tudatában. Győzelmével a Vasas továbbjutott az Euroliga újabb két csoportra osztott nyolccsapatos mezőnyébe. Itt a csoportokba két csoportelsőt és két másodikat fognak összesorsolni. A Vasason kívül kivívta még a továbbjutást: Herceg Novi, Pro Recco, Mladost Zagreb, Jug Dubrovnik (csoportelsők), Budva, Partizan Beograd, Primorje Rijeka (csoportmásodikak). Összesen tehát három horvát, két montenegrói és egy-egy szerb, olasz és magyar csapat valamelyike lesz az idei férfi vízilabda Euroliga győztese. A Szeged Beton csoportjában, két szerzett ponttal (a Vasas elleni hazai és a Kotor elleni idegenbeli döntetlennel) az utolsó helyen zárt, ám nincs miért szégyenkeznie Kásás Zoltán tanítványainak, hiszen minden mérkőzésen lehetőségeikhez mérten erőn felül küzdöttek, s nem egyszer tudtak felállni vert helyzetből. Ezt a küzdeni akarást és harci szellemet a bajnokságba átültetve, idén ismét ki lehet vívni az Euroliga részvételt.

Férfi vízilabda Euroliga, A csoport, 6. forduló:

TEVA-Vasas-UNIQA - Szeged Beton 11-10 (2-3, 1-2, 2-3, 6-2,)

Budapest, Komjádi uszoda. Vezette: Csirics (szerb), Franulovic (horvát).

Vasas:

Nagy V. - Katonás, BOSKOVIC 2, Powers, KISS G. 4, KOVÁCS R. 2, Decker.

Vörös 1, Vámos, Hőna 1, Takács B. 1, Steinmetz.

Földi László.

Szeged Beton:

BAKSA - TÖRÖK 2, Kiss Cs. 2, Busila 1, Molnár T. 1, Juhász, Somogyi 1.