Kosárlabda: legyőzte a Kaposvár a sokat hibázó Szedeákot (FRISSÍTVE) + FOTÓK

2011. január 16., vasárnap
Az első félidőben indiszponáltan, a második játékrészben balszerencsésen játszó újonc hazai pályán maradt alul a Kaposvárral szemben. A somogyiak nyerőemberének Soós Gábor bizonyult, akinek sült a keze. Sorozatban harmadik vereségét szenvedte el az NB I/A csoportban a Dél-Konstrukt SZTE-Szedeák, rosszul kezdték tehát a 2011-es esztendőt az újonc kosarasai. Csak remélni tudjuk, hogy a csapat nem felejtette a tudását és a szerencséjét az előző évben, s hamarosan újra megindul majd felfelé. A műtött Kiss Zsoltot továbbra is nélkülöző Tisza-partiakra vasárnap este fájó csapást mért a tabellán a forduló előtt mögöttük elhelyezkedő Kaposvári KK. Dukics kosarával indult a találkozó, ám mint később kiderült, Fodor Péter legényei ekkor vezettek utoljára. Az első két negyedben iszonyatosan pontatlanul, indiszponáltan kosaraztak a hazaiak. Látszott, nagyon akarnak a fiúk, szeretnének bizonyítani a két idegenbeli kisiklást követően, ám ezúttal semmi sem sikerült. 35 százalékkal dobtunk a mezőnyből az első félidőben, a kulcsemberek közül Janou Rubin 2 pontnál tartott (mezőny: 1/10, hárompontosok: 0/6), míg honfitársa, Bryson McKenzie sajnos még őt is alulmúlta 1 pontocskájával (mezőny: 0/3). Nebojsa Dukics kosarai még úgy, ahogy tartották a lelket a szegediekben, ám a szerb erőcsatár már a második felvonásban begyűjtötte negyedik személyi hibáját, így sokat kellett őt a padon tartani. A zónavédekezést remekül alkalmazó Kaposvár fokozatosan növelte előnyét, mivel a hármasaink nem sültek (s ez enyhe olvasata is a 4/17-es szünetbeli mutatónak). McKenzie a palánk alatt sokszor ötlettelenül forgolódott a nagy darab somogyiak gyűrűjében, nem látszott, hogyan törhetné meg a vendégek lendületét az amúgy rosszul is védekező Szedeák. 34-46-nál vonultak öltözőbe a felek. A harmadik és negyedik negyedben hatalmas akarattal és szívósan kezdtek kapaszkodni Nyilasék. Rubin és McKenzie is be-betalált, ám a dobószázalék csak lassacskán kúszott fölfelé. A Kaposvár a szenzációs napot kifogó Soós Gábor (29/15-tel zárt) és az agilis Dan Werner (23 pont, 15 lepattanó) vezérlevétel állta a hazai rohamokat. Tanács duplájával a 24. percben 44-48-ra, majd ugyancsak az ő triplájával a 26. percben 49-53-ra zárkóztunk, ám a somogyiak mindig kitaláltak valamit, mielőtt bajba kerülhettek volna. Ha pedig mégis késlekedett a válasz, kisegítették őket a játékvezetők, akik az egész mérkőzés során a szegediek ellen 31, a vendégekkel szemben 22 faultot fújtak. Rengeteg rossz ítélettél borzolták a nézők idegeit, ezzel együtt persze nem lehet rájuk fogni a kudarcot. Különösen, hogy a záró játékrészben 2 pontra is megközelítette ellenfelét a Szedeák. Ebben hatalmas szerepe volt a fegyelmezetten és óriási szívvel játszó Molnár Miklósnak, aki ezúttal a hármasokkal sem maradt adós, valamint a faultproblémáival együtt is nagyot küzdő Tanács Attilának. Az ő dupláját követően a 35. percben már 72-74-et mutatott az eredményjelző, s a hazaiak kétszer is az egyenlítésért támadhattak. Sajnos előbb Drahos ment bele ellenfelébe, majd Rubin kapkodott el egy dobást, hibáinkból pedig profitáltak a látogatók. A rengeteg szabálytalanságot, büntetőt és kipontozódást hozó végjátékban megőrizték előnyüket, s végül 94-86-re győztek. Fekete Ádám együttesének sikere megérdemelt, mert kulcsemberi jóval jobb napot fogtak ki, mint szegedi sporttársaik. A győztes alakulat tagjai a mezőnyből 51, míg a hazaiak csak 41 százalékkal tüzeltek (Janou Rubin 28, Bryson McKenzie 38 százalékon fejezte be). A Szedeák kosarasai 34 külső dobást vállaltak el, ezek közül azonban mindössze 11 ért célba. Ilyen sok hibával sajnos nem lehetett meccset nyerni. A két együttes egyébként hamarosan a magyar kupa nyolcaddöntőjében is összeméri tudását. A Szedeák a bajnokságban legközelebb január 29-én lép pályára, amikor is Kecskemétre látogat. Ott sem lesz könnyű javítani!

Férfi kosárlabda NB I/A 17. forduló:

SZTE-Szedeák - Kaposvár 86-94 (20-24, 14-22, 24-19, 28-29) Szeged, újszegedi sportcsarnok, 1000 néző. Vezette: Ádám J., Gál J., Makovsky Sz.; ellenőr: Földházi. Szeged: Drahos 9/6, Rubin 15/3, Nyilas 13, Dukics 11/9, McKenzie 9. Csere:TANÁCS 17/9, MOLNÁR M. 10/6, Vida 2, Simándi. Vezetőedző: Fodor Péter. Kaposvár: J. WILSON 19/3, Kutasi 4/3, SOÓS 29/15, WERNER 23, CUNNINGHAM 13. Csere: Medve 4, Márkus, Fülöp 2. Vezetőedző: Fekete Ádám. Kipontozódott: Molnár M. (38'), McKenzie (39'), Tanács (40'), illetve Werner (40'), Soós (40'). Fodor Péter: "Öt perc elteltével tízpontos hátrányba kerültünk, ami türelmetlenné tette a csapatot. A közeli és a távoli dobásainkat is alacsony százalékban értékesítettük, és a védekezésünk is sok kívánnivalót hagyott maga után. Így pedig nem lehetett ma esélyünk a Kaposvár ellen." Fekete Ádám: "Nagy önbizalmat adott a csapatnak a legutóbbi győzelmünk a Paks ellen. Most már lassan egy hónapja tudunk edzeni sérülésmentesen, vagy csak kisebb sérülésekkel, s ennek előbb-utóbb ki kell jönni. A Paks elleni mérkőzésen visszajött az önbizalmunk, mindenki hozzá tud tenni a csapat teljesítményéhez, s így még idegenben is ütőképesek lehetünk a későbbiekben. Gratulálok a csapatomnak!"

A 17. forduló eddigi eredményei:

Factum Sport Debrecen – Takarék Soproni KC 81-100 Albacomp – Szolnoki Olaj KK 76-72 Salgótarjáni KSE – Marso-Vagép Nyíregyháza KK 90-102 Atomerőmű SE – T.O.M. Controll-Kecskeméti KSE 77-68 MJUS-Fortress Körmend – Falco-Szova KC Szombathely 75-72 Zalakerámia ZTE KK – Pécsi VSK-Pannonpower 91-74

14. Salgótarjáni KSE15151127–15420.500

40. perc: Werner is kipontozódik, Tanács szór be két büntetőt, 80-88. Cunninghamet faultolja Nyilas (4 hiba szintén), mindkettő benn, 80-90. Soós is kipontozódik, Nyilas dob kettőt, 82-90. Tanács is kipontozódik. Büntetőpárbaj a vége gyakorlatilag... Wilson dobásai benn, 82-92. Rubin tripla! 85-92. Fault után Nyilas egyet dob be, 86-92. Fault megint, most Wilson dob, 86-94. Rubin-tripla kimarad a legvégén. 39. perc: Kutasié is benn, elképesztő... 78-84. Elől rontunk, hátul McKenzie szándékosan faultol, ő is kipontozódik... Időt kérünk... Mínusz hat, 78 másodperc. Wilson ront büntetőt. És jöhetnek támadásban. Újabb fault, Drahos, néggyel áll. Wilson büntetői benn... 78-86... Elől faultolunk, Werner büntetőzik, mindkettő benn, 78-88. 38. perc: Molnár kipontozódik... Cunningham bedobja, 75-81. Túl nagy az előny... Drahos Gábor óriási tripla ismét! 78-81! Talán mégis...? 37. perc: Cunningham tör be, 72-78, plusz fault, 72-79 a pluszeggyel... Werner négy faultnál közben. Molnár Miki, hatalmas csontnélküli tripla!!! 75-79! 36. perc: Werner is támadót vét! Jöhetünk! HAJRÁ SZEGED! Rubin tempója rövid... Wilsoné nem, 72-76... 35. perc: A Kaposvár időt kér, vastaps a Szedeáknak! McKenzie szerez nehezen lepattanót, Soós most ront. Tanács pedig bedob egy kettest! 72-74!!! Lepattanó a miénk, Drahos indul! Belemegy... 34. perc: Elől eladjuk a labdát... Dukics lepattanót szerez. Rubin pedig ziccert dob! Wernert most jól fogjuk és Rubin megindul, 70-74! 33. perc: Molnár sarokból felteszi hármasra, kiszédülne, Rubin besegíti, 66-72! Wilson kapott egy sapkát honfitársától, McKenzietől. Werner meg bedobja, 66-74. 32. perc: Cunningham közelről, 58-69. Időt kérünk. Molnár Miki triplája! Visszakapjuk a labdát, és Dukics is triplát hint! 64-69!!! Soós is, ez hihetetlen, bárhonnan bedobja??? 64-72. 31. perc: Dukics a pályán. Majdnem labdát szerzünk. Wilson befut és bedobja, 58-67. Eladjuk, ők is. Mi ismét, három szegedi nem értette meg egymást. Gyermeteg hiba, és nagyon bosszantó... Vége a harmadik negyednek.30. perc: Megint elveszik a labdát, mivel nem ér gyűrűhöz és lemegy a támadóidő... Újabb fault, Soós büntetője benn, 56-65. Nyilas van 4-es poszton, Dukics és Tanács padon... Nyilas bedob két büntetőt, 58-65. 29. perc: Minden azért nem jön be nekik sem, de a lepattanó náluk marad. Fault után Werner dobhat. Mindkettő rossz. Elől kemény harc, Drahos elenged egy triplát, rossz, de faultolják, a játékvezetők azonban Tanács ellen fújnak, egyértelmű bírói hiba, súlyos hiba! Ezer néző egy emberként szidja a bírókat, sajnos joggal... És Medve dobhat büntetőt, mindkettő benn is van. Tanácsnak is négy hibája van már, ez nagyon nem kellett... 56-64. 28. perc: Soósnak minden bejön, elképesztő malaca van, a palánk széléről is benn a tripla, 53-62. Tanács jó tripla, ez az! 56-62! Hárompontos-parádé a pályán. 27. perc: De elől rontunk, Soós meg bedobja, 49-57. McKenzie válaszol, Soós újabb dupla. Rubin is betalál, 53-59. 26. perc: Tanács-tripla! 49-53! Werner két büntető, 49-55. Indítanak, Rubin lefüleli a passzt. 25. perc: Nyilas tempó rossz, hátul viszont lepattanót szerez McKenzie, indítja Rubint. Nyíl tör be, 46-51! Werner egyedül tör be, hihetetlenül mozog az amerikai, 49-53. 24. perc: Lepattanót szerez McKenzie, Tanács pedig duplát dob, 44-48! Soós sarokból dudával együtt dobja, és benn a tripla... 44-51. 23. perc: Miénk a lepattanó ismét, szép támadás, Drahos kiadja Nyílnak, ő vissza be McKenzienek, aki könnyedén fel is teszi, 42-48! Fekete Ádám időt kér. Kezdünk éledezni? Keményen védekezünk, de tisztán, hármast dob kényszerből Soós, ront. Elől Rubin is. 22. perc: McKenzie megy fel - Cunningham hátára is veszi, és lesétálnak a pályáról. Nevetés, taps a jutalma. Ettől függetlenül a büntető jár, első megvan, második is, lazán, 38-48! Nyilas oszt ki egy sapkát, McKenzie megindul, centerből benn is van, 40-48! 21. perc: Werner simán kiüti a labdát McKenzie kezéből, Tanács próbálkozik triplával... ez nem megy ma... Jön a Kaposvár, Soósnak odaütünk, első büntető benn, második is, 34-48. Rubin végre ismét betalál, 36-48! A statisztikai tények: Mezőnyszázalékunk 35 a somogyiak 55%-kával szemben. Két amerikai légiósunk egymást múlja alul dobásaival és kísérleteivel. McKenzie 1(!) pontig jutott (3-ból 0 mezőnyben) eddig, Rubin 2-ig, 10 kísérletből... 17(!) triplával próbálkoztunk, csak Rubin 6-tal, melyből egy sem ment be, összesen 4 trojkát jegyezhetünk. Dukics 4 faultja sem ad okot az optimizmusra, tekintve, hogy eddig ő a legeredményesebb szegedi (8/6). Lepattanókban 16-10 oda, Werner egymaga annyit szedett össze mint a Szedeák teljes csapata. McKenzie 6-nál jár, amelyből 4 támadólepattanó. Ezekkel nem tudtunk mit kezdeni, mert a zónában becsapdáznak minket, s ha sikerül is kiadni, a triplakísérleteink katasztrofális eredményességűek. Nagyszünet.20. perc: Werner a palánk alatt egy az egyben megveri Tanácsot, sajnos... plusz fault, a büntetője is jó, 32-45. McKenzie óriási ziccert ront, nagyon indiszponált ma eddig... Molnár szép dobása, 34-45! Cunningham büntetőzik, első rossz, második jó, 34-46. Rubin tovább rontja egyébként is rossz statisztikáját. 19. perc: Soós nem ront, kezd elmenni a meccs? Tanács nem így gondolja, sarokból egy tripla! 32-44! Dukics máris négy faulttal áll, le is ül a kispadra. 18. perc: Semmi nem jön be, Dukics ront egy könnyűt. Molnár faultol, Soós provokálna, de edzője visszafogja, és időt kér. Soós egyet dob be a büntetőkből, 29-40. Dukics laposan, nagyon rossz... 17. perc: McKenzie adja el a labdát. Drahos és Dukics jön. Tanács hagyja dobni Soóst, tripla, 27-37. Nyilas lepattanót szerez, és be is dobja, 29-37. Werner visszaállítja a tízest, 29-39. 16. perc: Erőlködünk, sokat hibázunk, nincs formában a csapat. Vida tempója beszédül azért, 27-32! Fülöp válaszol centerből, 27-34. 15. perc: Vidát löki fel Medve Máté. Molnár triplája a gyűrű tövéről jön le. Wilson ziccere jó, 25-30. Rubin eldob egy újabb gyatra triplát, nem fut vissza, Medve pedig végigrobog, 25-32... Időt kérünk. 14. perc: Tanács triplája rossz, a kaposiak meg eladják. Aztán Dukics! Triplát hint, 25-28! Palánk alatt elpattog a lepattanó, marad a kaposiaknál. Dukics harmadik faultja. 13. perc: Molnár Miklós középtávolival kezd ma, 22-28! Werner szerez lepattanót és passzol ki szélre... a bírónak... Jöhetünk, ütemes Hajrá Szeged!-be kezd a népes publikum. 12. perc: Rubin ismét próbálkozik, de nem jön össze a tripla. Csapongó játék, sok hiba. Molnár Miki a pályán. Soós marad egyedül a palánk alatt, 20-28. 11. perc: A Kaposvár is átáll zónára. Werner és Nyilas is triplát dobna, de sikertelen mindkettő. Aztán Werner középtávolija jó, 20-26. Vége az első negyednek.10. perc: Drahos triplát szór, 20-21! Wilson jut büntetőkhöz, könnyedén dobja őket, 20-23. Nyilas ront elől, fordulásból jön a Kaposvár. Drahos helyett Vida a pályán. Közben Kutasi második büntetője benn és lemegy az óra, 20-24. 9. perc: Tanács triplát ront. Átállunk zónázásra. Rubin lepattanót szerez, majd visszakapja a labdát Nyilastól és benn is a ziccer! 17-18! Másik oldalon Cunningham tesz vissza egy lepattanót, 17-20, büntető is jön, az is megvan, 17-21. 8. perc: McKenzietől könnyen veszik el. Visszaszerezzük, szép kombináció után Nyíl passzát Tanács dobja be, 12-17! McKenzie büntetői, csak az egyik van benn, de 13-17-re jövünk fel így is. Werner is büntetőzik, ő is csak egyet dob be. Drahos álompassza a palánk alá Nyilasnak, be is dobja és büntető jön pluszba 15-18! Lepattanó után marad nálunk. 7. perc: Nyilas középtávolija jó, 7-15! Drahos gyönyörűen tör be, ugrik fel, repül, labdája a gyűrűben, és még büntető is jön. Bedobja, 10-15! Dukics faultja után Werner két büntetője jó, 10-17. Dukicsot Tanács Attila váltja. 6. perc: Dukics triplája lecsorog, Rubin ötödször próbálkozik ugyanezzel, ismét sikertelen... Werner tör be, kosár jó és pluszegy... bedobja, 5-15. 5. perc: Nagyon gyér a védekezésünk, Wilsonra nem lépünk ki, simán bedobja a triplát, 5-12. Fodor Péter időt is kér, mert el fognak menni, ha így haladunk. Rubin ismét katasztrofálisan dob. Wilsonnak köszönjük, hogy most ő is... 4. perc: McKenzie megveri Cunninghamet, de ziccert ront. Soós nem ront, sarokból egy tripla... 5-9. Vastapssal biztat a közönség, lehetünk vagy nyolcszázan. 3. perc: Rubin megint triplát ront, McKenzie ellen támadó. Werner tempó, 2-6. Dukics triplát dob, Kutasi és Nyilas is próbálkozik, marad az 5-6. 2. perc: Rubin-tripla nem megy be, Drahosé a lepattanó, de eladja. Wilson kosarával 2-2. Rubin kihagyja, hátul, palánk alatt Soós bedobja, 2-4. 1. perc: Kaposvári támadással indul, Dukics blokkolja Wernert. Rubin elveszti, Nyíl visszaszerzi a labdát. Rubin passzából, Dukics eredményes, 2-0! Nyíl pattan le Cunninghamről, miénk a labda. Kezdőötösök:Szeged: Drahos, Rubin, Nyilas, Dukics, McKenzie Kaposvár: J. Wilson, Kutasi, Soós, Werner, Cunningham 17.55: Zajlanak a bemutatások. Mintegy hatszáz néző köszönti folyamatos vastapssal a szegedi fiúkat. A Nyíregyházáról igazolt, utánpótlás-válogatott Hájer Ádám először léphet pályára hazai közönség előtt, bízunk benne, jól sikerül bemutatkozása. 17.50: A somogyiaknál Kovács Róbert hiányzik sérülés miatt. 17.45: Kiss Zsolt a kispadon foglal helyet, kiváló triplafelelősünk öt hetes kényszerpihenőjét tölti térdsérülése miatt. 17.40: Gyűlnek a nézők, körülbelül kétszázan foglalták el eddig helyeiket, de folyamatosan érkeznek a szurkolók. 17.35: Köszöntjük Kedves Olvasóinkat az újszegedi sportcsarnokból, ahol hamarosan kezdődik a Szedeák - Kaposvár bajnoki kosármeccs. Javában melegítenek a csapatok, a kaposváriaknál a három amerikai légiós - Wilson, Cunningham, Werner - mindegyike itt van. Férfi kosárlabda NB I/A 17. forduló, Szeged, újszegedi sportcsarnok, vezeti: Ádám J., Gál J., Makovsky Sz.; ellenőr: Földházi.Várható kezdőötösök:Szeged: Drahos, Rubin, Nyilas, Dukics, McKenzie Kaposvár: J. Wilson, Kutasi, Soós, Werner, Cunningham Beharangozó írásunk ide kattintva olvasható el.