Vízilabda: Beton-edzőmeccs komolytalan ellenféllel (FRISSÍTVE)

2010. december 29., szerda

Harmadik és negyedik mérkőzését is megnyerte szerdán a Szeged Beton férfi vízilabdacsapata a Perthben zajló Tom Hoad-kupán. Kásás Zoltán csapata csütörtökön az aranyéremért játszhat a Fremantle Mariners csapatával a torna döntőjében.

Szerdán folytatódott az ausztráliai Perthben a Tom Hoad-kupa, a Szeged Beton ma kétszer is medencébe szállt a torna két ázsiai csapata ellen. A kínai Kuangtung tartomány csapata volt kettejük közül kétségkívül az erősebb, őket Molnár Tamásék 12-9 arányban győzték le, a magyar idő szerint hajnali 3 óra 30 perckor kezdődött mérkőzésen. Ezt követően a magyar idő szerint délben (helyi idő szerint délután) kezdődött mérkőzésen a kínaiaknál harmatosabb Japán válogatott volt Török Béláék ellenfele. A Beton gyorsan vezetést szerzett

Aaron Younger

találatával, amelyet a japánok még ki tudtak egyenlíteni, ám ekkor volt utoljára szoros az eredmény. Ezt követően

Török

három és

Molnár

két góljával máris 6-1 állt az eredményjelzőn az első nyolc perc után. A második negyedben egy rövid ideig úgy tűnt, talán fel tudnak zárkózni a felkelő nap fiai, két gyors gólt szereztek (6-3), de a második negyedtől

Baksa Lászlót

váltó

Németh Zsolt

(a Szeged első számú kapusa torokgyulladással küzd) bravúros védéseket mutatott be, amikor erre lehetősége nyílt. Japán ugyanis nem vízilabdanemzet, a játékrész folyamán elképesztő bravúrokkal mutatták be a közönség derültségére, hogyan lehet még a legordítóbb helyzeteket is kihagyni. Molnár Tamás csinált bohócot többször is a japán kapusból, amikor hosszas lóbák és lábtempók után szinte centiméterekre közelítette meg a hálóőrt, majd annak feje mellett tette be labdát a kapuba.

Somogyi Balázs

és,

Joseph Kayes

góljai, valamint egy Molnár által kiharcolt ötméteres után

Kiss Csaba

is hálóba talált (11-3). A második félidőben jobban látszott, hogy a Szeged nem veszi komolyan sem a meccset, sem az ellenfelet, Komlósiék úgy játszottak a távol-keleti ország pólósaival, mintha csak edzésen lennének.

Juhász Zsolt

is büntetőből szerzett gólt, Younger másodikját lőtte meg, ekkor már tíz volt közte (13-3). Komlósi a 21. percben teljesen feleslegesen kipontoztatta magát, bár az igazsághoz hozzátartozik, hogy a játékvezetés színvonala az egész tornán komoly kívánnivalókat hagy maga után, néha egymást érik a kiállítások, Molnár Tamás is rengeteget kellett méltatlankodjon mind a Mariners ellen, mind a mai meccsen. A harmadik negyed döntetlennel zárult, mindkét fél 3-3 gólt lőtt (14-6). A záró játékrészben Török bravúros góllal, két védővel a nyakán, szemben a kapussal pöckölt gólt megúszásból, majd egy japán találat után Molnár volt ismét eredményes kétszer, egy Kiss - Varga összjáték után pedig utóbbi szerzett közelről szépségdíjas gólt (18-8). A 31. percben egy japán lövésre Németh már nem is mozdult a lassítás tanulsága szerint, majd Molnár a mérkőzésen szerzett hatodik, mai összesítésben tizenegyedik góljával bebiztosította gólkirályi címét a Tom Hoad-kupán. A végén még befújtak egy ötöst Japánnak, melyet ki is használtak, így kialakítva a 19-11-es végeredményt. A találkozón ismét szerephez jutott Joseph Kayes öccse

Daniel

is, akit

Vindisch Ferenc

sérülése miatt "villámigazolt" a torna idejére a Kásás-csapat. "Nagyon örülök a győzelemnek, nagyon sok hibával játszottunk, de még így is könnyedén nyertünk. Ez egy nagyon jó torna, bár az ellenfelek nem igazán erősek, leginkább a magyar élvonal második felébe férnének be. Szemmel láthatóan kevéssé tapasztalt játékosokkal kerültünk szembe a mérkőzéseken, inkább a fizikai adottságaikat emelném ki. Nagyon örülök, hogy részt vehetünk ezen a tornán" - nyilatkozta a mérkőzés után

Kásás Zoltán

az ausztrál televíziós kollégáknak. A Szeged Beton ezzel a győzelemmel döntőt játszik csütörtökön, ellenfele a kedden legyőzött Fremantle Mariners lesz, akik a nap harmadik mérkőzésén 8-6-ra legyőzték a Barbarianst. A Beton várhatóan megismétli a keddi sikert az ausztrál bajnokcsapat ellen. A torna alapszakaszából már csak a Japán - Barbarians mérkőzés van hátra, ezen dől el, ki játszik a harmadik helyért Kuangtunggal. A döntőt csütörtökön magyar idő szerint 13 óra 15 perckor, a bronzmeccset követően játsszák.