Kézilabda: húsz percig bírta a Kecskemét a Pick ellen (FRISSÍTVE)

2010. december 1., szerda

Hozta a kötelező győzelmet a Pick Szeged férfi kézilabdacsapata, miután hat góllal legyőzte idegenben a számos korábbi szegedi játékossal felálló Kecskemét együttesét. Skaliczki László korábbi csapata az első félidőben tudott partiban lenni a tréner jelenlegi gárdájával.

Lerohanta a Pick a Kecskemétet már rögtön az elején, főleg

Katzirz Dávid

Frantisek Sulc

góljaival hamar elhúztak 3-0-ra majd 5-1-re. Ezután kecskeméti kapusbravúrok és némi szegedi pontatlanság után feljöttek a házigazdák, a 17. percben

Mikler Roland

bravúrjai nyomán. A szünetben 16-11-es vendégelőnyt mutatott a hazai eredményjelző. A második félidő elején összszedte minden erejét a Kecskemét és feljött két gólra, de miután gyorsan összeállt a szegedi védelem nem volt könyörület. Katzirzék indulásokból hamarosan szétzilálták a hazai reményeket és gyorsan elhúztak előbb hét (19-26), majd kilenc gólra (20-29). Az utolsó percekben még hajrázott a Avar György együttese, míg a Pick kiengedett így feljöttek a hazaiak hat gólra, és ennyi is maradt a vége (26-32). Skaliczki László csapata legközelebb szombaton lép pályára, a délután 15 óra 10 perckor kezdődő, Dinamo Minszk elleni Bajnokok Ligája csoportmeccsen, melyhez remek felvezetést biztosított a Bács-Kiskun megyei gárda.