Kosárlabda: nem bírt a Szedeák az Albacomppal

2010. november 6., szombat

A háromszoros bajnok, kétszeres kupagyőztes Albacomp KC otthonában lépett pályára az NB I/A 6. fordulójában a Dél-Konstrukt SZTE-Szedeák. Az újonc ezúttal nem tudta úgy megszorongatni az esélyest, mint szerdán a Szolnokot. A fáradt Szeged 29 ponttal kapott ki.

Férfi kosárlabda NB I/A 6. forduló:

Albacomp KC - Dél-Konstrukt SZTE-Szedeák 99-70 (30-20, 22-14, 20-19, 27-17).

Székesfehérvár, vezette: Forrai S., Török R., Németh Cs.; ellenőr: Major.

Albacomp:

SIMON B. 17, Crocker 11/6, HANGA 20/6, Keller Á. 6, JONES 18. Csere: Hollis 13/3, Antal -, Bódi 5/3, Madár 9/6, Keller V. -. Vezetőedző: Dzunics Braniszláv.

DRAHOS 13/9, Rubin 9/3, KISS ZS. 13/9, Dukics 14/6, McKenzie 16. Csere: Vida -, Nyilas -, Molnár M. 3/3, Varga D. 2, Simándi Á. -. Vezetőedző: Fodor Péter.

McKenzie (a 37. percben). Fodor Péter, a Szedeák vezetőedzője:

"Nem tudtuk megközelíteni a Szolnokon nyújtott teljesítményünket, de ehhez az is hozzájárult, hogy ezúttal egy sokkal dinamikusabban játszó csapattal mérkőztünk. Két meghatározó játékosunk sérüléssel bajlódik, ami megviselt bennünket - Tanács Ati nem léphetett pályára, Nyilas István pedig csak egy keveset vállalhatott. Hozzá kell tennem: rosszabb játékunk mellé ezúttal kemény bírói nyomás is párosult. Persze nem ezen múlt, hiszen kevesebbet nyújtottunk ezen az estén, teljesen megérdemelten nyert az Albacomp. Egy hét alatt három kőkemény ellenféllel játszottunk, nekünk újoncként ez egyelőre még túlzottan is megterhelő. A Körmend ellen most lesz egy teljes hetünk felkészülni, így bízom benne, hogy ott ismét szebbik arcunkat mutatjuk majd."

További eredmények:

Kecskeméti KSE – Pécsi VSK-PannonPower 77-66 Takarék Soproni KC – Marso-Vagép Nyíregyháza KK 108-109 (hosszabbítás után) Atomerőmű SE – MJUS-Fortress Körmend 83-76 Falco-Szova KC Szombathely – Salgótarjáni KSE 97-85 Kaposvári KK – Zalakerámia ZTE KK vasárnap 17.00 Szolnoki Olaj – Factum Sport Debrecen vasárnap 18.00

Összességében elmondható, az Albacomp érvényesítette a papírformát, a sérülésektől, betegségektől sújtott Szeged ezúttal már nem tudott akkora ellenállást kifejteni, mint szerdán Szolnokon. Természetesen nincs ok az elkeseredésre, az újoncnak nem ezeket a meccseket kell fognia. A vendégek védekezése ezen az estén szinte végig kívánnivalót hagyott maga után. A kétpontosokat is rosszul dobták Fodor Péter tanítványai (17/34 - 50 százalék, Rubin 3/9, McKenzie 7/13; Albacomp: 27/47 - 57 százalék). Ami kiemelendő, az a triplateljesítmény: 21 kísérletből 10 landolt a gyűrűben! 13 büntetőből viszont csak 6-ot értékesítettek McKenzie-ék, ezért bizonyára nem dicséri meg őket a mester. A lepattanócsatát 38-28-ra nyerte a Fehérvár, mely a hárompontos-dobásokat leszámítva a játék valamennyi elemében felülmúlta ellenfelét. Említsük meg, a bírók nem nagyon segítették a vendégeket, hiszen míg a hazaiak ellen 15, addig a szegediek ellen 25 személyi hibát fújtak. A harmadik negyed vége felé Kiss három triplájánál felcsillant valamicske remény, de végül is érvényesítette nagyobb tudását az Albacomp, újra elhúzott, s magabiztosan verte a tartalékos Szedeákot. Az utolsó percekben mindkét oldalon lehetőséget kaptak azok is, akik eddig kevesebbet játszottak a bajnokságban. 40. perc: Simándi Árpád mindkét büntetőt elrontja Bódi személyi hibája után, de Hollis is ront, nem túl magas színvonalú a zárás, ám ez keveseket érdekel. Dukics elköveti negyedik faultját, de ez már nem oszt, nem szoroz. Simon Balázs viszont pontos a vonalról, 96-68. Varga Dániel köszön be, kalap le, bravó, Dani! 96-70. Ám az utolsó szó a Simon helyére visszaküldött Hangáé, a hármassal 99-70. 39. perc: A Szedeákban pedig ott a pályán Varga Dániel, ad is egy gólpasszt Rubinnak, 94-68. 38. perc: Hanga nem hagyja magát, egy duplát bever, azonban végre Rubin is hozzászól, mégpedig három pont formájában, 92-66. Hanga Ádám kicsit forrófejű a végjátékba, eladott labdáját nem nézi jó szemmel Dzunics, Simont küldi be az ifjonc helyett. 37. perc: Hanga Ádám faultolja Kiss Zsoltot, dobhatunk, jó mindkettő, 90-61. Sőt, Hanga ront, McKenzie pedig újabb kosarával már 16 pontos, 90-63. Az amerikaitól azonban el is köszönünk, miután elköveti ötödik hibáját. 36. perc: A sérüléssel bajlódó, talán ezért is halványabb Nyilas helyett Dukics tér vissza, Molnár helyett pedig Rubin. A hazaiaknál lehetőséget kap az ifjú Keller Vidor, a remek Jones a padon. 18 pontot termelt eddig ma. 35. perc: Megint harminc, Simándi szabálytalankodik Simonnal szemben, a büntetők bent, 87-57. Simándi remek asszisztjából McKenzie zsákol, ez szép volt, 87-59. Bódi Ferenc hármasa bent, 90-59, lehet, hogy nem ússzuk meg száz alatt ma este... 34. perc: Rubin kísérlete sem jó, kapkodunk, nincsenek meg a tiszta helyzetek. Hollis büntet, 85-55, harminc közte most! Kiss duplája nagyon kellett a szegedi lelkeknek, 85-57. 33. perc: Simándi áll be Nyilas helyére, de rendkívül pontatlanul játszunk itt a végén, nem úgy Hollis, 83-55. 32. perc: Drahos, Rubin, Kiss, Nyilas és Dukics ötöse harcol a Fehérvárral. Drahos távoli dobása ezúttal nem jó, Hanga Ádám viszont ma is szenzációs, 76-55. Vida Máté veszíti el a játékszert, Crockernek sül a keze, három pontot ér a kísérlet, 79-55. Sajnos kezdünk szétesni, a Drahost váltó Vida újra eladja a labdát, Simon passzából Jones zsákol, 81-55. Időt kér Fodor Péter! 31. perc: Legerősebb ötösével kezdi a záró etapot az Alba, Simon, Hanga és a három amerikai fönt. Dukics duplája pedig bent, 14 pontos a szerb fiú. Crocker büntetőzhet Rubin faultja után, 74-55.

IV. negyed

30. perc: Bedühödtek a hazaiak... Crocker és Madár is hint egy-egy triplát, 72-53. 29. perc: Kiss Zsolt valamit nagyon megérzett, újabb két külső dobása a gyűrűben! Ez fantasztikus. Közben azért a fehérvári mezőnyemberek sem tétlenkednek, a védekezésünk nem elég kemény, 66-51. 28. perc: Dukics is 12 pontos, mint McKenzie, Rubin adta a gólpasszt, 62-42. Sőt, Drahos labdalopása után itt az újabb szegedi tripla. Ezúttal nem az irányító, hanem a műfaj másik Tisza-parti mestere, Kiss Zsolt a tettes, 62-45. 27. perc: Dukics triplája jókor jön, 60-40. Nem úgy McKenzie újabb hibája, immár a negyedik, amit Hanga harcolt ki. Jók a büntetők, 62-40. Nem meglepő, hogy McKenzie leül, Dukics mellett Nyilas harcolhat tovább a hazai óriásokkal. 26. perc: Bódi Ferenc kosarával 60-37. Közben Drahos is beüti harmadik faultját. 25. perc: Most Dzunics Braniszláv elégedetlen, Hanga Ádám hárompontos-kísérlete leszédült, a fehérvári mester magához intette tanítványait. Újra Drahos irányítja a Szedeákot, Vida kap pihenőt. Jönnek-e az újabb triplák? Crocker eredményes közben, de még rosszabb hír, hogy immár Dukics mellett McKenzie neve mellett is három személyi hiba áll. Magas poszton gondjaink lehetnek a végén... 24. perc: Na végre, ez az, a mi amerikai centerünk is megmutatta, tud ám ő is zsákolni. McKenzie 12. pontjával 58-37. Fodor Péter lehívja Rubint, miután megint elad egy labdát, Kiss Zsolt a pályán helyette. Gyerünk, Kolti! 23. perc: Jones szabálytalankodik McKenzie-vel szemben, az egyik büntető bent, majd Hanga zsákol, nagyon bekezdett itt a harmadik negyedben, 56-35. Nem megy most, bent maradtunk az öltözőben, Rubin ismét elszórja a lasztit, Jones tarthatatlan továbbra is, 58-35-nél Fodor Péter megelégeli a dolgot, időt kér. 22. Eladjuk a labdát, de most Bódi hármasa nem sikerül, így jöhetünk újra, mert Rubin tépi le a lepattanót. Sajnos a támadás hamar megakad egy technikai hibán, így jöhet a Fehérvár, Simon próbálkozik, nincs újabb kosár, van viszont egy lepattanó McKenzie-nél. 21. perc: Vida, Rubin, Molnár, Dukics, McKenzie összeállításban kezdjük a második félidőt. Az Albacompnál Simon, Crocker, Hanga, Bódi és Jones a pályán. Hanga Ádámé az első kosár, 54-34, húsz közte.

III. negyed

A hazai együttesben Jones, a center 14, Simon Balázs, a kis irányító 12 ponttal a legeredményesebb, Hanga és Hollis 7-nél tartanak. Nálunk Drahos (11/9) és McKenzie (9) az éllovas. Sajnos míg az Albacomp 67 százalékkal dobja a duplákat (16/24), addig a szegediek csak 40-nel (8/20). 4 büntetőt is kihagytunk, a lepattanók terén pedig 23-25-re vezetnek a fehérváriak. Az első két negyedben sajnos csapnivalóan védekeztünk mindent egybevetve, javítani kell. Egyedül Drahos játéka emelhető ki az együttesből, három triplájával tartotta a lelket társaiban. Ami a faultokat illeti, Kellernek, illetve Dukicsnak van már három, ők a legveszélyeztetettebbek tehát. 20. perc: A 11 pontos Drahos mögé 9-cel zárkózik amerikai centerünk, McKenzie Rubin asszisztja után teszi föl, 50-34. Jones-é a végszó a félidőben, saját rossz kísérlete után szerezte meg a lepattanót, majd az újabb kosarat. 52-34 a szünetben! 19. perc: Rubin fellélegezhet, jó a kettes, de sajnos a hazaiak amerikai játékosai sem ismernek kegyelmet. Jones dupláját Crocker fejeli meg két büntetővel, 50-32. 18. perc: Dukics harmadik faultja után Hollis egy büntetőt értékesít csak, 44-30. A szerb kosarast azonnal leülteti Fodor Péter, Nyilas István áll a helyére. Rubin dobása megint célt téveszt, szerencsére ezúttal Crocker is ront a másik oldalon, McKenzie pedig összeszedi a lepattanót. Megjött Drahos önbizalma, de egyelőre nincs meg a negyedik tripla, Simon büntet, 46-30. 17. perc: McKenzie egy szép akció végén végre megtöri a kosárcsendünket, de a plusz büntetőt már nem tudja pontra váltani, 43-27. Drahos vissza Vida helyére, ő irányít most. Ha már beállt, rögtön be is köszön egy triplával, ma ez harmadik hármasa, 43-30. Ez így most hirtelen sok Dzunicsnak, időt kér a hazai mester. 16. perc: Vida, Kiss, Rubin, Nyilas és Dukics próbálhatja meg közelebb csalni a Szedeákot a tanácsokat követően. Rubin próbálkozása sajnos nem jár sikerrel, nem úgy Hollis külsője, 43-25. Kezd elhúzni az Alba, pedig a 10 pontos Jones és Simon most nincs is bent. 15. perc: Most semmi sem jön össze. Vida Máté vállalja magára, de rövid a dobás, Nyilasé a pattanó, de a kapitány sem tud kosarat szerezni. Nem úgy Hanga Ádám 40-25. Időt is kér Fodor Péter, hiszen ez eddig a legnagyobb különbség a csapatok között. 14. perc: Simon Balázs, a rutinos irányító pontosan céloz, 34-25. Rubin tér vissza nálunk Molnár helyett. McKenzie igyekszik nagyon, de rossz a közeli kísérlete, Simon viszont beindult, középtávolról talál be, majd büntetőből sem ront, 38-25. Megint 13 közte, innen kapaszkodtunk az elején is. 13. perc: McKenzie szerez centergólt, 32-25, most a fehérváriak is sokat rontanak. Igyekeznek persze rotálni a csapatot, Dzunics sok lehetőséget igyekszik adni a kiegészítő embereknek. 12. perc: Nagy szerencse, hogy Molnár Mikinek nem szegte kedvét az előző rossz dobás, ezúttal tökéletes a kísérlet kintről, a trojkával 32-23. 11. perc: Dukics adja el a labdát a negyed elején. Ott Keller, itt McKenzie és Drahos áll egyébként két faulttal. Molnár Miklós hármasa leperdül a gyűrűről, Jones szerzi a felvonás első pontjait, 32-20.

II. negyed

10. perc: Kellett itt lelkendezni, a fehérváriak csereembere, Madár András is betalál kintről, 26-17. Rubin blokkot kap Hollistól, indul Keller, s máris 28-17. Utána viszont ő követ el szabálytalanságot, McKenzie egyet bever, 28-18. Molnár Miklós is a pályán, a bíró szerint szabálytalankodik Madárral szemben, két jó büntető után 30-18. Dukics szépít, 30-20. 9. perc: Crocker csak az egyik büntetőt dobja be Rubin szabálytalansága után, 21-12. Drahos megmutatja neki, hogy kell ezt csinálni (de úgy is fogalmazhatunk, javítja saját korábbi hibáit), 21-14. Sajnos ezt követően Drahi második faultját gyűjti be, jön is helyette Vida Máté. Simon Balázs nem ront a vonalról, 23-14. Ott a Dukics-tripla közben, Vida első asszisztja! 23-17, igencsak megközelítettük az Albát. 8. perc: A harmadik sajnos egyelőre nincs meg, Hangáé a pattanó a Drahos-kísérlet után, majd Kiss szabálytalankodik Jones-szal szemben. Időt kér az Albacomp, Dzunics mester úgy érzi, kicsit megtorpantak övéi. A Szeged 0-13 után szépen összekapta magát, a jó külső dobások nagyon kellettek. 7. perc: Hollis kosaraira Drahos két hármassal tud felelni, Drahi végre bemelegedett, 20-12. 6. perc: Drahost faultolják, de sajnos kimarad mindkét büntető, Jones viszont ismét zsákol, meg kellene akadályozni a show-ját, 17-6. 5. perc: Jones egyelőre tarthatatlan a palánk alatt, de Dukics középtávolról válaszol, 15-6. Hanga szerencsére dobást ront, Drahos begyűjti a lepattanót, lehetne közelíteni. 4. perc: Simon duplája és Hanga triplája után 0-13-nál talál be végre a Szedeák, Rubin, majd McKenzie eredményes, így 13-4-re jövünk föl. 3. perc: Nem akar összejönni az első pont, Rubin dobása leperdül, Keller viszont zsákolni tud, 8-0. 2. perc: Jones újabb kettesével már 6-0-ra megy az Albacomp, lassan ideje lenne kapaszkodni utánuk. 1. perc: Megkezdődött a csata, Keller Ákos szerzi meg a labdát az elején, a támadást pedig a válogatott Hanga Ádám fejezi be egy duplával, 2-0. Nem kezdünk jó, Drahos ajándékozza el a lasztit, majd McKenzie kísérlete téveszt célt, Jones, a hazaiak centere viszont zsákol, 4-0.

I. negyed

17.50:

Hamarosan kezdődik a mérkőzés. Nyilas István átöltözött, melegít, vállalja a játékot. Tanács Attila térdsérülése viszont nem jött rendbe, ő sajnos nem léphet ma pályára.