Labdarúgás: nagy csatában nyert a KITE Szarvason

2010. október 2., szombat
Első idegenbeli győzelmére hajtott a KITE-Szeged labdarúgócsapata az NB III Alföld csoportjában. Major László tanítványai a sereghajtó Szarvas otthonában 80 percig küzdöttek emberhátrányban, s igazi, férfias helytállással, jó iramú mérkőzésen szerzeték meg a rendkívül értékes három pontot.Labdarúgó NB III Alföld csoport 8. forduló:Szarvas – KITE-Szeged 1-2 (0-1). Szarvas, 200 néző, vezette: Pákolicz Ákos. Szarvas: Kiri – Erdősi, Kugyela, Pákozdi, Demcsák, Kiszel, Petykó, Somogyi, Bány, Nagy R., Truczka. Vezetőedző:Somogyi János. KITE-Szeged: Belecan – Kazán, Keller, Gellér, Laczkó, Brinszky, Varga, Balogh, Horváth, Saulic, Nomel. Vezetőedző: Major László. Major László: Ilyen izgalmas meccsen már régen ültem edzőként. A tizedik perctől emberhátrányban játszottunk, de így is megérdemelten nyertünk. Bár tehetném, de a békesség miatt inkább nem mondok semmit a bírókról. Ez a találkozó is megmutatta, hogy a játékosok tudnak egymásért küzdeni, harcolni. Talán kijelenthetjük, hogy igazán közösséggé értünk. Remélem otthon is képesek leszünk nyerni jövő héten és akkor felzárkózunk az élbolyhoz, mert véleményem szerint a KITE-Szeged oda tartozik. Online közvetítésünk:94. perc: Vége a mérkőzésnek. A Szeged nagyot küzdve, 80 percet focizott emberhátrányban, így a győzelem még értékesebb. 89. perc: Négy percet hosszabbít a játékvezető. A szegedi kispad nem érti. Izgalmas percek... 80. perc: GÓÓÓL... Szépített a Szarvas. A csereként beállt Rácz remek csavarással, 15 méterről a szegedi kapu jobb felső sarkába ívelt. 1-2. 78. perc:GÓÓÓL!!! A hosszú oldalra ívelt labdát hamarabb érte el Laczkó, így Kiri elkaszálta a szegedi játékos lábát. Tizenegyes! A büntetőt Nomel okosan gurította a kapu közepébe. 0-2! 75. perc: Meg tudjuk törni a szarvasiak fölényét egy-egy kontrával, egy ilyen után Horváth Péter meccslabdát rontott, egyedül vezette a labdát a kapusra, átemelte Kirit, de kapu fölé szállt a bőr. Majd tűzijátékot rendezett a Szeged a hazai kapu előtt, de sajnos nem szerzett gólt a kék-fekete alakulat. A hazaiknál Erdősi helyett Rácz Rajmund jött be, a Szegednél pedig Vargát váltotta Nagy. 67. perc: Egyre jobban érződik az emberhátrány. Somogyi senkitől sem zavartatva fejelt 8 méterről kapura, Belecan fantasztikus bravúrral védett. Sárga lapot kapott Gellér. A szegedi cserék elmentek melegíteni. 59. perc: A félidő eleje a Szarvasé volt, egy szabadrúgásból és két átlövésből veszélyeztetett Bány – még mindig nagyon jó bal lába van az egykor Szegeden és Makón is futballozó középpályásnak. Cserélt a Szarvas: Kugyela helyett Lós állt be. 50. perc: A második félidő elején a Szarvas lépett fel támadólag, de helyzetet nem tudott kialakítani. A játék képe alapján izgalmas félidő elé nézünk. Szünet.45. perc:GÓÓÓL!!! Egy beadást Nomel szépen fejelt le oldalra, és Gellér félig ollózva félfordulásból lőtte be a labdát a kapuba. 0-1. Vezetünk! 43. perc: Brinszky szabadrúgását a léc alól tolta fölé Kiri. 35. perc: Pákolicz bíró fújja a hazai pályát, ennek ellenére volt egy lehetősége a KITE-nek: Nomel tudott kilépni, jobbról kisodródva lőtt a bal alsó sarok felé, de Kiri a helyén volt. Majd továbbra is nyomás alatt tartotta a Szeged a szarvasi kaput, amit egymás után három vendégszöglet is bizonyított. 28. perc: Minden méterért megküzdenek a csapatok, igazi, férfias mezőnyjáték folyik, élvezetes a mérkőzés, nagy az iram, kiegyenlített a játék. 21. perc: Cserével reagált a Szeged a nehéz helyzetre, a védelem megerősítésére Balogh helyett Czibere jött be. A kiállítás után nagy nyomás alatt volt a vendégkapu, most sikerült kijönni a szorításból. 11 . perc:Kiállítás! 22 méterre a kapujától a Szeged eladta a labdát, és Saulic visszahúzta a kitörő csatárt. Bány állt a labda mögé és szabadrúgását nagy bravúrral védte Belecan. A kék-feketék eggyel kevesebben vannak, nehéz 80 perc következik. 9. perc: A kezdeti szegedi rohamok után 30 méterről szabadrúgáshoz jutott a Szarvas. Somogyi remek lövése a felső lécen csattant. 1. perc: "Keller Józsi Boldog Szülinapot!" kiírással kedveskedtek az ultrák a rutinos játékosnak. A meccs rögtön egy helyzettel kezdődött. A középkezdést követően Balogh egyedül lépett ki, el akarta pöckölni a kapus mellett a labdát, de a játékszer elakadt Kiri lábában. A Szarvas csapata tiszta fehérben játszik, a Szeged pedig kék-feketében.