Labdarúgás: két KITE-gól az eső áztatta műfüvön + FOTÓK

2010. szeptember 19., vasárnap
Szörnyű időjárási körülmények között, zuhogó esőben, a műfüvön játszott vasárnap a KITE-Szeged a Jánoshidával. A hazaiak épp annyit adtak ki magukból, amennyit kellett, s két támadójuk egy-egy szép góljával verték a sereghajtót.

A labdarúgó NB III Alföld csoport 6. fordulójában:

KITE-Szeged - Jánoshidai SE 2-0 (1-0). Szeged, Felső Tisza parti stadion, műfű, 100 néző, vezette: Benyovszki Zoltán. KITE-Szeged: Belecan - Kazán, Keller J. (Krisztin-Németh 67'), Czibere, Gellér, Laczkó, Brinszky, Varga I. (Patarcic 34'), Balogh N., Horváth P. (Kovacsics 76'), Nomel J. P. Vezetőedző: Major László. Jánoshida: Ulviczki - Nagy A., Orlóczki, Eszes B., Eszes Gy., Pelles, Nagy G., Balogh Z., Rontó, Kun (Palicz 60'), Fülöp (Lippai 60'). Vezetőedző: Szabó Imre. Gólszerzők: Horváth P. (22'), Nomel J. P. (62'). Major László: „Rossz idő, rossz játék, papírforma-győzelem. Bár a helyzetek alapján nagyobb gólkülönbsélggel is nyerhettünk volna, de a mutatott játékunk miatt elégedettek lehetünk a kétgólos sikerrel is. Ha ma egy jobb csapattal találkozunk és nem a sereghajtóval, akkor bizony bajban lettünk volna. Dolgozunk tovább, és reméljük, a következő hazai találkozón jó játékkal is megajándékozzuk a szurkolóinkat, hiszen célunkhoz, hogy az élmezőnyhöz tartozzunk, ez elengedhetetlen.” A KITE-Szeged összességében magabiztosan verte a pont nélkül az utolsó helyen álló Jánoshidát, s ezzel érvényesítette a papírformát. A kék-fekete-zöldek hazai pályán továbbra is százszázalékosak, háromból hármat nyertek. Magáról a mérkőzésről ezek mellett túl sok pozitívumot nem lehet elmondani, a futballisták küzdöttek a csúszós talajjal és a szakadó esővel, valamint a nagy széllel. Az első félidőben egyértelműen felülmúlta ellenfelét a Major-csapat, beszorította a vendégeket, s megszerezte a lélektanilag fontos vezető gólt. A fordulást követően taktikát váltottak a hazaiak, átengedték a teret a Jánoshidának, s tervük be is jött, hiszen kontráik jóval veszélyesebbek voltak, mint a látogatók próbálkozásai. Egy ilyen ellencsapás végén született meg a második gól. 90. perc: Patarcic ment ziccerben a kapura, a beszorult Szeged ismét kontrázott. Patarcic jobbról tört befelé, az ötös sarkáról bombázott, a labda a jobb és a bal kapufát is érintve a mezőnybe pattant vissza! Elmaradt a csattanó? Közben Brinszky szabadrúgását is feljegyezhettük, 25 méterről a bal sarkot vette célba, a kapus vetődve védett. Itt a vége! 83. perc: Szinte semmi sem történik a pályán, azonkívül, hogy Major vezetőedző lelkesebb és harcosabb játékra buzdítja - teli torokból - a nemrég beszállt Kovacsicsot... A vendégek beívelésekkel kísérleteznek, ezeket Belecan magabiztosan hárítja. Átlövéseik pedig nem találják el a kaput. 76. perc: Újabb váltás: Kovacsics Károly szállt be Horváth helyére az utolsó negyedórára. Az eső közben mintha kezdene csendesedni, a játék is laposodik, a Szeged már nem erőlteti, a vendégek próbálkoznak, de nincs túl sok elképzelés és erő a támadásaikban. Lesről ugyan be tudtak találni az imént, de azzal nem sokra mentek... 68. perc: A gól hatására megnyugodott, s bátran támad a Major-alakulat. Balogh a bal szélen tört előre, megtalálta rést a védelemben, s a tizenegyesponton üresen álló Horváthhoz továbbított, aki rosszul lőtt, a kapus ölébe belsőzött. Cserélt a KITE: Keller József helyére Krisztin-Németh Tamás érkezett a védelembe. Említsünk meg egy vendéghelyzetet is: ebben a pillanatban Belecan védett lábbal, szépen egy lövést. 62. perc: GÓÓÓL! Kísértetiesen hasonló passzal Nomel J. P. tört a vendégek kapujára, kicselezte a védőt és az elfekvő kapust, s jobbról, 3 méterről gurított a kapu felé. A labda elgurult egy becsúszó védő lába mellett, s a jobb kapufa tövéről vágódott be a hálóba; 2-0! 61. perc: Miközben nyomott a Jánoshida, megint a Szeged került helyzetbe. Brinszky remek labdát adott a felezővonalnál helyezkedő Nomel J. P-nek, aki nagyszerű csellel verte meg cédőjét, majd Horváth Péterrel együtt tört a kapu fel. Középre passzolt a ziccerben lévő Horváthnak, aki át akarta pöccinteni a portáson a labdát, de talán a csúszós talaj, talán a vizes játékszer miatt nem járt sikerrel, Ulviczki lábbal hárított. Közben kettős csere a látogatóknál: Kun és Fülöp le, Palicz és Lippai be! 58. perc: Ilyen körülmények között aligha meglepő, hogy nem alakul ki látványos és pontos játék. Valószínűleg már mindkét csapat túllenne az egészen, különösen a vezető szegediek. Továbbra is bátran futballoznak a vendégek, a KITE most kontrákra rendeződik be. Egy ilyen ellencsapás végén Brinszky, Nomel J. P., Patarcic volt a labda útja, utóbbi kisodródott, s spiccel a kapus kezébe lőtt. 52. perc: Trópusi eső támadta meg a futballistákat és a nézőket, még a világítást is fel kellett kapcsolni a Felső Tisza parton, úgy elsötétült az ég. Közben meglepetésre a Jánoshida támad, de egyelőre álljuk a sarat. 46. perc: Kedves olvasóink, Benyovszki sporttárs egészen pontosan hetes percet hagyta pihenni a srácokat, harsant a síp, megkezdődött a második játékrész... A szünetben egyik mester sem cserélt. 45. perc: Szünet. Szolgálati közlemény: a tudósító cipője ronggyá ázott, a fotósunk is csurom víz. De ez sem akadályoz meg bennünket abban, hogy ellássuk olvasóinkat a legfrissebb információkkal... Mindenki pihenhet pár percet! 41. perc: Ezen a hétvégén sem kedvez az időjárás a honi futballbarátoknak. A KITE-Szeged családi napját is tönkre vágta az eső, mely ismét zuhog. Ráadásul egyre nagyobb a szél, mely az ernyők alá is befújja a csapadékot. Közben a műfüvön nem annyira a szépség, inkább az erőfoci dominál, a csúszós pályán rengeteg a pontatlan passz. A Szeged kezdeményez, de csak szögletekig jut. 34. perc: Csere a hazaiaknál: Patarcic Krisztián váltotta Vargát, aki nem tűnik sérültnek. Egyelőre nem tudjuk a váltás okát. Továbbra is a Szeged irányít egyébként, látszik, hogy a hazai gárda tudásban jóval felülmúlja a vendégeket. Ez persze nem is meglepő, hiszen rengeteg rutinos, sokat megélt labdarúgó is magára húzza a kék-fekete-zöld szerelést. 28. perc: A vendégek első lehetősége egy ravasz szögletből alakult ki. Belecan bizonytalankodása vezetett a kornerhez, melyet Pelles a rövidre csavart, s be is vágódott volna a kapuba, ha a védők nem állják útját... 22. perc: GÓÓÓL! Horváth ezúttal nem hibázott. A Jánoshida beszorult, a szegediek kipasszolgatták védelmüket. A bal oldalon Varga István ment előre, Brinszkyhez passzolt középre, aki a felfutó Kellerhez játszott. A rutinos balbekk észrevette, hogy Horváth Péter lemozgott védőiről, s megjátszható. A kaputól 11 méterre találta a játékszer a kiváló csatárt, aki kilőtte a bal alsót; 1-0! 18. perc: A Szeged oldalsó elfutásokkal operál. A rutinos Brinszky mozgatja a többieket, ő szab fazont a játéknak. Forintos labdákat ad szélre és középre is, ebből alakult ki most a második hazai ziccer. Egy mélységi kiugratással Horváth Péter léphetett ki, de kapujából kirepült Ulviczki is, a csatár pedig nem tudta fölötte elpöckölni a bőrt, így maradt a 0-0. 12. perc: Erősödnek a hazai rohamok, kezd beszorulni a Jánoshida. Több szöglet jelzi a KITE fölényét, de igazán nagy helyzeteket továbbra sem láthatunk Varga István elpuskázott ziccere óta. 9. perc: Egy jánoshidai fejest jegyezhettünk föl, mely elkerülte a szegedi kaput, azóta mezőnyjátékkal telnek a percek a kellemetlenül hideg, szeles, esős időben. 3. perc: Brinszky a félpályáról végezhetett el szabadrúgást, labdájával Nomel J. P. ugrott ki a védők közül. Az elefántcsontparti lökete elgurult keresztben, ám érkezett Varga István, aki százszázalékos ziccerben, 5 méterről csúnyán fölé bombázott. Vezetést szerezhetett volna a Szeged! 1. perc: Megkezdődött a meccs, egyperces gyászszünetet követően. A mintegy 50 ultra a héten elhunyt társukra emlékezett "Piros, nyugodj békében, sosem feledünk!" felirattal. A hazai együttes kék-fekete-zöldben, a vendégek bordóban léptek pályára a műfüvön.