Bravúr! Kupán verte a Volán az NB I-es Szolnokot + VIDEÓ, FOTÓK

2010. szeptember 21., kedd
Óriási sikert aratott a Tisza Volán csapata. A labdarúgó magyar kupa 3. fordulójában a korábban Szegeden edzősködő Vágó Attila csapatát, az NB I-es Szolnoki MÁV FC-t verte meg és ezzel ütötte ki a kupából. Fotók és videó!!!

A Magyar Kupa 3. fordulójában:

Tisza Volán SC Szeged - Szolnoki MÁV FC 2-1 (1-0). Szeged, Felső Tisza parti stadion, műfű, 500 néző. Vezette: Böcskei. Tisza Volán SC Szeged: Czirják - Mészáros, Mórocz, Dargó, Grünvald, Vágó, Huszárik, Búzási, Beretka (Vastag 84'), Végh (Vida 55'), Kazi (Völgyi 83'). Edző: Buchholcz Gábor Szolnoki MÁV FC: Rézsó - Szalai, Pisanjuk, Mile (Alex de Paula 46'), Hevesi-Tóth, Stanisic, Vörös (Antal 58'), Búrány, Koós, Schindler, Tchami (Ngalle 46'). Edző: Vágó Attila. Gólszerzők: Mészáros (10' - tizenegyesből), Völgyi (85') ill. Pisanjuk (48') Mint ahogy a közvetítésből is kiderült, nem volt szép mérkőzés, de összességében elmondható, hogy a Volán teljesen megérdemelten jutott tovább a kupából, egy pillanatig sem játszott alárendelt szerepet az NB I-es Szolnokkal szemben, a védelem magabiztosan zárt hátul, és minden játékrészen kiválóan küzdött a Buchholcz-alakulat. Buchholcz Gábor: "A csapatom megértette és átérezte élete egyik legnagyobb lehetősége jött el ezen a kupameccsen, hiszen eddig még egyikük sem játszott tétmérkőzést NB I-es csapat ellen. Fegyelmezett, lelkes és harcias játékunkkal meglepetést okoztunk. A magas nézőszám e hétköznap délután megmutatta, hogy igény van Szegeden a jó focira. Remélem a legjobb 32 között már nem a regionális elv érvényesül, és a sorsolásnál akár még nívósabb csapatot is kaphatunk." Vágó Attila: "Teljesen megérdemelten nyert a Tisza Volán SC Szeged fiatal gárdája és a fiúk példát mutattak csapatomnak alázatból és győzni akarásból. Ilyen hozzáállással, mint a miénk, csakis ez lehetett a mérkőzés eredménye. Néhány focistámban kimondottan csalódtam, hiszen azért kaptak most lehetőséget kupameccsen, hogy bebizonyítsák, helyük lehet a kezdőben. Azt még el kell mondjam, az egyik szemem sír, a másik meg nevet, hiszen a Volánban fiam, Vágó Levente nagyot játszott, szinte a mezőny legjobbja volt."

90. perc: Vége a mérkőzésnek. A Szeged ezzel a győzelmével a legjobb 32 között kupában. 85. perc:GÓÓÓL!!! Mórocz 16-osra pörgette a labdát, amit Völgyi maga elé tett, és a levegőből hatalmas bombagólt lőtt a jobb felső ficakba. 2-1 ide! 84. perc: Veszélyes pillanatok a Szeged kapuja előtt. Egy baloldali beívelést röviden szabadított fel a védelem, de a 10-es számú Ngalle bombájába előbb belevetődtek, majd pedig Antal lövését fogta Czirják. Csere: Beretkát váltotta Vastag. 83. perc: Csere a Szegednél, Kazit váltja Völgyi. 81. perc: Antal jobb oldalsó szabadrúgását magabiztosan, vetődve fogta meg Czirják kapus. 74. perc: A Szeged első gólhelyzetére a második félidőben. Huszárik szögletét Mórocz szépen és pontosan fejelte a bal alsó kapufa tövéhez, de egy védő épp ott állt, és belsővel mezőnybe passzolta a bőrt. 71. perc: Ismét a Szolnok aktívabb oldalán alakult ki akció: a bal oldalon a 10-es számú játékos, Ngalle az alapvonalnál tisztára cselezte magát, laposan lőtte be a labdát. Czirják kapus és a védőtársa nem nagyon értették meg egymást, de szerencsére a játékszer szögletre vánszorgott. 64. perc: Bal oldalon az átlag feletti gyorsaságú színes bőrű játékos, Ngalle a védőket lerázva egyéni akció után szépen játszotta magát tisztára, és az ötös sarkától nagy erővel lőtte ki a rövid sarkot, Czirják szép mozdulattal hárított. 57. perc: Helyzet! Bal oldalon ugrott ki Ngalle, és a kifutó kapus fölött a tizenhatos sarkától átemelt, és a játékszer az üres kapu fölé szállt. 55. perc: Ebben a percben kettős csere. A Szolnoknál Vörös helyett jön be Antal, a szegednél pedig Véghet Vida váltja. 48. perc:GÓÓÓL... Egy jobb oldali beadás szállt el a szegedi tizenhatos előtt, és lesgyanús helyzetben találta meg a labda a félidőben beállt de Paulát, aki a kifutó kapus mellett Pisanjukhoz passzolt, aki az üres kapuba begurította a labdát. 1-1.46. perc: A Szeged kezdte a második félidőt. Milét de Paulára cserélte a Szolnok. 45. perc: Vége az első félidőnek. Bár igazán szép focit nem látott a közönség, de küzdelmes, többnyire mezőnyben zajló játékot igen. Kapuk nem nagyon forogtak veszélyben. 36. perc: A Szolnok továbbra sem tud mit kezdeni a nagyon fegyelmezetten védekező Volánnal, aki bár néha kicsit beszorul, de nem játszik alárendelt szerepet. Gólhelyzet egyik oldalon sem alakult ki. 26. perc: Az elmúlt percekben kissé beszorult a Szeged, de mégis kontrákat tud kidolgozni, a védelem pedig jól zár. Legutóbb Koós veszélyes beadását gyors mozdulattal húzta le a magabiztosan védő Czirják. 18. perc: a Szeged egy példás kontratámadást hajtott végre, Mórocz szerzett labdát a védekező harmadban, azt szépen kijátszotta félpályánál Huszáriknak, aki remek labdával ugratta ki a jobb oldalon Búzásit, a középpályás beadását pedig Végh kapásból bombázta a kapura, oldalháló! Szép akció volt! 13. perc: Vörös átlövése pattant le a védelemről, a lecsorgó labdára kiváló ütemben érkezett Czirják kapus, és elhalászta azt a szolnoki támadó lába elől. 10. perc: 11-es. Végh Arielt lökték el tizenhatoson belül. A büntetőt Mészáros nagy erővel rúgta középre. GÓÓÓL!!! 1-0. 6. perc: megvan az első helyzet. A Szolnok jutott szabadrúgáshoz bal oldalon, Vörös félmagas beívelése elszállt a védők és támadók lába között, egy kavarodás után végül 22 méterről az egykori Tisza Volán játékos Búrány lőtte kapura, de Czirják kapus a helyén volt. Egy perccel később egy kontratámadást követően Kazi játszotta magát tisztára, a védőjétől szorongatva 15 méterről eldőlve lőtt kapura, Rézsó könnyedén védett. 3 perc: a Szeged jutott először szöglethez, Végh labdáját Dargó fejelte meg kapu fölé. 1 perc: a Szolnok kezdte a mérkőzést. A Szeged a szokásos kék-feketében játszik, a szolnokiak piros mezt, fehér nadrágot, fehér sportszárt viselnek. A stadion nagypályája az elmúlt napok esőzései miatt használhatatlanná vált, ezért a műfüves pályán 20-22 fokban játsszák a mérkőzést. A szurkolók között Szeged-sálban megjelent Gyimesi László, a szegedi Fidesz elnöke, a 2. választókerület önkormányzati képviselőjelöltje.