Labdarúgás: a Volán végre legyűrte a Szparit + FOTÓK

2010. augusztus 29., vasárnap
Az utóbbi két szezonban egyaránt 1-0-ra kapott ki hazai pályán a Szolnoki Spartacustól a Tisza Volán SC Szeged. Ezúttal azonban, köszönhetően főképp a második félidei jó játéknak, nem menekülhetett a Szpari...

Labdarúgó NB III Alföld csoport 3. forduló

Tisza Volán SC Szeged - Szolnoki Spartacus 3-2 (0-1) Szeged, Felső Tisza parti stadion, 150 néző. Vezette: Rácz Béla Tisza Volán SC Szeged: Dongó - Mészáros, Vida, Boldizsár (Dargó 60'), Grünvald, Vágó, Mórocz (Huszárik 63'), Búzási, Beretka, Végh (Pénzváltó 85'), Kazi. Vezetőedző: Buchholz Gábor. Szolnoki Spartacus: Szabó M. - Lécz, Rónyai, Boda, Horváth K., Szabó T., Szoboszlai, Horváth Cs., Ruskó, Hadad (Varga K. 78'), Mile (Markót 70'). Játékos-edző: Horváth Csaba. Gól: Beretka (55'), Mórocz (61'), Végh (82'), ill. Szoboszlai (16'), Marót (83') Buchholcz Gábor: Az első félidőben enerváltan mozogtunk, nem éreztük a passzokat, rengeteg labdát vesztettünk el a középpályán, hátul pedig meggyűlt a két középső védőnknek a baja a veteránként is fürgén mozgó Ruskóval. Több cserét is fontolgattam ekkor, úgy volt, hogy lehozom Végh Arielt mert bár sokat küzdött, de nagy hibaszázalékkal játszott. A második félidőre hagytam 5-10 perecet a fiúknak, ami jó döntésnek bizonyult, hiszen az egész csapat más felfogásban fogott bele a küzdelembe, ami gólokban is megmutatkozott. Végül kényszerű cseréket kellett beküldenem, de mindegyikük felvette a második játékrész kiváló ritmusát. Igazi csapatként muzsikáltunk, megmutattuk nézőinknek, hogyan küzdünk a városért, hiszen szinte minden játékosom gyerek kora óta szeged városát képviseli a focipályákon. Én úgy hiszem ezt a csapatot szeretni kell.

90+1. perc: Vége a mérkőzésnek. Az elmúlt két év két hazai 0-1-e után végre sikerült legyűrni a Szparit! Szép volt fiúk!!! 88. perc: A szegedi védelem felett átlöbbölt labdára egy kiugró szolnoki csatár csap le és be is lövi Dongó mellett... Azonban a partjelző egy ideje már javában integet zászlajával az oldalvonalnál... 87. perc: Folytatódnak a szegedi rohamok. Bal oldali beadás Búzásit találja üresen, aki szép mozdulattal ugyan, de hat méterről fölé fejel. 85. perc: A gólszerző Végh helyett Pénzváltó a pályán. 83. perc: GÓÓÓL... Középkezdésből jön a válasz! Szolnoki támadás, Marót lő balról 20 méterről igen nagy gólt a jobb alsóba. 82. perc: GÓÓÓL!!! Már kettő az előny! Huszárik passzol Búzásinak jobbra, ő középre ad Véghnek, aki 24 méterről kilövi jobb alsót. 78. perc: Újabb csere a vendégeknél, Hadad helyére Varga Krisztián érkezik. 77. perc: Végh lő a tizenhatos bal oldaláról, életerős lövése centikkel megy mellé. 75. perc: Folytatódnak a szegedi rohamok! Boda röviden hazafejelt labdájára Beretka csap le, a kapussal való összecsapásából utóbbi kerül ki győztesen. 73. perc: A vendég kapus ügyetlenkedése okoz ismét felhördülést és derültséget. Szabó Milánnak sikerült elnéznie egy beívelést, de megúszta a Szolnok... 72. perc: Parázs események: előbb Huszárik 30 méteres szabadrúgását magasan íveli be, a középre jövő passzt kivágják a védők. A Szolnok ellentámadásba lendül, Ruskó egészen a tizenhatosig viszi a labdát, de rosszul lép, nem tud lőni. 70. perc: A Szeged nagy nyomás alatt tartja a vendégeket, így cserél a Szolnok, erősítendő a támadásokat. Mile helyére Markót jön be. 63. perc: Mórocz meghúzódhatott a gólnál, mert már jön is le, helyette Huszárik a pályán. 61. perc: GÓÓÓL!!! Végh Ariel végez el szabadrúgást a tizenhatos vonaláról jobb oldalról az ötös magasságában, élesen kapura íveli, Mórocz belecsúsztat és máris vezet a Volán! 60. perc: A megsérült Boldizsár helyére Dargó érkezik. 55. perc: GÓÓÓL!!! Egyenlít a Volán! Egy nagy bal oldali előreívelés találja meg a hosszú oldalon Beretkát, aki az alapvonalról kiszorított helyzetből gurít be a kapu elé és az épp becsúszó védő besodorja a játékszert a kapuba. Szerencse is kell a játékhoz... 46. perc: A Szolnok kezdi a második félidőt, elég nagy irammal, azonnal betörnek a tizenhatosunkon belülre, de a járatott labdát végül sikerül tisztázni. Szünet45. perc: Három szolnoki támadó ugrott ki labdára várva, ám az asszisztens lest jelzett. Ezt követően a játékvezető lefújta az első félidőt. 42. perc: Vágót szép egyéni akció végén akasztják a tizenhatos jobboldalánál. A pontrúgást Végh csúnyán fölé tekeri... 35. perc: Meddő mezőnyjáték zajlik a pályán. A Szolnok tartja a labdát amikor nála van, a Szeged próbálkozik, nem sok sikerrel... 28. perc: Végh szöglete élesen középre ívelődik, Boldizsár emelkedik az ötösön belül és épp csak fölé bólint. 25. perc: Nem először játsszák védőink mögé a labdát a vendégek. Vida fut versenyt Ruskóval, de csak akasztani tudja, szerencsére még a tizenhatos vonala előtt. A sértett erősen középre lő, de Dongó magabiztosan fogja. 21. perc: A szöglet után felszabadulni látszik a szolnoki kapu, azonban Beretka lövőhelyzetbe cselezi magát és 18-20 méterről erősen lő, a nem túl magabiztos Szabó Milán ügyetlen mozdulattal tudja csak a kapu mellé paskolni a labdát. 20. perc: Végh Ariel magas beívelését a szolnoki kapus üti ki röviden, Búzási ismétel, a védők szögletre fejelik. 18. perc: Ruskó tör előre a jobb oldalon ismét, beadását 18 méterről támadótársa suhintja kapura, de Dongó a helyén van. 16. perc: GÓÓÓL... Szoboszlai magabiztosan értékesíti a büntetőt. 15. perc: Tizenegyes! Vágó kezéhez ért egy oldalról belőtt labda a tizenhatoson belül... 13. perc: Főként mezőnyben zajlik a játék. Az imént némi zavart okoz egy szolnoki előreívelés, de Boldizsár tisztáz. A Szeged főleg a széleken operálva igyekszik feltörni a szolnoki zárat - egyelőre kevés sikerrel. 5. perc: Az első öt percben a játék a szolnokiak térfelén zajlik, ámde egy gyors kiugratást követően Ruskó ziccerben viszi Dongóra a labdát, aki becsúszva próbál szerelni. A labda átgurul a hazai kapus lábai között, de az egyik védő az utolsó pillanatban ki tudja vágni a labdát. Hatalmas Szpari-helyzet marad ki... 1. perc: Rácz játékvezető sípszavával kezdetét veszi a mérkőzés, a hazaiak hozzák játékba a labdát. Beharangozónk a mérkőzésről itt olvasható.