Labdarúgás: gyors gólváltás a városi rangadón + FOTÓK + HANG

2010. augusztus 15., vasárnap
Kicsit közelebb állt a győzelemhez a SZVSE-Gyálarét a megyei I. osztály szegedi rangadóján, ám a szervezett és lelkes Ujszegedi TC rászolgált az egy pontra a nyitó fordulóban. A találkozót élőben közvetítettük.

A megyei I. osztály 1. fordulójában:

SZVSE-Gyálarét - Ujszegedi TC 1-1 (1-1). Gyálarét, 100 néző, vezette: Bartucz Ferenc. SZVSE-Gyálarét: Reguli - Földeák, Hegyesi Á., Virág, Ágoston, Simon, Fábián (Beleznai 46'), Fröhlich (Kenderesi 77'), Dürgő, Mangó, Hegyesi Zs. Vezetőedző: Bóka Ferenc. Ujszegedi TC: Cserháti - Farkas Sz., Török (Fejsze 68'), Joó (Mazula 66'), Erhardt (Farkas A. 83'), Szabó L., Szántó, Jaksa, Laudisz, Tóth Z., Balogh N. Vezetőedző: Pálfy Zoltán. Gólszerzők: Mangó (18'), illetve Erhardt (21').
Hallgassa meg a Bóka Ferenccel, a SZVSE-Gyálarét edzőjével készített hanganyagunkat!
Hallgassa meg Pálfy Zoltán, az UTC edzőjével készített hanganyagunkat!90. perc: Döntetlennel zárult a városi rangadó! Az utolsó lehetőség a hazaiak előtt adódott, Mangó Ferenc cselezgetett a tizenhatoson belül, majd lőtt, de a labda a hosszú sarok mellett hagyta el a játékteret. 87. perc: Nem sok van már hátra, de becsülettel küzd mindkét fél a három pontért. Inkább a vasutasok akarata érvényesül, ám az UTC sem adta föl a kontrák lehetőségét. Előbb Simon lövését blokkolták, majd kétszer is Kenderesi labdáját stoppolták le, s igyekeztek ellenakciót vezetni - kevés sikerrel. 82. perc: Parázs jelenetek tarkítják az utolsó tíz percet! Előbb Beleznai szabadrúgásra vágódott szögletre, majd ígéretes UTC-kontra után nehezen szabadítottak föl a hazai védők. Nem sokkal később egy előrevágott labdát Reguli lábbal mentett kockázatosan, de elegánsan. Látszik, hogy a hatalmas hőség igencsak megviselte a srácokat, nagyon elfáradt mindkét együttes. Az UTC kihasználta utolsó cserelehetőségét, Farkas Antal váltotta Erhardtot. 76. perc: Hegyesi Zsolt előtt adódott lehetőség, de két védővel a nyakán nem tudott befordulni az ötösön. Frissít a SZVSE is, a hazaiak szeretnének nyerni. Fröhlich Tamás hagyta el a pályát, érkezett helyette Kenderesi Márton. 74. perc: Nagy erővel támadnak a vasutasok, Simon István távolról bátran próbálkozott, a labda nem sokkal ment mellé. A másik oldalon is feljegyezhettünk egy lövést, Fejsze megiramodása után Szabó L. helyezett mellé. 70. perc: Erhardt csak kidumálta magának a sárgát! Dürgő végezte el a hazaiak újabb szabadrúgását, mely a sorfalról pattant szögletre. A sarokrúgást követően kavarodás támadt, Mangó csavarta rá a labdát, de célt tévesztett. Húsz percük van még a csapatoknak, hogy eldöntsék, ki a jobb. 68. perc: Simont szerelték szabálytalanul a vendégek 30 méterre kapujuktól, a megítélt szabadrúgás elakadt a sorfalba. Másodszor is cserélt az UTC: Törököt Fejsze váltotta. 65. perc: Hegyesi Zsolttal ütközött Cserháti kapus ártalmatlan helyzetben, ápolni kellett a hálóőrt, de az UTC csinos masszőre hamar helyrehozta. A nézők nagyon örültek a hölgy közreműködésének! Cserélt Pálfy Zoltán is közben, Mazulát küldte be Joó helyére. 61. perc: Mezőnyjáték folyik, de továbbra is inkább a hazaiaknál van a labda, sok passzal próbálnak a védelem mögé kerülni. Az UTC-sek azonban ezekben a percekben igen magabiztosan zárnak. Nem sokkal ezelőtt Hegyesi Zsolt is sárga lapot kapott egy csúnya faultért. 56. perc: Mangó Ferenc lőtt kapura, de blokkolták a kísérletet a védők. Ez is jelzi, hogy át-, vagyis inkább visszavette a kezdeményezést a SZVSE. A vendégektől az előbb Farkas is besárgult. 51. perc: Az UTC jóval többet birtokolja a labdát, veszélyesebb is - Pálfy Zoltán csapata első mérkőzésén nem akar megelégedni egy ponttal... 46. perc: Megkezdődött a második negyvenöt perc. A hazaiak cseréltek egyet, Fábián Ákost a Zsombóról visszaigazolt Beleznai Gábor váltotta. Az első helyzet a vendégek előtt adódott, ők ébredtek hamarabb.Török Gábor egy az egyben vezethette kapura a labdát, Reguli Máté hatalmas bravúrral óvta meg hálóját a góltól. 45. perc: Vége az első félidőnek. Az utolsó percekre kissé alábbhagyott a lendület, de így is akadt azért említésre méltó momentum itt is, ott is. Dürgő élesen belőtt szabadrúgásáról mindenki lemaradt az UTC kapuja előtt, majd bal oldali akciót vezettek a vendégek, a középre adást a jó ütemben kimozduló Reguli csípte el a berobbanó támadók elől. 41. perc: Előre merészkedett az UTC is, szabadrúgásig jutottak, ám a beívelt labda az alapvonalon túl távozott, senki sem ért hozzá. Ezt megelőzően Hegyesi Zsolt próbálkozott lapos lövéssel, de mellé ment a löket. 36. perc: Továbbra is támadásban a hazaiak, Hegyesi Zsolttal nem nagyon bírnak a védők. Most éppen Tóth Zoltán vágta föl utolsó emberként, ez ezúttal sárgát ért Bartucz sporttársnál. Dürgő szabadrúgása alig tévesztett célt. 33. perc: Mangót ütötték el a tizenhatos vonalán, a megítélt szabadrúgást követően Virág István fejelt csúnyán fölé. 31. perc: Erhardt veszett össze bíróval, aki figyelmeztette őt - nem lenne meglepő, ha következő szóváltásuk sárgával érne véget... 28. perc: A kitörő Hegyesi Zsoltot Török Gábor szabálytalanul állította meg, kapott is érte egy sárgát. A szabadrúgást Dürgő lőtte kapura, Cserháti minden tudására szükség volt, hogy védeni tudjon, majd a hátsó alakzat mentett Mangó elől. 25. perc: Felébredtek a vasutasok is, Mangó Ferenc cselezte be magát a büntetőterületen belülre, ám beadását Hegyesi Zsolt elől szögletre tisztázták. 23. perc: Reguli Máté rossz kidobása okozott zavart, de megúszta a SZVSE. Ágoston Péter lépett rá a labdára, amire így Erhardt csaphatott le, lőtt is, ám a kísérlet a kapus ölében halt el - Reguli javította hibáját. 21. perc:GÓÓÓL! Kissé váratlanul, de egyenlített az UTC. Erhardt Szilárd kitűnő egyéni teljesítményének köszönhető a találat, 25 méterre a hazaiak kapujától átvette a labdát, közelebb csalta magát, majd a kissé kint áló Reguli mellett-fölött lőtt a hosszúba; 1-1! 18. perc: GÓÓÓL! Góllá érett a SZVSE-fölény, nem bírta már a nyomást az UTC. Ismét Dürgő Péter ment el a jobb oldalon, remek centerezése Mangó Ferencet találta meg, aki lábbal már nem hibázott; 1-0! 17. perc: Két hatalmas hazai lehetőség maradt ki rövid időn belül: előbb Dürgő Péter beadását Mangó Ferenc fejelte csúnyán fölé az ötösről, majd egy újabb jobb oldali akció végén Hegyesi Zsolt bólintott fölé. 14. perc: Hegyesi Zsolt kapott remek labdát, de az utolsó pillanatban mentettek előle a védők, s olyannyira ügyesen tették ezt, hogy a játékszer visszapattant a támadóra, így kirúgás következhet. Két szervezett csapat gyűri egymást továbbra is, a játék jobbára a pálya középső részén, de inkább az UTC térfelén zajlik, a kapuk nem forognak veszélyben. 9. perc: Nemrégiben az első kísérletet is feljegyezhettük, egy megpattant lövése nem sokkal kerülte el a vendégek kapuját, a fiatal Fábián Ákos volt az elkövető. Válaszul ellencsapásba lendültek Erhardték, s annyit sikerült elérniük, hogy Virág István egy rossz ütemű keresztezésért sárgával bűnhődött. 5. perc: Hegyesiék a kezdeményezőbbek, az újonc visszaállt, biztosan őrzi a tizenhatosa előtti területet. Eddig rendkívül fegyelmezett az UTC, a SZVSE sok passzal és sok mozgással igyekszik megtörni ellenfelét. Hatalmas a meleg, ami rendkívül megviseli a játékosokat. 1. perc: A vasutasok hozták játékba a labdát, ezen a pályán is megkezdődött az új szezon. A hazai együttes sárga-feketében, az újszegedi gárda a hagyományos fehér-feketében vette föl a harcot. A SZVSE a 4-3-3-as, míg az UTC a 4-5-1-es hadrendet választotta. A két szegedi alakulat összecsapása sok izgalmat és remek játékot ígér. A hazaiak tavaly ötödikként zártak a pontvadászatban, keretük azonban a nyáron jelentősen átalakult. Rengeteg fiatal tehetséget építettek be, közülük Fábián Ákos máris a kezdőben kap helyet. A kispadon is új tréner ül Bóka Ferenc személyében. A vendég UTC a megyei II. osztály Tisza-Maros csoport bajnokaként lépett föl a megyei I. osztályba. Az ő játékosállományuk kevésbé változott, s céljuk, hogy masszív csapattá váljanak a megye egyben is. Az összecsapás 17 órakor kezdődik a gyálaréti pályán. A játékvezető Bartucz Ferenc.