Kosárlabda: magabiztos Szedeák-győzelem + FOTÓK

2010. május 14., péntek
A férfi kosárlabda NB I/B rájátszásának 6. fordulójában a Sopron gárdája látogatott Szegedre. Nem várt könnyű összecsapás a listavezető Dél-Konstrukt SZTE-Szedeákra, de Gémesék végül magabiztos győzelmet arattak, és két fordulóval a vége előtt továbbra is vezetik az NB I/B-s tabellát. A B csoport rájátszásának 6. fordulójában azt a SMAFC-NYME-t fogadta a listavezető Dél-Konstrukt SZTE-Szedeák, melyet idegenben remek második félidei játékának köszönhetően győzött le. Sokkal jobban kezdték a hazaiak az egyetemi rangadót, a soproniak talán a hosszú út miatt fáradtnak, kissé motiválatlannak tűntek az első másfél negyedben. Szárnyalt a Szeged, a remek védekezésnek köszönhetően sorra indíthatták a gyors támadásokat. A vendégek dobásai rendre célt tévesztettek, ráadásul egyik palánk alatt sem nagyon jutottak lepattanóhoz Csaplár-Nagyék. Az első percekben Tanács Attila volt elemében, majd Nyilas István triplája és duplája következett: a 9. percben 21-13-nél kért időt Vetési Imre. A tanácsok nem sokat segítettek, Gémes Levente hármasa is beszédült, a negyed pedig 25-17-tel zárult. Vida Máté robogott a második felvonás elején, nem tudták tartania a soproniak. Továbbra is nagyszerűen védekeztek a Bonifert-legények, ennek köszönhetően volt ritmusuk a támadásaiknak, tiszta dobóhelyzeteket tudtak kialakítani. Tanács, Gémes és Nyilas is gyönyörű gólokat ért el középtávolról, a 15. percben már tizenhét pontos előnyt mutatott az eredményjelző (39-22). A játékrész utolsó három percére azonban érthetetlenül megtorpant az éllovas. A padról beszállók nem tudtak hozzátenni a játékhoz, Vida és Gémes ziccereket rontott, s a védekezésben is figyelmetlenné váltak a vendéglátók: többek között két remek hármas révén (Balogh Gergely és Szlávik Tamás volt az elkövető) a szünetre 46-39-re zárkózott a Sopron. A harmadik negyed nagy küzdelmet és sok hibát hozott. A SMAFC nem tudott öt pont alá jönni, a Szeged pedig – hiába vetette be a zónát is – nem tudta tíz pont fölé növelni előnyét egészen a 28-29. percig. Ekkor azonban gyors egymásutánban három tripla is a vendégek gyűrűjében landolt: Nyilas kétszer, Simándi Árpád egyszer volt eredményes. Simándi annyire belejött, hogy rögtön egy kettessel is megfejelte a trojkáját. A Szedeák túljutott a holtponton, védekezése is újra agresszívvé vált. A negyedik negyedet már tizenhat pontos fórral nyitották Tanácsék (67-51), s a záró felvonásban nem is nagyon engedték közelebb a hitüket is elvesztő hűség városiakat. Egyedül az okozott némi ijedtséget, hogy Nyilas István a 32. percben a lábához kapott, s le is kellett cserélni, de szerencsére nem történt komolyabb probléma, hamarosan visszatérhetett a közönség egyik kedvence. Az utolsó percekben Bonifert Domonkos a fiataloknak adott lehetőséget, Kardos Ádám személyében újoncot is avatott. Az ifjú Kardos egy szép lepattanóval tette le névjegyét, míg Szabad István, Széll Bence, Molnár Bence és Mészáros János kosarat is szerzett az alatt a rövid idő alatt, amit a pályán töltött. A SMAFC-ot Balogh Gergely és Karácsonyi Zsolt pontjai tartották életben, a többiek nem nőttek már fel a feladathoz – különösen feltűnő volt a rutinos Csaplár-Nagy Arnold vergődése az egész meccsen. A lelkes publikum vastapssal jutalmazta a 86-69-es győzelmet arató Tisza-parti gárdát. Újabb sikerének köszönhetően a Dél-Konstrukt SZTE-Szedeák listavezetőként utazhat Bonyhádba az utolsó előtti fordulóban, jövő pénteken.

A férfi kosárlabda NB I/B rájátszásának 6. fordulójában:

Dél-Konstrukt SZTE-Szedeák – SMAFC-NYME 86-69 (25-17, 21-22, 21-12, 19-18). Újszegedi sportcsarnok, 600 néző. Vezette: Kiss L., Reisz P. Szeged: VIDA 10, MOLNÁR M. 8/6, NYILAS 23/9, Tanács 11, GÉMES 20/3. Csere: SIMÁNDI 9/3, Kovács D., Szabad 2, Kardos, Molnár B. 1, Széll 1, Mészáros 1. Vezetőedző: Bonifert Domonkos. Sopron: Karácsonyi Zs. 15/6, Kováts 2, BALOGH 18/3, Bocsárdi 2, Csaplár-Nagy 2. Csere: Derdák, Karácsonyi G. 2, KOVÁCS 13, SZLÁVIK 13/6, Vesztergom 2. Vezetőedző: Vetési Imre. Bonifert Domonkos, a Dél-Konstrukt SZTE-Szedeák vezetőedzője: „A Sopron bebizonyította, hogy nem rossz csapat, egyáltalán nem véletlenül győzte le múlt héten a Jászberényt. Ahogy kiengedtünk, könnyelműsködtünk, azonnal lecsaptak hibáinkra, s szorossá tették a partit. Ennek a mérkőzésnek is az a fő tanulsága, hogy a védekezésünk egy pillanatra sem lehet puhább. Mostantól kezdve minden idegszálunkkal a jövő pénteki bonyhádi fellépésre készülünk.” Vetési Imre, a SMAFC-NYME vezetőedzője: „Gratulálok a Szedeáknak, úgy érzem, ők jutnak majd föl. Nálunk sajnos egy-két játékos feltett kézzel jött ki a pályára, így nem tudtuk igazán megnehezíteni ellenfelünk dolgát.”További eredmény: Jászberényi KSE - Veszprémi Egyetem 122-100

Online közvetítésünket itt olvashatja újra:

I. negyed 2. perc: 6-2 4. perc: 6-6 7. perc: 14-9 8. perc: 21-13 10. perc: 24-13 Az első tíz percet követően elmondható, hogy sokkal motiváltabb a Szedeák, mint a Sopron, a dobások rendre kosárban végződnek és sokkal több lepattanót is szereznek a hazaiak, mind a saját, mind a vendég palánk alatt. Az I. negyed végén: Szedeák–Sopron 24-13 II. negyed 11. perc: 25-17 13. perc: 31-20 14. perc: 37-22 17. perc: 43-27 19. perc: 44-32 A második negyed során folytatta kiváló játékát a Szedeák, vezetett 15-16 ponttal is, majd a negyed végére megszaporodtak az egyéni hibák, kiengedett a csapat így az ellenfél – amely zsinórban két triplát is szerzett – feljött hét pontra. A nagyszünetben: Szedeák–Sopron 46–39 III. negyed 21. perc: 48-39 25. perc: 50-45 27. perc: 53-46 28. perc: 56-49 29. perc: 62-49 A harmadik negyed sok hibát hozott mindkét csapat részéről az első 6-7 percben, ezt követően összeszedte magát a Szedeák és Nyilas két, valamint Simándi egy triplájával ismét sikerült magabiztosabb előnyt szerezni. A III. negyed végén: Szedeák–Sopron 67-51 IV. negyed 32. perc: 68-53 33. perc: 68-58 35. perc: 73-58 36. perc: 77-63 37. perc: 79-65 38. perc: 81-66 40. perc: 83-67 Az utolsó negyedben beletörődött vereségébe a vendég Sopron gárdája, a Szedeák is összeszedetten játszott, határozott védekezésével és eredményes támadójátékával tovább növelte előnyét. A csapat megérdemelt és magabiztos győzelmével, két fordulóval a bajnokság vége előtt továbbra is vezet az NB I/B-ben. Végeredmény: Szedeák–Sopron 86-69