Kosárlabda: kettős győzelemmel jutott az elődöntőbe a Szeviép

2010. április 2., péntek

Két csapat már bejutott az NB I-es női kosárlabda bajnokság elődöntőjébe. A Sopron és a Szeviép-Szeged is kettős győzelemmel lépett tovább. A szegedi együttes 74-48-ra nyert Szolnokon.

A Szeviép-Szeged nagy fölénnyel nyert a Szolnok ellen szerdán, hazai pályán. Szinte biztos volt, hogy a második találkozón is az történik, amit a szegedi együttes szeretne. Fürészék könnyedén játszottak, bár a harmadik negyedet döntetlenre hozta a Szolnok, de ez nem jelentett riadalmat és izgalmat a szegedi kispadon. A mérkőzés végére ismét nagy különbség alakult ki a két együttes között. A Szeviép-Szeged kettős győzelmével bejutott az elődöntőbe, ahol szerdán minden bizonnyal a Péccsel találkozik idegenben.

Női kosárlabda NB I, negyeddöntő, 2. mérkőzés

Szolnok - Szeviép-Szeged 48–74 (16-22, 14-21, 13-13, 5-18)

Szolnok. Vezette: Bognár, Jakab.

Szolnok:

Darida 14/3, Zele 10, Farkasinszki 8, Boskovics 4, Hegedűs. Csere: Sonyák 6/6, Serbán 3/3, Kalmár-Nagy 3/3, Kántor, Tajkov. Edző: Mészáros Zoltán.

Szeviép-Szeged:

Sipaviciute 16, Fürész 14, Németh 13/3, Ciglar 8/3, Zserzserunova 7. Csere: Horváth 7/3, Laczi 4, Kajdacsi 5, Russai. Edző: Bencze Tamás.

A Sopron is továbblépett A soproniak szerdai, 100-67-es győzelmüket "fejelték meg" a BSE vendégeként úgy, hogy hat játékosuk is legalább 10 pontot szerzett, és a fővárosiak mindössze 17 pontot hoztak össze a nagyszünet után. BSE - MKB-Euroleasing Sopron 42-87 (13-26, 12-19, 8-22, 9-20) Továbbjutott a Sopron, 2-0-ás összesítéssel.