Kosárlabda: súlyos Szedeák-vereség Jászberényben

2010. február 26., péntek

Nem várt, nagy különbségű vereséget szenvedett a Dél-Konstrukt SZTE-Szedeák férfi kosárlabdacsapata Jászberényben. Az NB I/B Keleti csoportjának rangadóján a hazai együttes második negyedbeli szenzációs játékával eldöntötte a találkozót.

Igazi presztízscsatára készült a férfi kosárlabda NB I/B Keleti csoportjának két éllovasa, a Jászberény és az SZTE-Szedeák pénteken este. A két együttes őszi szegedi találkozóját a Szedeák nyerte, éppen ezért a jászberényieket fűtötte a visszavágás iránti vágy. Úgy hirdették meg a mérkőzést a plakátokon, hogy amelyik együttes nyer, feljut az első osztályba.

Bonifert Domonkos

, a szegediek vezetőedzője nem így látta a mérkőzés előtt, azt mondta, nagy rangadó lesz, de nem ez az egy meccs dönti el az első helyet. Az biztos, mindkét együttes áhítja az A csoportot, és ezért mindent megtesz. Kitűnő hangulatban kezdődött a mérkőzés, Szegedről is érkeztek szurkolók. Mindkét együttes óriási iramot diktált már a találkozó elején. A szegedi edző agresszív védekezést kért játékosaitól, amit az első negyedben jól betartottak a szegedi kosarasok. A hazaiak nehezen játszották át a vendégvédelmet, Drahosék csak a 7. percben vették át vezetést. Látványos és szép kosarakban bővelkedő játékot látott a közönség, de egyik csapat sem tudott meglépni a másiktól az első negyedben. A következő játékrészben állva maradt a Szedeák, öt perc alatt két pontot dobott a szegedi együttes, míg a Jászberény szárnyalt. A hazai játékosok remekül dobtak távolról, és a palánkjukat is harcosan védték, míg a vendégek erőtlenül játszottak, mindössze kétszer szabálytalankodtak. A szegediek türelmetlenül támadtak, elszórták a labdákat, aminek az lett az eredménye, hogy a Jászberény az első félidőben elhúzott 27 ponttal. Az első 20 percben kiemelkedően dobott az egykori szegedi játékos,

Drahos Gábor

, aki 20 pontot ért el. A szünetben volt mit mondania a szegedi vezetőedzőnek, hiszen álmában sem gondolhatott egy ilyen félidőre. Nagy kérdés volt, hogy a Szedeák a megsemmisítő második negyed után, fel tud-e állni a padlóról. Kapaszkodott a második félidő elején a Tisza-parti alakulaz, de csak néhány pontot tudott faragni hátrányából. Sajnos csak az első öt percben volt egyenrangú ellenfél a szegedi gárda, ezután ismét sültek a jászberényi kezek, és kritikus, 30 pont feletti különbség alakult ki a két együttes között. A játék képe az utolsó negyedben sem változott, továbbra is erőteljesen játszott a Jászberény, a Szeged egyenrangú ellenféllé vált, de csodára nem volt képes.

A férfi kosárlabda NB I/B Keleti csoport 18. fordulójában:

Jászberényi KSE – Dél-Konstrukt SZTE-Szedeák 111–85 (24-22, 35-10, 23-22, 29-31)

. Jászberény 600 néző. Vezette: Gál, Balogh, Fodor.

Jászberény:

Drahos 33/15, Mészáros 6, Wehner 24/6, Horváth 8, Godena 10.

Puskás 2, Kovács A. 10, Likár 18/12.

Horváth Balázs.

SZTE-Szedeák:

Vida 12, Molnár M. 12/6, Nyilas 13/3, Tanács 14, Gémes 20.

Kovács D. 7, Simándi 7/3, Rezák.

Bonifert Domonkos.

A mérkőzés online közvetítésének részletei az alábbiakban olvashatók.

Mivel a junior mérkőzés nem kezdődött el időben - bár a szegedi együttes pontosan megérkezett Jászberénybe -, ezért 20 perccel később kezdődik a felnőtt találkozó.

I. negyed

2. perc: 4-7 4. perc: 12-15 6. perc: 16-15 8. perc: 22-18 10. perc: 24-22

Érdekes pillanatok

Az első támadásnál Molnár triplát dob, 0-3 4. perc: Óriási az iram, a Szedeák két-három ponttal vezet 7. perc: Átvette a vezetést a Jászberény Drahos triplájával

Pontszerzők

Jászberény: Mészáros 2, Wehner 9, Drahos 9, Horváth 4 SZTE-Szedeák: Kovács 2, Tanács 8, Nyilas 1, Gémes 2, Molnár 3, Vida 6

I. negyed:

Jászberény - SZTE-Szedeák 24-22

II. negyed

2. perc: 31-24 4. perc: 35-24 6. perc: 44-26 8. perc: 54-30 10. perc: 59-32

3. perc: Hét ponttal elhúzott a Jászberény 5. perc: Rövidzárlat a Szegednél, minden bejön a Jászberénynek, 39-24. Öt perc alatt mindössze két pontot dobott a Szedeák 7. perc: Már 24 ponttal vezet a Jászberény

Pontszerzők

Jászberény: Mészáros 2, Likár 12, Kovács A. 2, Wehner 11, Godena 6, Drahos 20, Puskás 2, Horváth 4 SZTE-Szedeák: Kovács D. 2, Tanács 14, Nyilas 1, Gémes 4, Molnár 5, Vida 6

II. negyed:

Jászberény - SZTE-Szedeák 35-10

Félidő:

59-32

III. negyed

2. perc: 65-38 4. perc: 69-43 6. perc: 74-43 8. perc: 79-48 10. perc: 82-54

5. perc: Kapaszkodik a Szedeák, de csak néhány pontot tud faragni hátrányából 6. perc: átlépte a kritikus 30 pontos különbséget a Jászberény, 74-43

Pontszerzők

Jászberény: Mészáros 4, Likár 15, Kovács A. 4, Wehner 13, Godena 6, Drahos 30, Puskás 2, Horváth 8 SZTE-Szedeák: Kovács D. 2, Tanács 14, Nyilas 3, Gémes 12, Molnár 12, Simándi 2, Vida 9

III. negyed:

Jászberény - SZTE-Szedeák 23-22

A mérkőzés állása:

82-54

IV. negyed

2. perc: 91-60 4. perc: 95-68 6. perc: 104-76 8. perc: 10. perc: 111-85

7. perc: Száz pont felett a Jászberény