A spanyolok virgonckodtak, a magyarok aludtak

2010. január 20., szerda

Nem tudta megismételni egy nappal korábbi káprázatos játékát a magyar férfi kézilabda válogatott szerdán a spanyolok ellen. Az ausztriai Európa-bajnokság második fordulójában a magyarok 34-25-re kikaptak. Legközelebb pénteken, a csehekkel mérkőzik Csoknyai István szövetségi kapitány együttese.

Bécsújhelyen háromezer magyar szurkoló, a televíziók előtt több százezer néző reménykedett, hogy a magyar férfi kézilabda-válogatott megismétli azt a játékot, amit bemutatott a franciák ellen az ausztriai Európa-bajnokság keddi nyitónapján. A tekintélyt parancsoló 29-29-es döntetlenre a spanyolok is felfigyeltek, sőt arra is emlékeztek, hogy a legutóbbi kontinensviadalon nagyon kikaptak a magyaroktól. A világ legjobb kapusa, a vajdasági, de honosított

Sterbik Árpád

nélkül felálló spanyolok már az első percekben tudatták, hogy nem kegyelmeznek, ha Ilyésék pontatlanul játszanak. Az első meccsen megsérült Sterbiket

Hombrados

kitűnően helyettesítette, a gyermeteg magyar lövéseket könnyedén hárította. Semmi különlegeset nem művelt a spanyol válogatott, egyszerűen kihasználta Gálék álmos, nehézkes védekezését, és azokat a technikai hibákat, amiket vétettek a magyar kézilabdások. A 12. percben már hat gól volt a különbség, sajnos a kapuban, a Pick Szeged egykori sikerkapusa,

Puljezevics

egyszer sem találkozott a labdával, ezért a félidő felénél

Csoknyai István

szövetségi kapitány lecserélte. A helyére beálló

Fazekas

néhány labdát fogott, de ez sem lelkesítette igazán a játékosokat, így a spanyolok a szünet előtt két perccel már kilenc góllal vezettek a tompán kézilabdázó magyarok ellen. A találkozó alatt a legnagyobb izgalmat az okozta, hogy az egyik spanyol televíziós állomás bejelentette, hogy a Barcelonában játszó, szegedi nevelésű

Nagy László

felveszi a spanyol állampolgárságot és 2012-ben az angliai olimpián már spanyol címeres mezben fut ki a pályára. Ugyanezzel a hírrel jelent meg a Marca című spanyol lap is. Ráadásul Nagy László volt a spanyol televízió szakkommentátora Madridban. Mindezek összecsengnek, de az is igaz, hogy a „szegediek Lacikája” hivatalosan eddig csak annyit jelentett be, hogy nem vesz részt az ausztriai Európa-bajnokságon. Akár a következő 30 percet el lehetett volna tölteni annak a kérdésnek a tárgyalásával is, hogy Laci miért nem vall színt? Nehéz persze tálalni a már szinte mindenki által elkönyvelt hírt, de Nagy Lacira, akár hogy is dönt, nem szabad haragudni. Sajnos a mai globalizált világ már erről szól. Nem Laci tette ilyenné, ő csak él a lehetőséggel. Azért el ne felejtsük, volt még egy harminc perc a meccsből. Bárcsak ne lett volna: A magyar kézilabdások, amilyen káprázatosan játszottak 24 órával a spanyol találkozó előtt a franciák ellen, úgy szenvedtek a második fordulóban. Egyáltalán nem tetszett válogatottunknak a spanyolok mozgékony nyitott védekezése, ami teljesen megbénította Eklemovicsék támadásait. Azért kellett izgulni a szünet után, hogy ne legyen tíz a különbség, de az 56. percben ez is bekövetkezett. A végén a fiúk csak megúszták, és 34-25-tel távozhattak a bécsújhelyi csarnokból, ahol a magyar közönség a nagy különbségű vereség ellenére megtapsolta Csonyai István együttesét. Talán ez lelkiekben jelent majd valamit a pénteki mérkőzésre készülve, hiszen a csütörtöki szünnap után, holnapután, a 20.15-kor kezdődő mérkőzésen a csehekkel legalább döntetlent kell játszani a továbbjutásért.

Magyarország – Spanyolország 25-34 (11-18)

Bécsújhely, 5000 néző. Vezette: Reisinger, Kashütz (osztrákok).

Gulyás, Krivokapics 5-5, Eklemovics 4, Iváncsik G. 3, Gál, Katzirz, Ilyés, Törő 2-2, illetve A. Entrerrios, Tomás 7-7, Romero 5, Malmagro 4, Ugalde 3, Aguinagalde, R. Entrerrios, Rodríguez 2-2, Morros, Prieto 1-1.

C-csoport, 2. forduló

Lengyelország – Svédország 27–24 (15–14). Szlovénia – Németország 34–34 (16–11).

1.Lengyelország22--54-494
2.Szlovénia211-61-593
3.Németország2-1159-611
4.Svédország2--249-54-

D-csoport, 2. forduló

Magyarország – Spanyolország 25-34 (11-18) Csehország – Franciaország 20–21 (10–16) Legjobb dobók: Jícha 6, Filip 5, Sklenák 4, ill. Abalo 4, Narcisse 4.