Vásárhelyen is nyerni tudott a Szedeák + HANG + VIDEÓ

2009. november 20., péntek
Az EnterNet Vásárhelyi Kosársuli otthonában lépett pályára pénteken a Dél-Konstrukt SZTE-Szedeák férfi kosárlabdacsapata bajnoki mérkőzésen. A megyei NB I/B-s rangadó talán nem alakult olyan szorosan, mint az előzetesen várni lehetett, de végig hatalmas csata dúlt a pályán. A mérkőzés eredményének alakulását este 18.30-tól online közvetítésünkben kísérhették figyelemmel. A dobópárbaj ugyan csak péntek este fél hétkor kezdődött, ám a szópárbaj már jóval korábban megindult a megyei rangadó előtt. Elek András, a vásárhelyiek mestere például úgy vélekedett – portálunknak nyilatkozva –, hogy a találkozó abszolút esélyese a Szedeák, hiszen a vendégeknél 7-8 A csoportos szintű kosaras pattogtat, míg az ő együttesében közepes képességű játékosok váltogatják egymást. Még nemrégiben igazolt afrikai középjátékosát is B csoportos szintűnek minősítette a szakember. Ehhez képest a találkozó előtt osztogatott beharangozó szórólapokon az alábbiakat olvashatták a szurkolók: „Szeged, Jászberény, Vásárhely kiemelkedik a csoportból”, illetve „játékosállományát tekintve a két csapat hasonló”, végül, de nem utolsósorban Nyilas „fizikai és pszichológiai terrorjára” figyelmeztettek... Az előzmények tükrében érthető volt, hogy a parketten is egymásnak esett az utolsó hat meccsét egyaránt megnyerő két alakulat. Az első percekben jobbára a hazaiak akarata érvényesült, a mali centert, Diakitét nehezen tudta tartani Gémes Levente. A Vásárhely gyakorlatilag minden figurát a színes bőrű kosarasra játszott, s ő kezdetben nem is nagyon hibázott. Várható volt azonban, hogy ez a fajta támadójáték nem sokáig lehet eredményes. 14-10-ről Simándi és Gémes hármasaival fordítottak a vendégek az 5. percben. Ahogy pedig Diakite fáradt – illetve Nyilas kisegítette Gémest az őrzésében –, a lepattanókat megszerezve rendre gyors akciókat vezethetett a Szeged. Vida és Nyilas vezetésével meglépett ellenfelétől a Szedeák, s 35-28-ra nyerte az első negyedet, melyben – fogalmazzunk finoman – egyik oldalon sem a védekezés dominált.
A Bonifert-legények gyorsasága, lerohanásai ellen a második játékrész nagy részében sem találta az orvosságot a házigazda. Folytatódott a Vida-show: a Tisza-parti irányító szenzációs egyéni alakításokkal, betörésekkel vétette magát észre, rendre a legmagasabb vásárhelyi védők mellett is fel tudta tenni a labdát. 27 pontig jutott a nagyszünetig. A Vásárhely nehezen lendült játékba, képtelen volt megtalálni a szegedi gyűrű felé vetető utat. 44-28-ra, majd 50-30-ra húzott el a látogató, többen már elkönyvelték a sima szegedi győzelmet. A negyed utolsó három-négy percében azonban kisebb megtorpanás következett be Gémeséknél: az eladott labdák, az elrontott dobások után rohanhatott a Vásárhely, Balaton, Vas és Mócsai kosaraival zárkózott is az Elek-alakulat. Érkezett azonban – ki másVida Máté, hintett egy triplát és egy duplát, aminek köszönhetően megnyugtató előnnyel vonulhatott az öltözőbe a Szedeák (60-46). A harmadik felvonás eleje megint nem a vendégekről szólt. A Vásárhely tíz pont körülire csökkentette hátrányát, ugyanakkor csapkodóvá vált a játék. Tovatűnt az első két negyed élvezetes kosárlabdája, sokkal többet hibázott mindkét fél. Szép megoldásokból azért nem volt hiány: elég, ha csak Gémes vagy Diakite blokkjaira, valamint a mali center zsákolásaira gondolunk. Így aztán jól szórakoztak a nézők, akármelyik csapatért is szorítottak. Vida és Gémes találatai révén őrizte előnyét a Szeged, 76-65-tel fordultunk az utolsó negyedre. Ezt a játékrészt is a hazaiak kezdték jobban, nem lélegezhettek föl tehát a megyeszékhelyről érkezett sportbarátok. A Szedeák kétszer adta el a labdát, Balaton és Diakite azonnal büntetett. Sőt, a Vásárhely afrikai ásza középtávolról is átdobta Gémest, ezzel pedig a 32. percben 76-71-re hozta föl csapatát. A legjobbkor érkeztek Gémes és Kovács D. találatai. Cziberééknek ugyanakkor több alkalommal is lehetőségük adott rá, hogy lőtávolon belülre kerüljenek, ám mínusz ötnél, hatnál egyszerűen képtelenek voltak kosarat dobni: a triplakísérletek leszédültek, a közeli dobásokba is hiba csúszott, így a hazai közönség hiába űzte-hajtotta kedvenceit, a Szeged tartotta a vezetést. Kőkeménnyé vált az ütközet a hajrába fordulva: Kukla és Diakite is négy faulttal játszottak a a Vásárhelyben, de abszolút nem húzták vissza a kezüket az élesedő harcban. Persze egy ilyen rangadón ki fogná magát vissza? A Szegedből Holt neve mellett szerepelt négy bunkó. Az ex-szedeákos center szállt ki hamarabb – követve a már korábban kipontozódott Utasit –, majd az amerikai fiú is levette a mezt és a cipőt. Sajnos Gémes és Nyilas egyre több – könnyű dobást – rontottak, a fáradtság jelei mutatkoztak a két rutinos harcoson. A Vásárhely padról beszálló emberei pedig ezúttal többet tettek a játékhoz, mint a szegedi csereemberek. Két perccel a vége előtt 86-78-ra vezettek a Tisza-partiak. Cziberéék azonban nem adták föl, büntetőpárbajjá alakították a végjátékot. Ebből csaknem egyformán jöttek ki a csapatok, ennek megfelelően a Szedeák 93-85-re nyerte az izgalmas összecsapást. A hazaiak legeredményesebbje Diakite lett 29 ponttal, emellett 24 lepattanót is letépett. Ami a szegedieket illeti, Vida Máté 37, Gémes pedig 23 pontig jutott. Lecsó meg sem állt 16 lepattanóig. A listavezető Dél-Konstrukt SZTE-Szedeák a következő fordulóban két hét múlva a Nagykállót fogadja.

A férfi kosárlabda NB I/B Keleti csoport 8. fordulójában:

EnterNet Vásárhelyi Kosársuli – Dél-Konstrukt SZTE-Szedeák 85-93 (28-35, 18-25, 19-16, 20-17). Hódtói sportcsarnok, 800 néző. Vezette: Gál, Farkas, Fodor. Vásárhely: BALATON 10, VAS 20/9, Mócsai 7, Utasi 4, DIAKITE 29. Csere: Szilágyi, Böszörményi, Dani 3/3, Kukla 2, Czibere 10/6. Vezetőedző: Elek András. Szeged: VIDA 37/6, Simándi 7/3, NYILAS 15/3, Kovács D. 6, GÉMES 23/3. Csere: Rezák, Holt 2, Molnár 3/3, Komáromi. Vezetőedző: Bonifert Domonkos. További eredmények: Jászberényi KSE – Szolnoki Főiskola Olaj KK 118-96 EKF Hész Eger – Tiszaújvárosi Phoenix KK 71-67 Nagykállói KE – Debreceni Egyetem KE 84-75

Online közvetítésünket itt olvashatja el újra:

Vásárhely, Hódtói sportcsarnok, 800 néző. I. negyed 2. perc: 6-4 4. perc: 13-10 6. perc: 17-19 8. perc: 23-28 10. perc: 28-35 PontszerzőkVásárhely: Diakite 11, Czibere 7/6, Vas 6/3, Utasi 4. SZTE-Szedeák: Vida 14, Simándi 7/3, Nyilas 6, Gémes 5/3, Molnár 3/3 I. negyed: Vásárhely - SZTE-Szedeák 28-35 II. negyed 2. perc: 28-38 4. perc: 30-44 6. perc: 32-50 8. perc: 42-52 10. perc: 46-60 PontszerzőkVásárhely: Diakite 11, Czibere 9/6, Vas 14/6, Utasi 4, Balaton 4, Kukla 2, Mócsai 2. SZTE-Szedeák: Vida 27/3, Simándi 7/3, Nyilas 12/3, Gémes 7/3, Molnár 3/3, Kovács 2, Holt 2. II. negyed: Vásárhely - SZTE-Szedeák 46-60 Félidő: Vásárhely - SZTE-Szedeák 46-60 III. negyed 2. perc: 49-60 4. perc: 55-67 6. perc: 57-69 8. perc: 60-73 10. perc: 65-76 PontszerzőkVásárhely: Diakite 19, Czibere 10/6, Vas 17/6, Utasi 4, Balaton 6, Kukla 2, Mócsai 7. SZTE-Szedeák: Vida 32/6, Simándi 7/3, Nyilas 15/3, Gémes 15/3, Molnár 3/3, Kovács 2, Holt 2. III. negyed: Vásárhely - SZTE-Szedeák 65-76 IV. negyed 2. perc: 71-76 4. perc: 71-78 6. perc: 74-82 8. perc: 78-86 10. perc: 85-93 PontszerzőkVásárhely: Diakite 29, Czibere 10/6, Vas 20/9, Utasi 4, Balaton 10, Kukla 2, Mócsai 7, Dani 3/3. SZTE-Szedeák: Vida 37/6, Simándi 7/3, Nyilas 15/3, Gémes 23/3, Molnár 3/3, Kovács 6, Holt 2. IV. negyed: Vásárhely - SZTE-Szedeák 85-93 Végeredmény: Vásárhely - SZTE-Szedeák 85-93