Kosárlabda: Továbbra is nyeretlen a Szeviép - FOTÓK

2009. november 25., szerda
A Szeviép-Szeged női kosárlabdacsapata negyedik euroligás mérkőzését játszotta. A lányok a Brno ellen, hazai pályán kaptak ki 54-71-re. A Szeviép eddig mind a négy euroligás találkozóját elvesztette. A Szeviép-Szeged női kosárlabdacsapata a csoport éllovasával, a cseh Brnóval játszotta újabb Euroliga-mérkőzését az újszegedi sportcsarnokban. Erre a találkozóra még kevesebben voltak kíváncsiak Szegeden, mint az egy héttel ezelőtti Fenerbahce elleni összecsapásra. Mindössze 300 néző követte figyelemmel a meccset. Sajnos a csapatkapitány Fürész Emőke nem vállalhatta a játékot. A kosaras szívproblémák miatt már a vasárnapi Pécs elleni találkozót is kihagyta. Rendkívül rosszul kezdte a találkozót a Szeviép, a játékosok többször még a gyűrűt sem találták el, így nem véletlen, hogy a Brno elhúzott 12-0-ra. Ciglar révén csak az 5. percben talált be először a Szeviép-Szeged, a Brno könnyedén játszhatta játékát, pontosan dobtak, és védekezésükkel hibára kényszerítették a hazai együttest. A második negyed sem kezdődött jobban, a 6. percig tartotta a 13 pontos különbséget a Brno. Ezután a csehek könnyelműsködtek, lazábban védekeztek. A Szeviép tüzelt, de csak olykor talált a gyűrűbe. A játékrész végére némileg csökkentette hátrányát a hazai együttes, és a második félidőt 27-36-ról kezdhette. Az első percekben csak néhány kosárnak tapsolhatott a közönség, nem alakult ki látványos játék. Mindez a Szeviépnek kedvezett, és fel is jött a 4. percre hat gólra. A játékrész második felére visszaállt a rend, és kialakult a 13 pontos különbség. Az utolsó negyed elején tovább növelte előnyét a Brno, és elhúzott 17 ponttal. Érdekesség, hogy a Brno edzője Jan Bobrovsky egyszer sem kért időt. Ilyen is ritkán fordul elő kosárlabdában. A csehek edzője valószínűleg biztos volt csapata győzelmében. Nem tévedett. A Szeviép-Szeged az Euroligában még nyeretlen, eddigi két hazai és két idegenbeli találkozóját is elvesztette. Szeviép-Szeged - Frisco Sika Brno 54-71 (11-21, 16-15, 13-17, 14-18) Újszegedi sportcsarnok, 300 néző. Vezette: Janac (szlovák), Kudlicki (lengyel), Vuckovic (szlovén). Szeviép-Szeged: Ciglar 13, Németh 13, Horváth 3, Zserzserunova 6, Sipaviciute 8. Csere: Vincze 6, Laczi 5, Russai. Edző: Bencze Tamás. Brno: Horakova, Kulichova 9, Viteckova 14, Bonner 17, McWilliams 25. Csere: Hanusova 2, Kasparkova, Grima 2, Skerovic 2. Edző: Jan Bobrovsky. Online tudósításunkat itt olvashatja el újra:I. negyed 2. perc: 0-4 4. perc: 0-12 6. perc: 6-16 8. perc: 6-18 10. perc: 11-21 PontszerzőkSzeviép-Szeged: Horváth, Németh 2, Sipaviciute, Kováts, Ciglar 5, Vincze, Tóth, Zserzserunova 4, Russai, Laczi, Lengyel. Brno: Hanusova, Kasparkova, Horakova, Bonner 5, McWilliams 5, Kulichova 2, Stehlikova, Viteckova 9, Grima, Skerovic. I. negyed: 11-21 II. negyed 2. perc: 13-23 4. perc: 15-28 6. perc: 19-32 8. perc: 21-34 10. perc: 27-36 PontszerzőkSzeviép-Szeged: Horváth 2, Németh 4, Sipaviciute 4, Kováts, Ciglar 9, Vincze, 2, Tóth , Zserzserunova 6, Russai, Laczi, Lengyel. Brno: Hanusova 2, Kasparkova, Horakova, Bonner 7, McWilliams 9, Kulichova 5, Stehlikova, Viteckova 9, Grima 2, Skerovic 2. II. negyed: 16-15 I. félidő: 27-36 III. negyed 2. perc: 27-38 4. perc: 33-39 6. perc: 35-45 8. perc: 38-45 10. perc: 40-53 PontszerzőkSzeviép-Szeged: Horváth 3, Németh 10, Sipaviciute 4, Kováts, Ciglar 11, Vincze, 6, Tóth, Zserzserunova 6, Russai, Laczi, Lengyel. Brno: Hanusova 2, Kasparkova, Horakova, Bonner 14, McWilliams 14, Kulichova 7, Stehlikova, Viteckova 12, Grima 2, Skerovic 2. III. negyed: 13-17 A mérkőzés állása három negyed után: 40-53 IV. negyed 2. perc:42-59 4. perc: 48-64 6. perc: 50-64 8. perc: 54-66 10. perc: 54-71 PontszerzőkSzeviép-Szeged: Horváth 3, Németh 13, Sipaviciute 8, Kováts, Ciglar 13, Vincze, 6, Tóth, Zserzserunova 6, Russai, Laczi 5, Lengyel. Brno: Hanusova 2, Kasparkova, Horakova, Bonner 17, McWilliams 25, Kulichova 9, Stehlikova, Viteckova 14, Grima 2, Skerovic 2. IV. negyed: 14-18 Végeredmény: 54-71