Helytálltak a bajnok ellen a szegedi női vízilabdások - FOTÓK

2009. október 11., vasárnap
Bemutatkozott az elitben az Universitas Szeged női vízilabdacsapata. A bajnok Dunaújváros esélyeshez méltóan magabiztosan gyűjtötte be a bajnoki pontokat az újszegedi sportuszodában, de a hazai lányoktól is láthattunk szép megoldásokat. Nehezebb feladatot nem is kaphatott volna az újonc az első fordulóban: a címvédő Dunaújvárosi Főiskolát látta vendégül az Universitas Szeged a női vízilabda OB I/A nyitókörében. A történelmi mérkőzés sajnos nem nagyon hozta lázba a szegedieket, bizony jóval több nézőt is megérdemeltek volna a lányok – reméljük, sokakat csak a Pick Szeged BL-meccse csalt egy teremmel odébb, s a következő fordulókban kevesebb üres helyet lehet majd látni az uszoda lelátóin. Maga a találkozó dunaújvárosi találattal indult: a válogatott Poszkoli Rita váltotta gólra a vendégek első emberelőnyös lehetőségét. Az Universitas azonban nem ijedt meg neves ellenfelétől, bátran harcolt, s a 4. percben az emberétől elszakadó Dalmády Petra akcióból egyenlíteni is tudott. Jól működött a szegedi védekezés, s Gundl kapus is nagyszerűen állt a lábán, több hárításával is tapsra ragadtatta a publikumot. Az ugyancsak válogatott Szűcs Gabriella lövésével szemben azonban ő is tehetetlennek bizonyult, még a negyed vége előtt emberelőnyből ismét megszerezte a vezetést a Dunaújváros. A második negyedben jóval keményebbé vált a vendégek védekezése, Dalmádyék nem nagyon találták az utat a kapu felé, általában úgy fogyasztották el támadóidejüket, hogy még lövőhelyzetbe sem jutottak. A távoli ejtéseket – ha a ketrec felé tartottak – könnyen hatástalanította Kasó Orsolya. Berta Blanka akciógóljával már kettőre növelték előnyüket az újvárosiak, majd a vendéglátók elveszítették első számú hálóőrüket. Az addig remekül védő Gundl Diána a dunaújvárosi centerrel harcolt meg a labdáért, a játékvezetők pedig úgy látták, rúgott – cserével végleg kiállították. Két és fél negyeden át a fiatal Veszelovszki Petrának kellett tehát állnia a bajnok rohamait. A kapus kiállításából újabb gólt ért el a Dunaújváros, Keszthelyi Rita találata után pedig Papalexisz Petra is beköszönt fórból, így 1-5 állt az eredményjelzőn. Még a nagyszünet előtt akadt okuk a Lakó-lányoknak is az örömre: egy létszámfölényes helyzetben Hegedűs Renáta passzát Dalmády Petra tanítani valóan húzta a hálóba. A harmadik nyolc perc igazi tűzipárbajt hozott: mindkét oldalon ötször-ötször vágták a kapuba a játékszert, ez a menet nem a védelmekről és a kapusokról szólt. A hazaiknál Dalmády Szandra három, Lengyel Dorottya és Dalmády Petra egy-egy gólt vállalt, míg a látogatóknál Berta és Szűcs duplázott, s Kovács Dóra is eredményesnek bizonyult. Az utolsó negyed 7-10-nél kezdődött, s úgy tűnt, az Universitas megússza egy szűk vereséggel. Sajnos a záró etapban érvényesült a bajnok nagyobb tudása és tapasztalata, s Dalmády Szandra góljára öttel feleltek Papalexiszék. A vége tehát hétgólos dunaújvárosi győzelem lett, de a hazaiaknak egyáltalán nincs miért szégyenkezniük. A folytatás sem ígérkezik azonban könnyűnek, hiszen október 17-én a tavalyi bronzérmes ZF-Egerhez utaznak majd Hegedűsék.

Női vízilabda OB I/A 1. forduló:

Universitas Szeged – Dunaújvárosi Főiskola-ELCO-DVCSH 8-15 (1-2, 1-3, 5-5, 1-5). Szeged, 100 néző, vezette: Székely, Németh. Szeged: Gundl – Lengyel Dorottya 1, Hajdú, Dalmády P. 3, Dalmády Sz. 4, Hegedűs, Miklós. Csere: Veszelovszki (k), Lengyel Dominika, Bordás, Kuczora, Fabó, Lengyel A. Vezetőedző: Lakó Gábor. Dunaújváros: Kasó – Menczinger, Keszthelyi 1, Szűcs 2, Kovács 2, Berta 4, Poszkoli 2. Csere: Ács 1, Brávik F., Huszka 1, Papalexisz 2, Benkő. Vezetőedző: Mihók Attila. Gól emberelőnyből: 9/2, ill. 11/7, ötméteresből: 1/1, ill. 1/1. Lakó Gábor: „Megint több góllal vert bennünket a Dunaújváros, akárcsak egy hete a kupában, de a játékunk ezúttal sokkal jobb volt. Különösen a mérkőzés eleje alakult szorosan, sikerült megnehezítenünk a bajnok dolgát, aztán a végén érvényesült a tudásbeli különbség. Akadtak olyan periódusok, mikor látványosan, gólra törően pólóztunk, ezeket az időszakokat szeretnénk hosszabbá tenni, emellett célunk, hogy minél kevesebb hibát kövessünk el. Bízom benne, hogy Egerben még szorosabb meccset játszunk majd.” További eredmények: ASI – Szentes 1-8 Újpest – Utánpótlás-válogatott II. 17-6 Honvéd-ELTE Póló – BVSC-Zugló 8-18 Utánpótlás-válogatott I. – ZF-Eger később