Döntetlenre mentette a Pick a Medvegyi elleni csatát

2009. október 3., szombat
Nem mindennapi izgalmak között pontot mentett hazai pályán a Pick Szeged a kézilabda Bajnokok Ligája első mérkőzésén. Az orosz válogatottal felérő Medvegyi szinte végig vezetett a találkozón. Olyan időszaka is volt a meccsnek, amikor a világhírű Maximov mester együttese négy góllal vezetett. Skaliczki László, a Pick Szeged egykori siker edzője, volt szövetségi kapitány azt magyarázta a mérkőzés előtt, hogy milyen erős ellenféllel találkozik a Pick Szeged, a Bajnokok Ligája első fordulójában. Megjegyezte, már a világhírű mester Vladimir Maximov nem vezényli olyan vehemensen csapatát, mint azt korábban tette, mégis tartanak tőle a játékosok. Ugyanakkor a Medvegyi nem titkolt szándéka, hogy a négy közé jusson és ezért az orosz válogatott gerince az orosz bajnokcsapatban játszik. „Nem elég, hogy rendkívül magasak és erősek, még gyorsak is. Minden elismerésem a Pické, ha nyerni tud” – mondta Skaliczki László. Nem tudni miért, de a sportcsarnok nem telt meg, talán ilyen rangos mérkőzésen évek óta nem voltak ennyire kevesen. A hangulat viszont szerencsére Pickes volt, már a meccs elejétől hatalmas buzdításba kezdett a szurkolótábor, amire rátett egy lapáttal a hangosítás is. A hangulatot fokozta, hogy az egykori szegedi válogatott kézilabdás, Dobó Károly a találkozó elején átadta a hónap játékosa díjat Marjanac kapusnak. A portás láthatóan feldobódva állt a háló előtt, de az első 15 percben labdával nem találkozott, amiért Vladan Matics vezetőedző lecserélte. Persze ebben nemcsak ő volt egyedüliként ludas, hanem a védelem is, amely nehezen állta az orosz medvék rohamát. A 11. percben ugyan még a Pick vezetett 6-5-re, de a félidő felénél már a Medvegyinél kétgólos előnyt jegyezhettünk fel. Kovalev szélről, Shelmenko pedig középről tarthatatlan volt. Ugyanez elmondható a hazai oldalon Katzirzról, aki bombaformában játszott és Zvizej is biztos kézzel értékesítette Grams mellett az adódó lehetőségeit a szélről. Itt kell megjegyezni, az orosz kapus akkora, hogy a gólvonalon állva nem fér el a felső kapufa alatt. Elképzelhető tehát milyen képet festett belülről a kétméteres orosz fal és mögötte Grams. A szegedi csapat gólvágója, Krivokapics nem is találta az első félidőben az ellenszert, rendre leblokkolták. Erre mondta a találkozó előtt Skaliczki mester „ha Krivó nem hajol el a blokk felett, amire képes, és a fal felett próbálkozik, akkor nem lesz sikerélménye.” Így is volt, az átlövő az első félidőben két gólig jutott. Lőtt viszont Zvizej hatot és Katzirz négyet, valamint Liszkai is megfogott három labdát a kapuban és ez elegendő volt ahhoz, hogy az oroszok csak egy góllal vezessenek a félidőben. A szünet után Zvizej gyors indítás után egyenlített. Nem sokáig örülhetett a szegedi közönség, mert a csapat másfél perc alatt kapott három gólt. Szerencsére óriási ziccerben Liszkai Sterbik módjára a bal felső sarokból rúgta ki a labdát és ezzel nem lett ekkor még négy a különbség. A 37. percben ez is bekövetkezett, de mire a pesszimistább szurkolók kiásták volna a csapat sírját, a Pick kiegyenlített, 20-20. Sőt Krivokapics egyre inkább belelendült és gyönyörű góljával a 47. percben 24-23-ra vezetett a hazai gárda. Nagy adok, kapok kezdődött a pályán, néha már a durvaságtól sem riadtak vissza a játékosok, de a norvég bírók elejét vették a túlzott keménykedésnek. A Picknél Krivokapics és Katzirz, az oroszoknál pedig Kovalev és Starykh sziporkázott. Mindazonáltal az oroszok az 53. percben két góllal elhúztak, de többel nem bírtak. A Pick a közönség segítségével kapaszkodott és mindig feljött egy gólra, de az egyenlítés nem ment. A játékvezetők 30-32-nél az 58. percben a világ egyik legjobb átlövőjét, Rastvortzevet kiállították. A Pick hatalmas hajrát nyitott, előbb Katzirz bombázott az orosz kapuba, majd a meccs vége előtt öt másodperccel Ghionea kiegyenlített. A két találat között Marjanac kapus három bravúrt is bemutatott. A szerb kapus, mint korábban írtuk láthatóan feldobódva állt a meccs elején a kapuba, szerencsére így is távozhatott.

Bajnokok Ligája férfi kézilabda-mérkőzés, 1. forduló:

Pick Szeged-Csehovszki Medvegyi 32-32 (15-16). Újszegedi sportcsarnok, 1800 néző. Vezette: Abrahamsen, Kristiansen (norvég) Pick Szeged: Marjanac - Ghionea 2, Krivokapics 7, Herbert, Osmajics 1, Katzirz 10, Zvizej 8/3. Csere: Liszkai (kapus), Zubai 2, Vadkerti 1, Kos 1, Nenadics. Edző: Vladan Matics. Csehovszki Medvegyi: Grams - Kovalev 8, Shelmenko 7, Ivanov, Csernoivanov 3, Rastvortzev 6, Dibirov 2. Csere: Budko (kapus), Starykh 3, Chipurin, Kamanin, Filippov, Aslanyan 2, Skopintsev 1/1. Edző: Vladimir Maximov. Hétméteres: 3/3, ill. 3/1. Kiállítás: 10, ill 14 perc.