Vízilabda: megdermedt szegedi lábak a vízben

2009. szeptember 26., szombat

Váratlan vereség a magyar kupában

Az utolsó negyedben még 8-6-ra vezetett a Szeged Beton a Szolnok ellen, mégis kikapott 10-8-ra a vízilabda magyar kupában. Az MK egyik csoportkörét Hódmezővásárhelyen bonyolítják le, folytatás vasárnap délután.

Rosszul kezdődött a Szeged Betonnak a magyar kupa első köre Hódmezővásárhelyen. A szegedi együttes már az első mérkőzésen kikapott a Szolnoktól. A mérkőzés ugyan jól indult, hiszen

Somogyi

akciógólból szerzett vezetést. A folytatásban is tartotta jó pozícióját a Szeged Beton, még a második negyed negyedik percében 5-3-ra vezetett. A háromszoros olimpiai bajnok

Molnár Tamás

ekkor már második gólját szerezte. Ezután négy percig a Szeged nem dobott gólt, míg a Szolnok egyszer betalált. A Szegedért aggódók felszisszentek, de komolyan nem kellett izgulniuk, hiszen

Vindisch

és Molnár ismét gólt szerzett, 7-4. A Szolnok is vágott kettőt, de Molnár negyedik találatával az utolsó 8 percet 8-6-os vezetésről kezdhette

Kásás Zoltán

csapata. A Szeged Beton együttese viszont vízbe fulladt az utolsó negyedben. A szolnokiak két gól lőttek akcióból, egyet megúszásból és egyet emberelőnyből, és megnyerték a mérkőzést. Senki nem hitt a szemének, legfőképpen a szegediek nem. Szombaton még egy fordulót bonyolítottak le, a Szeged Beton könnyedén nyert a Hódmezővásárhely ellen 35 góllal, míg a Fradi csak 29-cel győzte le a házigazdákat. A Szeged Betonnak a továbbjutáshoz két góllal kell győznie a Ferencváros ellen. Ez esetben a Fradi kiesik. A Szolnok már gyakorlatilag már továbbjutott, mert nagy a valószínűsége, hogy legyőzi a Hódmezővásárhelyt. A csoportból két együttes jut tovább.

Az első nap eredményei:

Szeged Beton – Szolnok 8-10 (2-2, 3-2, 3-2, 0-4)

. Hódmezővásárhely. Vezette: Németh, Bors. Szeged Beton: Baksa – Varga, Vindisch 1, Ágner, Komlósi, Molnár 4, Somogyi 1. Csere: Lehmann 1, Busila 1, Juhász Kuncz. Edző: Kásás Zoltán. Szolnok: Gárdonyi – Hangay Z., Bálint, Regős, Pásztor, Császár, Hangay R. Csere: Németh, Ridzyk, Józsa, Süveges. Edző: ifj. Cseh Sándor. Gól - emberelőnyből: 8/0, ill. 7/3. Ötméteresből: 2/1, ill. 1/0.

FTC – Hódmezővásárhely 31-2 (9-0, 8-0, 7-2, 7-0)

Góldobók: Babay 7, Czigány 5, Georgescu 4, Tóth M, Balatoni 3-3, Mátyás, Dunca, Tóth B., Steinmetz B. 2-2, Máthé 1, ill. Rácz 2.

Szeged Beton – Hódmezővásárhely 37-2 (9-2, 7-0, 13-0, 8-0)

Góldobók: Varga 9, Vindisch 7, Juhász 5, Ágner, Molnár 3-3, Lehmann, Szabó, Somogyi, Komlósi 2-2, Kuncz, Busila 1-1, ill. Rácz 2.

FTC – Szolnok 7-5 (3-1, 0-1, 2-0, 2-3)

Góldobók: Máthé 2, Georgescu, Balatoni, Dunca, Steinmetz B., Czigány 1-1, ill. Hangay Z. 2, Pásztor, Süveges, Ridzyk 1-1.

A csoport állása

1. Ferencváros 2 - - 38-7 4 2. Szeged Beton 1 - 1 45-12 2 3. Szolnok 1 - 1 15-15 2 4. H.vásárhely - - 2 4-68 0