Szelepcsényi Zsolt félmaratonin is letette névjegyét

Cikkünk frissítése óta eltelt 13 év, a szövegben szereplő információk a megjelenéskor pontosak voltak, de mára elavulhattak.

no images were found

Szelepcsényi Zsolt, a szegedi Titán TC atlétája az első helyen ért célba a Darmstadtban megrendezett félmaratoni versenyen.

Az elmúlt hétvégén Szeged német testvérvárosában, Darmstadtban második alkalommal rendeztek nemzetközi maratont, félmaratont és maratonváltót. Városunk atlétái két nappal korábban érkeztek meg testvérvárosunkba, ahol Silke Denker segítségével intézték a futással kapcsolatos feladatokat, sőt kaptak egy reggeli meghívást is szombatra. Ezen a napon volt egy könnyebb átmozgató edzés és városnézés. A Titán TC atlétikai szakosztályából 4 versenyző, Szelepcsényi Zsolt, Lóczi Attila, Szabó Bence Zsigmond és Tűhegyi Sára állt rajthoz a félmaratonon a hűvös, de napos időjárásban, amely az előző két esőnap után pont jókor jött! A verseny nagyszerű szegedi sikerrel ért véget: Szelepcsényi az első, Lóczi a harmadik helyen végzett, Tűhegyi ugyanezt a pozíciót szerezte meg a nők mezőnyében.

„A rajt előtti pillanatokban jó volt ránézni a szegedi versenyzőkre, akik mosolyogva várták a startpisztoly eldörrenését. A szálláson megbeszéltük, hogy én a 17. kilométernél fogok állni az egyéni frissítőkkel, majd onnan jöhet egy komolyabb futás. Számításaink szerint 58’00 – 1:00’00 között kellett jönni a fiúknak, majd Sári kb. 15 perccel később érkezik. Az órát nézve azon gondolkodtam, melyik srác jön majd az élbollyal, illetve az emelkedőkkel tűzdelt útvonal mennyire fogja majd meg az Alföld titánjait. A kiszámított időn belül nagy fölénnyel érkezett a fiatal, 17 éves tehetség, Szelepcsényi Zsolt, aki élete első félmaratoni versenyén vett részt. Jó volt ránézni, mert mosolyogva tudatta velem, hogy semmi gondja, és élvezi a futást, illetve a versenyt. Kicsit elfáradva, de még az időn belül érkezett Lóczi Attila, aki ekkor még negyedik volt, picit lemaradva a 3. helyezettől. Kezdetem aggódni, hol lehet a másik fiatal tehetség, Szabó Bence Zsigmond, de jött, csak jóval elmaradva a megbeszéltektől. Érthetetlen, mert 9 perc nincs a két srác között… Őket követve érkezett Sári, aki már itt a harmadik helyen futott, és időben is jól állt a női mezőnyben. Az eredményeknek nagyon örültünk, és biztos, hogy lesznek még ezen a távon egyéni csúcsok a közeljövőben! Köszönjük városunk vezetésének a támogatást, és reméljük, hogy nem csalódtak a szegedi titánokban” – foglalta össze a tapasztalatokat Menyhárt Zoltán szakosztályvezető.

Kiemelendő, hogy a szekszárdi ranglistaversenyen is remekeltek a Titán serdülő atlétái.

Férfi félmaraton (21,096 km):

Szelepcsényi Zsolt (1992) 1:13’15 – 1.helyezés
Lóczi Attila (1984) 1:16’00 – 3.helyezés
Szabó B. Zsigmond (1992) 1:22’21 – 9.helyezés

Női félmaraton (21,096 km):

Tűhegyi Sára (1989) 1:30’06 – 3.helyezés

Sári, Attila és Zsolt korosztályukban 1. helyezést, míg Bence 2.helyezést ért el!

Ranglistaverseny, Szekszárd, szeptember 4.

L13 80 m: Czagány Blanka 10,7s -1.helyezés, Szabó Luca 11,3s – 2.helyezés
L13 300 m: Szabó Luca 46,0s – 1.helyezés
L13 2000m: Tiszai Luca 7’47 – 1.helyezés
L13 távol: Czagány Blanka 486cm – 2.helyezés
F13 600m: Ács Balázs 1’39 – 1.helyezés, Juhász Dániel 1’52
F13 2000 m: Rábai Szabolcs 7’37 – 1.helyezés
F13 távol: Ács Balázs 509cm – 1.helyezés
F15 1500 m: Abonyi László 5’05

no images were found

Előző sztori

Kedden Szlovákiába érkezik a dalai láma

Következő sztori

Elzavarni a nemzetromboló pártokat a közéletből