Magyar arany és bronz a korosztályos sakk Eb-n

2009. szeptember 10., csütörtök

Két érmet szereztek a magyarok az olaszországi Fermóban rendezett korcsoportos sakk Európa-bajnokságon.

A 10 éven aluliak 81 fős versenyében az egri

Gledura Benjamin

aranyérmes lett – a magyar szövetség csütörtöki tájékoztatása szerint. Az újdonsült Európa-bajnok tehetséges úszó is, a korosztályos bajnokságon 100 m háton bronzérmes, a vegyesváltóban pedig aranyérmes lett. A 12 évesek mezőnyében 92 induló közül a szegedi

Csonka Balázs

bronzérmesként zárt. Mindkét magyar érmes a NUSI Utánpótlás-nevelési Igazgatósága által támogatott Maróczy Géza Központi Sakkiskolába jár. A 19 fős magyar csapatból említésre méltó eredményt még a 18 éves korcsoportban

To Nhat Minh

ért el, aki hatodik lett, s nemzetközi mesteri normát teljesített. Az 5-5 leány és fiú korcsoportban 46 országból összesen 865 sakkozó vetélkedett. Az oroszok voltak a legeredményesebbek, 3 arany-, 1 ezüst- és 1 bronzéremmel, a magyarok két éremmel az ötödik helyen végeztek az éremtáblázaton. A sakkozás fokozódó népszerűséget jelzi, hogy 14 nemzet versenyzői értek el érmes helyezést.