Egyetem

Bababarát területet adtak át a Szegedi Tudományegyetemen

Bababarát területet adtak át a Szegedi Tudományegyetemen

2009. július 9., csütörtök
Bababarát területet adtak át a Szegedi Tudományegyetemen
gyermekbaratkornyezet2

Bababarát terület nyílt a Szegedi Tudományegyetem Tanulmányi és Információs Központjában (SZTE TIK) csütörtökön. A rajzokkal dekorált helyiségbe félrevonulva a kismamák bensőséges körülmények között szoptathatják meg csecsemőjüket.

Az Egyetemi Könyvtárnak is otthont adó központ átlagosan napi 3200 látogatója között egyre több a kismama - mondta

Majó Zoltán

, az SZTE TIK fejlesztési igazgatója. Hozzátette: ez nem véletlen hiszen az egyetem közel harmincezer hallgatója közül mintegy ezren doktori tanulmányokat folytatnak, és sokan vannak olyanok is, akik második diplomájukat szerzik meg vagy valamilyen kiegészítő képzésen vesznek részt, így kicsit idősebbek, mint egy átlagos egyetemista. Az öt éve nyílt központ tervezői törekedtek arra, hogy minden látogatónak biztosítsák a maximális kényelmet, a 25 ezer négyzetméteres épületben eddig azonban nem volt olyan helyiség, ahol a kismamák intim körülmények között megszoptathatták volna kicsinyüket - fogalmazott a szakember. Az SZTE TIK az Országos Gyermekegészségügyi Intézet pályázatán nyert támogatást a bababarát terület kialakítására. A zárható helyiség az épület alagsorában található, a szobában - melynek falait mesefigurák és óvodások rajzai díszítik - egy kismamák számára szoptatási célra tervezett hintaszék és a hozzá tartozó lábpihentető zsámoly várja az anyukákat és gyereküket. A központban az őszi szemeszter kezdetére - bár ennek feltételei megszigorodtak - gyermekmegőrző indítását is tervezik, ahol a távoktatáson vagy részidős képzésen tanuló hallgatók gyereküket hagyhatnák, amíg a Hallgatói Szolgáltató Irodán vagy a könyvtárban ügyes-bajos dolgaikat intézik - mondta el Majó Zoltán.

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.