Fordulás után kivégezte az Izsákot a Tisza Volán SC

2009. június 6., szombat
tiszavolanizsak161
Bebiztosította jövő évi NB III-as tagságát a Tisza Volán SC labdarúgócsapata, miután az Alföld csoport 29. fordulójában 0-0-s félidő után második félidei nagyszerű játékával 5-0-ra verte az Izsákot. Czirják Tamás tizenegyest fogott az első játékrészben. A megyei I. osztályban bajnok lett a kollégánkat, Dobó Csabát is soraiban tudó Sándorfalva!

A bennmaradás szempontjából roppant fontos mérkőzésre, igazi alsóházi rangadóra került sor szombaton délután a Felső Tisza parti stadionban: a kilencven perc végén a Tisza Volán SC örülhetett, hiszen újabb három pontjával biztosította jövő évi NB III-as tagságát, míg az Izsák minden bizonnyal búcsúzott a harmadik vonaltól! Ez így elsőre roppant egyszerűnek hangozhat, s a végeredmény alapján arra is gondolhatunk, hogy a Szeged játszi könnyességgel intézte el látogatóját, ám valójában nem túl magas színvonalú, de roppant változatos, eseménydús mérkőzést izgulhattak végig a Volán utolsó hazai fellépését megtekintő szurkolók.

Meg nem adott gól itt, kihagyott büntető ott

Kezdődött azzal, hogy a Szeged már a 2. percben vezetést szerezhetett volna – ha a partjelző jobban helyezkedik, követi az akciót. Történt, hogy

Harmos Zsolt

szokásához híven vagy 28-30 méterre a kaputól gondolt egyet, s tüzelt: a sistergős bomba a keresztlécről jól láthatóan a gólvonal mögé vágódott, ám az asszisztens olyan messze járt még az esettől, hogy nem merte felvállalni a döntést... Lendületben maradtak azonban a kék-feketék, a következő percben már meg is zörgették a hálót – ám sajnos csak az oldalát: Huszárik remek kiugratásával

Kazi

tört kapura, ám kissé kisodródott, s nem mellé lőtt. A Buchholcz-alakulat az Újbudán bevált receptet követve ismét gyors találattal szerette volna megnyugtatni magát, azonban ezúttal nem akart bepattanni a pöttyös, a 10. percben

Dargó

fejese is fölé szállt. Az első negyedóra elteltével összekapta magát az életben maradásáért küzdő Izsák: a vendégek szorosabban őrizték a szegedi játékosokat, különösen a középpályán nem hagytak levegőt

Mórocznak

és társainak. Kőkemény küzdelem bontakozott ki a két tizenhatos között, a kapuk nemigen forogtak veszélyben (a kivételt

Grünwald

előretörése jelentette a 25. percben, 17 méteres lövését fölé öklözte

Házi

), s egyre erősödött a csontzene, nem túlságosan kímélték egymást a felek. Ennél is aggasztóbb volt, hogy a Bács megyeiek lassan átvették az irányítást, kontráikkal egyre inkább összekuszálták a szegedi védelmet. A 34. percben Búzási buktatását követően tizenegyeshez is jutott az Izsák, ám mielőtt szívinfarktust kaptak volna a Tisza-parti drukkerek,

Czirják Tamás

megnyugtatta őket. A fiatal kapuvédő gyors, remek vetődéssel hárította a csereként beállt

Partinak

a kapu bal oldala felé tartó labdáját! Az első félidő utolsó része is izsáki fölényt hozott, hiszen a Volán egymás után szórta el a labdákat a középpályán, ám szerencsére a szünetre 0-0-lal vonultak a csapatok.

Tisza-parti gólparti a széteső Izsák ellen

A második félidőre aztán egy teljesen új Szeged futott ki a pályára, beindult a henger! Az 54. percben

Huszárik Zsolt

egy nagyszerűen kivitelezett szabadrúgással szerezte meg a vezetést: 25 méterről csavart a kapu jobb oldalába;

1-0

. Két perccel később az izsákiak még egy kapufát jegyezhettek, majd futószalagon jöttek a Volán-támadások és -gólok.

tiszavolanizsak47

A 68. percben a Kazi helyére beállt

Szabó Tamás

a Házi kapustól kapott labdával gyalogolt be a tizenhatoson belülre, majd ügyesen gurított a jobb alsóba;

2-0

. Ez volt a télen Dorozsmáról igazolt támadó első gólja a Volánban! A 70. percben Huszárik szerzett labdát saját térfelén, megiramodott, majd remekül szöktette Harmos Zsoltot. Következett a tar játékos védjegyének számító visszacsel, majd egy hatalmas bomba ballal, mintegy 20 méterről a kapu bal oldalába;

3-0

. Megint csak két perc telt el, amikor

Szilágyi Norbert

lépett ki a védők között, s ha már így tett, ki is használta a lehetőséget: mintegy 20 méterről zseniálisan emelte át a játékszert a kimozduló hálóőr fölött;

4-0

, kiütés! Örömfutballnak tapsolhattak a nézők, hiszen ahogy az izsákiak elvesztették a hitüket, s egyre kevésbé álltak szorosan a szegedi játékosok mellé, érvényesülhetett végre a Tisza-parti támadók gyorsasága. Harmos, Huszárik, Szabó T. és Szilágyi egyre-másra építették a szebbnél szebb akciókat, a felszabadult játék az őszi Volánra emlékeztetett. Csak a bírón múlt, hogy a 75. percben nem született meg az újabb gól, hiszen

Kristóf

sporttárs nagyvonalúan elnézett egy kezezést a Bács megyeiek tizenhatosán belül, ám a Gréczi-gárda így sem kerülhette el az ötödiket. A 80. percben ugyanis Harmos viharzott el a bal szárnyon, majd az ötösön álló Szabó Tamással rúgatott egy gólt;

5-0

, sakk-matt! A gála folytatódott, Harmos,

Udvari

és Szilágyi is betalálhatott volna még a lefújásig, ám Házi a végére összeszedte magát, s nagyokat védett. Nagyszerű második félidei teljesítményének köszönhetően magabiztosan győzött a Szeged, mellyel kapcsolatban kiemelendő, hogy három kulcsfontosságú meccsét kapott gól nélkül húzta be!

Buchholcz Gábor

együtteséért így augusztustól is az NB III-ban szurkolhatunk.

Buchholcz Gábor: Sokat köszönhetünk Czirják Tamásnak

A szegediek vezetőedzője így értékelt a lefújást követően: „Czirják Tamásnak kezet csókolhatnak a srácok! Tehetséges kapusunk rácáfolt a tudásában kételkedők vádjaira, s szorgalmas munkával bizonyította, megállja helyét az NB III-ban. Az első félidei magabiztossága és bravúrjai nagyban hozzájárultak mai sikerünkhöz. A szünetben egyébként alapos fejmosásban részesítettem a társaságot, mert egyáltalán nem voltam elégedett a hozzáállással. Semmit sem tartottunk be a megbeszélt taktikából, a tavasz talán leggyengébb negyvenöt percét produkáltuk. Nagy örömömre a fiatal játékosok felnőttfejjel gondolkodva futottak ki a második félidőre, majd Huszárik remek szabadrúgásgólját követően lefocizták a pályáról az Izsákot. Ez a győzelem is a CSAPAT érdeme, hiszen mindenki feljavult, mindenki hozzá tudta tenni a magáét. Boldog vagyok, hogy a tavasz három legfontosabb meccsét kapott gól nélkül nyertük meg, ez bizonyítja, hogy jó úton járunk. Külön örülök Szabó Tamás két góljának, köszönettel tartozunk a Dorozsmának, hogy hozzájárultak, a tavaszt nálunk töltse a játékos – bízom benne, sokszor láthatunk még tőle ilyen nagyszerű játékot kék-fekete színekben! Hűséges szurkolóinknak köszönöm az egész évi kitartó buzdítást!”

Az NB III Alföld csoport 29. fordulójában:

Tisza Volán SC – Izsáki Sárfehér SE 5-0 (0-0).

Szeged, 250 néző. Vezette: Kristóf. Szeged: Czirják – Búzási, Vida, Boldizsár, Grünwald (Mészáros) – Mórocz (Udvari), Dargó – Szilágyi, Huszárik, Harmos – Kazi (Szabó T.). Vezetőedző: Buchholcz Gábor. Izsák: Házi – Garaci, Márton (Parti), Balog, Dürgő – Suknovic, Valkai, Nagy V., Pap Sz. – Liptai (Hleba), Kovács Zs. (Juhász Gy.). Vezetőedző: Gréczi Gábor. Gólszerző: Szabó T. 2, Huszárik, Harmos, Szilágyi. Gyulai Termál FC – Érdi VSE 2-0

A megyei I. osztály 29. fordulójában:

Tápé – Kistelek 0-0 Szentesi Kinizsi – Tiszasziget 2-2

A megyei II. osztály 29. fordulójában:

Makói FC II. – USC Tanárképző 3-0 Baks – Csanytelek 2-1 Tömörkény – Székkutas 4-3 Deszk – Forráskút 5-3 Csanádpalota – Bordány 10-1

A megyei III. osztály 25. fordulójában:

Szegvár – Cartel Balástya 4-2 Csongrád Öregfiúk – Öttömös 4-3 Algyő II. – IKV Alsóváros 6-3 Zákányszék – Földeák 3-4