SZTE-Szedeák: Kettős győzelemmel tovább!

2009. május 10., vasárnap

Idegenben is magabiztosan verte a Sárvárt az SZTE-Szedeák férfi kosárlabdacsapata az NB I/B középházi rájátszásában, így a szegediek mérkőzhetnek a 9. helyért a törökbálinti Elite Baskettel. A sárvári mérkőzés alakulását olvasóink élőben követhették a SZEGEDma.hu-n.

Mint arról portálunkon

részletes tudósítást

olvashattak, az SZTE-Szedeák pénteken hazai pályán 96-74-re verte az Univerzal Pack-FKSZC-t az NB I/B középházi rájátszás második körének első mérkőzésén. A továbbjutó a 9. helyért küzdhet majd az Elite Basket ellen. Az első meccshez képest két helyen erősítettek a vasiak: ezúttal

Henrik István

Németh Péter

is játékra kész. Szegedi oldalon viszont hiányzik

Szabad István

, aki tüdőgyulladást szedett össze. A kis sárvári tornacsarnokban csupán néhány néző lézeng, komoly hangzavartól tehát nem kell tartania a Szedeáknak...

Univerzal Pack-FKSZC Sárvár - SZTE-Szedeák

67-93

(13-21, 24-24, 22-19, 8-29).

I. negyed: 13-21

Nagyszerűen kezdte a találkozót a szokásos kezdőötösével (

Rezák, Simándi, Nyilas, Kovács, Kukla

) és megnyugató előny birtokában pályára lépő SZTE-Szedeák. A vendégek hamar magukhoz ragadták a kezdeményezést, s tíz pont körüli előnyre tettek szert: 4-11-et, 7-16-ot, 9-18-at, majd a negyed végén 13-21-et mutatott az eredményjelző.

Bonifert Domonkos

gárdájának agresszív védekezése ezúttal sem ízlik a Sárvárnak: a vendéglátók távoli kísérletei eddig nem sikerülnek, s a büntetőkből is pocsékul céloznak (

Horváth Bence

ötből nullát produkált). A Tisza-partiak legeredményesebb játékosa Nyilas István, akinek a neve mellett máris tíz pont áll - Nyíl két triplát is elsüllyesztett a sárvári gyűrűben. Egyelőre tehát nyugodtan figyelhetjük a visszavágót.

II. negyed: 24-24

A második játékrészben minden energiáját mozgósította az összesítésben több mint harminc pont hátrányban lévő Sárvár. A hazaiak néhány külső dobása ugyan betalált, de az SZTE-Szedeák továbbra is őrzi a vezetést. A negyed elején többször is négy pontra zárkózott az ellenfél, ám Simándi és

Blahó Barnabás

dupláival visszaállt a különbség (28-37). Sőt, a Szeged azért támadhatott, hogy tíz fölé növelje a vezetést, de az akció eredménytelenül zárult, s ahogy az lenni szokott, meglódult a hátrányban lévő alakulat (34-37). A Sárvárnak kétszer is lehetősége adódott, hogy egy trojkával egyenlítsen, de szerencsénkre hibáztak a hazai játékosok. Az utolsó három percben zömmel a fiatalokat szerepeltető (Blahó,

Széll B.

, Simándi,

Mészáros, Varga D

. összeállításban kosarazó) Tisza-partiak éltek is az eséllyel: Blahó és Széll is hárompontost hintett, így a nagyszünetre 45-37-es szegedi vezetéssel vonulhattak a csapatok. Pontdobóink: Nyilas 18/6, Kovács 8, Blahó és Széll B 5/3, Kukla 3, Simándi, Varga D. és Rezák 2-2.

III. negyed: 22-19

A harmadik negyedre kissé szétesett az SZTE-Szedeák fegyelmezett és határozott védekezése, a feljavuló Henrik vezetésével egyenlítenie is sikerült a Sárvárnak, ám a vezetést egy pillanatra sem tudták átvenni a hazaiak. 51-50-nél Széll Bence varászlatos tempójának tapsolhatott a vendégek különítménye, majd Rezák Tamás fantasztikus gólpasszai arattak elismerést. A vasiak 58-58-nál érték utol Nyilasékat, de a vége ismét a Bonifert-legénységé volt. Az utolsó felvonás előtt összesítésben 29 pont a Szeged előnye, a továbbjutás így nem forog veszélyben. A kérdés csupán az, meglesz-e a kettős győzelem, mint a Kozármislennyel szemben. Nyilas István 23, Kovács Attila 16 ponttal keserítette eddig a házigazdák életét.

Sikeres serdülők

Újabb nagyszerű hír az SZTE-Szedeák háza tájáról! Az országos döntőbe, Magyarország legjobb nyolc együttese közé jutott a szegediek serdülőcsapata, melyet Simándi Árpád edz. A fiúk szerdán 19 ponttal kaptak ki az Elite Basket vendégeként, szombaton azonban 88-66-ra nyerték a hazai mérkőzést, így összesítésben jobbnak bizonyultak ellenfelüknél. A finálét május utolsó hétvégéjén rendezik.

IV. negyed: 8-29

A 32. percben ismét egyenlített a Sárvár (64-64), ami azonban utána következett, azt a legtalálóbban a szegedi örömjáték kifejezéssel jellemezhetnénk. Kovács Attila, Blahó, Széll és a beálló

Trényi Imre

hátára vette az SZTE-Szedeákot, s egy 17-0-s rohanást követően a 37. percben 81-64-re vezetett a vendéggárda. A hazaiak mestere lemondóan legyintett, s kiegészítő embereinek is játéklehetőséget adott az utolsó néhány percre. A legnagyobb különbség a végére alakult ki a felek között: utolsó negyedbeli szenzációs teljesítményének köszönhetően 26 ponttal, 93-67-re győzött az SZTE-Szedeák, mely így kettős győzelemmel jutott tovább. Az Elite Basket elleni, a 9. helyért zajló mérkőzések időpontjáról holnap egyeztetnek az érintett klubok.

Férfi kosárlabda NB I/B, a 9-12. helyért: Univerzal Pack-FKSZC Sárvár - SZTE-Szedeák 67-93 (13-21, 24-24, 22-19, 8-29).

Sárvár, 50 néző, vezette: Sabáli, Dombay.

SZTE-Szedeák:

Rezák 2, Simándi 4, Nyilas 24/9, Kovács A. 21/3, Kukla 7. Csere: Blahó 14/3, Széll B. 9/3, Varga D. 2, Mészáros 1, Trényi 6, Varga M. 3/3. Vezetőedző: Bonifert Domonkos. Továbbjutott és a 9. helyért mérkőzhet: az SZTE-Szedeák kettős győzelemmel (189-141). Bonifert Domonkos: „

Hat órát buszoztunk Sárvárra negyven fokban, bizton állíthatom, játékunk alapján ötcsillagost buszt érdemeltünk volna! Gratulálok csapatomnak a nagyszerű teljesítményhez és a továbbjutáshoz! Örülök, hogy a fiatalok ismét meghálálták a bizalmat. Megyünk tovább, szeretnénk megszerezni a 9. helyet.”