Magabiztos soproni győzelem a bajnoki döntőben

2009. április 24., péntek

A Szeviépnek két meccset kell nyerni az aranyért

Húszpontos vereséget szenvedett a Szeviép-Szeged a női kosárlabda bajnokság döntőjének harmadik mérkőzésén Sopronban. Ezzel a hűség városiak 2-1-re vezetnek a három nyert mérkőzésig tartó párharcban. Folytatás vasárnap 17 órakor az újszegedi sportcsarnokban.

A második mérkőzés után a soproniak sokkal óvatosabban nyilatkoztak, mint a finálé előtt. A Szeviép-Szeged ugyanis hazai pályán, szerdán nyert, és ezzel elérte, hogy a pénteki találkozótól függetlenül még egy meccs lesz Szegeden. A három nyert mérkőzésig tartó bajnoki döntő állása a pénteki meccs előtt 1-1 volt. A soproniak idegesen kezdték a mérkőzést, és a 4. percben még döntetlen volt az állás, sőt a Szeviép még a vezetést is átvette a negyed felénél, 11-13. Ebben az időszakban a szegedi

Maslowski

ellenállhatatlanul kosarazott. A Sopron összekapta magát, és zsinórban 10 pontot dobott, 21-13. A Szeviép a megtorpanást követően a negyed végére négy pontot lefaragott hátrányából, 26-20. A rövid szünet jót tett a vendégeknek, a második játékrész elején ismét pánikot keltettek a Sopron soraiban, feljöttek 29-27-re. Óriásit csata alakult ki a pályán, a Szeged eltökélt szándéka volt, hogy megpróbálja azt a bravúrt, ami Pécsen sikerült: a győzelmet. Rengeteg idő volt még hátra, és a soproniak is érezték, erősíteniük kell. Meg is tették, és

Horti

valamint

Holt

kosaraival először hat-, majd a félidőre 11 pontos előnyhöz juttatták csapatukat, 53-42. Rosszul kezdte a második félidőt a vendégegyüttes, több kosarat is dobott a Sopron, és már a 21. perc végén 60-42 volt az állás. Erre szokták mondani, a Szeviép bent maradt az öltözőben. Lehetett kapaszkodni, de a Sopron is úgy érezte, megrendítheti ellenfelét. Ez nem történt meg, mert a Szeged tartotta magát, néhány pontot faragott hátrányából, de a hazai csapat így is magabiztosan vezetett, 81-67. A három negyed összképe azt mutatta, hogy a két csapat kevesebb energiát fektetett a védekezésre, illetve a játékosok ponterősebbek voltak. A Szeviép az első meccsen 54, míg a másodikon 66 pontig jutott. A Sopron 73, illetve 63 kosarat szedett össze az első két találkozón. A Szeviépnek egyetlen esélye maradt az utolsó negyedben, olyan keményen és az ellenfél számára kellemetlenül kellett védekezni, mint a második összecsapáson. Mindez a végjáték első öt percében nem jött össze, adok-kapok alakult ki a pályán, és a különbség megmaradt.

Zserzserunova

tartotta a lelket a Szeviépben, míg a másik oldalon többen is kivették részüket a kosarakból. Jól muzsikált a Horti,

Krivacsevics

páros. A 36. percben még lehetett reménykedni, amikor Zserzserunova és

Németh

is betalált a soproniak gyűrűjébe, 87-76. De mára ennyi volt a Szeviépben, mert ezután a Sopron úgy hajrázott, mint egykoron

Darnyi Tamás

csodaúszónk 400 méter vegyesen: az ellenfelekre az utolsó hosszon több métert vert rá. Egy perccel a találkozó vége előtt a hűség városában kosarazók már 19 pontos előnyüknek örülhettek, és már csak a százasért kellett küzdeniük, hiszen eldőlt, hogy a párharc harmadik mérkőzését megnyerték. A Szeviép az utolsó negyedben gyengén támadott, és ezért alakulhatott ki a 20 pontos különbség. Folytatás vasárnap 17 órakor az újszegedi sportcsarnokban. A Szeviép-Szegednek a bajnoki aranyéremhez két meccset kell nyerni.

Uniqa NB I A csoportos női kosárlabda, bajnoki döntő, harmadik mérkőzés:

MKB-Euroleasing Sopron - Szeviép-Szeged 97-77 (26-20, 27-22, 28-25, 16-10).

Sopron, 1300 néző. Vezette: Bodnár, Benczur, Tóth. Sopron: Macleod 12/6, Honti 13, Holt 11, Milovanovics 8, Horti 20 Cs.: Krivacsevics 16, Eördögh 5/3, Horváth Zs. 12/12, Hadarics , Semsei. Edző: Székely Norbert. Szeviép-Szeged: Németh 8, Fürész 17/6, Szakács, Maslowski 20/3, Zserzserunova 14 Cs.: Vincze 6, Laczi 9/6, Russai 2, Pusztai 1. Edző: Donkó Orsolya. A párharc állása: MKB-Euroleasing Sopron - Szeviép Szeged 2-1