Labdarúgás: 3-2-re győzött a Dabas Szegeden

2009. április 12., vasárnap

Az NB III Alföld csoport hatodik tavaszi fordulójában első pontjáért, első győzelméért küzdött a téli álmából lassan ébredő Tisza Volán SC. A szegediek a Dabast fogadták. Szünetben 2-2-re állt a mérkőzés, de sajnos most sem sikerült megtörni a nyeretlenségi sorozatot, végül 3-2-re győztek a vendégek. Alább az összes hétvégi eredmény és a tabellák!

„Soha rosszabb rajtot" - gondolhatták sokan, akik a mérkőzés elején felpattantak ülőhelyükről, miután

Szilágyi

jó ütemű kiugrása után megszerezte a Tisza Volán SC első találatát. Ám a válasz szinte rögtön érkezett: a mélázó védelem segedelmével egy fejesgóllal egyenlített a Dabas együttese. És bizony a mérkőzés további eseményeit is e kezdeti pecekben tapasztalt attitűd jellemezte. Támadásra ellentámadás volt a válasz, gólra gól, hol a hazai, hol a vendéggárda irányította a mérkőzést. A hazai védelemnek pedig kilencvenöt percen keresztül nem sikerült bebizonyítania, hogy biztos lábakon áll. Sajnos az összesítésnél végül a Pest megyei alakulat statisztikái bizonyultak jobbnak. Kevesebb hiba hátul, több labdaszerzés középen, magasabb hőfok a játékosok szívében, és a lényeg: egyel több rúgott gól.

Gólra gól, és gólra gól

Már az 5. perc meghozta a találkozó első helyzetét, amit a Szeged jegyezhetett: egy szögletet

Udvari

fejelt középre, de a léc alá tartó labdát a vendégek kapusa,

Balázs

fölé paskolta. Két percre rá aztán a gól is megérkezett, ami után szintén a Volán-szurkolók kezei csapódtak össze.

Vida

lágy ívelését követően a vendégvédők figyelmetlenségét kihasználva Szilágyi nagyon jó ütemben lépett ki, mellre vette a labdát, majd senkitől sem zavartatva tizenegy méterről a kapuba lőtte a játékszert; 1-0. Alig múlt el a pír a szegedi tenyerekről, mikor egy hasonló védekezésbeli figyelmetlenséget kihasználva, ezúttal a Dabas támadója ívelhetett be szabadon a baloldalról,

Csendes

pedig a hálóba bólintott; 1-1. A 18. percben aztán végképp megtört a kezdetekben még lendületnek hitt valami. Egy jobb oldali bedobást követően bejátszották a dabasiak a labdát a tizenhatosunk előterébe, ahol az egyik támadó rosszul találta el a labdát, ám ezzel éppen megzavarta védelmünket, hiszen a továbbcsorgó bőrgolyót

Lendvai

megszerezte, egy csellel máris középre, tizenhárom méternyi távolságba került a kapunktól, majd szépen a léc alá vágta a labdát; 1-2. Ekkor már szemlátomást a vendégek akarat érvényesült. Szegedi helyzetnek mindössze talán

Harmos

távoli ívelését lehet nevezni a 33. perc környékéről. A 40. percben Harmos gyors cselek után két embert rázott le magáról a félpályánál, majd remek érzékkel ugratta ki

Bajit

, ő egyedül tört be a tizenhatosra, és a kifutó kapus mellett lepasszolta a labdát az üresen érkező

Fülének

, aki nem hibázott; 2-2. A félidő hátralévő perceiben egy egészen más Volánt láthatott a közönség. Új fokozatra kapcsolt a szegedi csapat, veszélyes elfutások, bátor szerelések, ügyes átadások jellemezték a játékot. Talán a vezetést is megszerezzük, ha nem jön a szünet.

Hiányzó kulcsszavak

A második félidőre azonban nem hozták vissza a fiúk a fent említett dinamikus játékot. A Volán trénere,

Buchholcz Gábor

cserékkel próbálta frissíteni, megváltoztatni a támadó játékot: sikertelenül. Ráadásul az egyébként eseménytelen első húsz perc alatt csak az volt biztos, hogy a szegedi védelem bizonytalan. A kék-feketék mestere az enervált játékot látva újabb cserére szánta el magát, ezúttal a középpályán szabott egyet: S

zabó Attila

helyett hozta be

Szabó Tamás

t

. De a helyzetek csak nem jöttek, ráadásul még mindig több, és veszélyesebb akciót jegyzett a Dabas. A lelátón már arról beszéltek, hogy jó lesz az egy pont, megnyugvást adhat majd a csapatnak, és jövő héttől talán már a győzelem irányába indul a szekér is, mikor alig tíz perccel a vége előtt ismét átejtették a védelmünket a jobb oldalon, a tizenegyes pontra érkező támadó lövését még hárította a hátsó alakzat - két védő önfeláldozó módon dobta magát a labda útjába - de a lecsorgó bogyó ismét egy dabasi játékoshoz, Lendvai lába elé került, aki felvarrta azt a felső sarokba; 2-3. Ezúttal sem sikerült a pontszerzés, immáron hatodszor. De míg az előző mérkőzéseken a balszerencse, a sors és ki tudja milyen ezoterikus "izék" is belenyúlhattak a meccs folyamába, addig a mai produkció az alkotók miatt lett az, vagy éppen, hogy nem lett az, ami. Hiányoztak ugyanis bizonyos kulcsszavak, vagyis azok megtestesülése. Úgy mint: dinamizmus, határozottság, magabiztosság, koncentráltság, kitartás és bizony, ha nem is hiányzott, de jól el volt rejtve: a szív.

Buchholcz Gábor: Nem halunk meg egymásért

"Az egy pontot sem érdemeltük volna meg. Úgy nem lehet játszani, hogy nem szakadok meg a pályán. A fiúk láthatták a 110 éves szegedi foci emlékére készülő könyv borítóját, aminek a hátlapján ennek a csapatnak a képe lesz. Sokan nem érzik át annak jelentőségét, hogy a szegedi foci jövőjéért is küzdenek. Ehhez nagy szív kell. Hibázni lehet, de a lélektelen játék nem méltó egy olyan stadionba, ahol nagyon nagy játékosok futottak ki ugyanilyen címerrel a szívük fölött. Lehet beszélni arról, hogy a jelenlegi kezdőcsapatban nem mindenki NB III-as szintű labdarúgó, és hogy milyen nehéz pótolni a kényszerpihenőn lévőket, de kár erre szót vesztegetni, hiszen nem a játéktudás volt ma a probléma. Ha valaki lehetőséget kap, az úgy küzdjön, mintha meg akarna halni a pályán, mert ez bizony látszódik a játékon is. A mai szereplés azonban nem ezt mutatta. Ami a személyemet illeti, én dolgozok tovább, majd a szakosztályvezetés dönti el, kell-e új ember, hogy ez helyzet megváltozzon, vagy együtt fogunk felébredni végre" - nyilatkozta portálunknak a meccset követően a szegedi tréner.

A labdarúgó NB III Alföld csoport 21. fordulójában:

Tisza Volán SC - FC Dabas 2-3 (2-2)

Szeged, 200 néző. Tisza Volán SC: Czirják - Buzási, Grünwald, Udvari, Vida - Szabó A. (Szabó T.), Dargó (Török), Szilágyi, Baji R. - Harmos, Füle (Bárdosi). Vezetőedző: Buchholcz Gábor. FC Dabas: Balázs - Gáspár Z., Utassy, Kocsis, Danyis - Gáspár B. (Buczkó), Csendes, Halgas, Lendvai - Volenszki, Czimmermann. Vezetőedző: Keresztúri András. Gólszerzők: Szilágyi, Füle, illetve Csendes, Lendvai 2. Budafoki LC – Jászapáti VSE 4-0 Gyulai Termál FC – Újbuda TC 4-2 Monori SE – Algyő SK 0-6 Érdi VSE – Kecskeméti TE II. 2-3 Orosháza FC – Bp. Honvéd B 2-0 Izsáki Sárfehér SE – Kiskunfélegyházi HTK 4-0 Hódmezővásárhelyi FC – Szolnoki Spartacus 0-0

A megyei I. osztály 21. fordulójában:

Kiszombor – Mindszent 5-1 Csongrád – SZVSE-Gyálarét 4-0 Tápé – Balástya 3-2 Újszentiván – Szentesi Kinizsi: a hazaiak visszalépése miatt 0-3-mal a vendégeké. Nagymágocs – Tiszasziget 3-1 Kistelek – Sándorfalva 1-0 Röszke – Mórahalom 0-2 Ásotthalom – Kiskundorozsma 1-0

7.Nagymágocs213249-39
8.Kiskundorozsma212728-30 (3 pont levonva)
9.SZVSE-Gyálarét212536-42
10.Tiszasziget212527-40
11.Tápé212532-49
12.Röszke212329-45
13.Szentesi Kinizsi211930-37
14.Mindszent211326-66
15.Balástya211025-53

16. Újszentiván visszalépett

A megyei II. osztály 22. fordulójában:

USC Tanárképző – Újszegedi TC 1-1 Apátfalva – Székkutas 3-0 Baks – Tömörkény 4-0 Deszk – Zsombó 1-0 Csanytelek – Fábiánsebestyén 0-4 Szőreg – Csanádpalota 1-2 Makó II. – Üllés 1-1 Forráskút – Bordány 2-5