Kikapott a HPQ, döntő meccs a Szolnok ellen

Cikkünk frissítése óta eltelt 12 év, a szövegben szereplő információk a megjelenéskor pontosak voltak, de mára elavulhattak.

A nehezen kivívott hazai győzelem után idegenben vereséget szenvedett a Szolnoki Főiskola gárdájától a HPQ-Szeged férfi röplabdacsapata az NB I-es ligabajnokság negyeddöntőjében. Döntés pénteken Szegeden. A másik három párharcban már eldőlt a továbbjutó kiléte.

Nusser Elemér együttese hétfőn 3:2-re verte a friss magyarkupa-bronzérmes Szolnokot, a főiskolások szerdán alaposan visszavágtak a Szegednek. Ha Csíkos Gáborék szeretnének bejutni a legjobb négy közé, pénteken 18 órától meg kell verniük a Tisza-parti riválist.

Férfi röplabda NB I-es ligabajnokság, negyeddöntő, 2. mérkőzés: Szolnoki Főiskola RK-SI – HPQ-Szegedi RSE 3:0 (20, 20, 12). Szeged: Bitó, Csányi 7, Petheő 3, Csíkos 7, Nacsa 14, Nieselberger 3. Cs: Affentáler (liberó), Strezenecki 1, Oltványi, Babanyecz 1. Edző: Nusser Elemér.
A párharc állása 1-1, folytatás pénteken este Szegeden.