Pick - Dunaferr: Edzőmeccsnek jó volt ez a bajnoki

2009. április 15., szerda

Rengeteg hibával játszottak a csapatok

Csapkodó, sok technikai hibával tarkított játékot hozott a Pick Szeged - Dunaferr férfi kézilabda bajnoki mérkőzés. A találkozónak nem volt különösebb tétje. Mindkét együttesnek jó felkészülési meccs volt a következő hetek nagy feladataira.

A tét nélküli Pick Szeged - Dunaferr NB I-es férfi kézilabda-mérkőzés első perceiben a hazai együttes kétgólos vezetés szerzett. A dunaújvárosiak egyetlen értékelhető megmozdulását az első 10 percben az egykori pickes csapatkapitány

Bajusz

mutatta be: a szegediek Sanyikája - aki hatalmas vastapsot kapott a bemutatásnál - egyetlen lövőcsellel szétzilálta a Pick védelmét, és a ziccert nem is hibázta el. Mindez a szegedi együttest nem törte össze, hiszen a félidő 17. percében már öt gól volt az előnye (11-6). A Dunaferr védekezési hibáit a hazai gárda kihasználta, főként

Nagy

nem tudta tartani az

Andjelkovics

irányította támadásokat. A válogatott kerettag Nagyot kétszer is kiállították. A Pick, annak ellenére, hogy nem minden támadását fejezte be góllal, mégis megnyugtatta a közönséget. Már amennyire ideges lehetett a jó ezerfőnyi publikum, hiszen az már korábban eldőlt, hogy az alapszakaszban a Pick a második, míg a Dunaferr a harmadik helyen végez. A játékrész második felében

Puljezevics

védéseit tapsolhatta meg a közönség. Több ziccert is fogott a szegedi kapuvédő, amibe büntetőhárítás is belefért. A hetesek lövésével viszont a Pick is hadilábon állt:

Krivokapics

Zvizej

is hibázott. Ennek ellenére az ötgólos előny továbbra is megmaradt, mert a hazai gárda villámakciókból rendre betalált, illetve

Krivokapics

átlövései is beragadtak Stochl kapujába. A szegedi játékos hat gólt lőtt az első félidőben, és ezzel ő volt a legeredményesebb a mezőnyben. A szünet utáni első öt percben

Matics

edző többször fordított hátat egy pillanatra a játéktérnek, és az égiekhez fohászkodott. Nem tetszhetett az edzőnek, ahogy a Pick játszott, ami az eredményben is megmutatkozott: a Dunaújváros feljött 17-16-ra. Puljezevicset lecserélte

Matics,

és Andjelkovicsot is pihentette a mester a hétvégi magyarkupa-döntőre. Három percen belül viszont minden megváltozott, a Pick ismét elhúzott négy góllal, miután

Nenadics, Laluska

és Zvizej is betalált

Mikler

kapujába. Csapkodó volt a játék, sok technikai hibát vétettek a csapatok, a túl kemény védekezés ezúttal elmaradt. A küzdő felek a jövőt tartották szem előtt: a Pick a kupa- és bajnoki aranyra hajt a következő hetekben, míg a Dunaferr a harmadik helyet szeretné megszerezni a bajnokságban. Nem sokat változott a játék képe az utolsó 15 percben. Kapkodó, sokszor türelmetlen kézilabdásokat láttunk a pályán, aminek rengeteg kimaradt helyzet lett a következménye. Három perccel a találkozó vége előtt izgalmassá vált a meccs, mivel a vendégcsapat két gólra megközelítette a hazaiakat. Sőt Nagy a 28. percben egy gólra hozta fel együttesét. A Dunaferr hiába próbálkozott nem tudott egyenlíteni, a kegyelemdöfést

Katzirz

adta meg az utolsó percben lőtt góljával. A Pick Szeged szombaton Budapesten a Gyöngyössel játszik Magyar Kupa elődöntőt. A finálét vasárnap bonyolítják le.

A Budapest Bank Férfi Kézilabdaliga 25. fordulójában: Pick Szeged - Dunaferr 28-26

(16-11).

Újszegedi sportcsarnok, 1000 néző. Vezette: Bonifert, Oláh. Pick Szeged: Puljezevics - Zvizej 6/1, Osmajics 1, Andjelkovics 1, Zubai Sz 4., Krivokapics 6/1, Ghionea 3. Csere: Marjanac, Herbert, Laluska 4, Katzirz 1, Petrea 1, Nenadics 1. Edző: Vladan Matics. Dunaferr: Stochl - Miss 2/1, Nagy 2, Bajusz 6/3, Kemény, Grebenár 6, Törő 2. Csere: Mikler, Zubai G. 1, Bagarics 1, Rosta 1, Ancsin 2, Sándor 2, Szalafai 1. Edző: Imre Vilmos. Hétméteres: 4/2 ill. 6/4. Kiállítás: 2 ill. 6 perc