Labdarúgás: Az összes eredmény és tabella!

2009. március 29., vasárnap

Hiába játszott nagyszerűen, ismét csak vereséget szenvedett a Tisza Volán SC, ezúttal Budafokon. Összeállításunkban az összes eredményt, valamint az NB III Alföld csoport, illetve a megye I., II. és III. tabelláját is megtalálják! Ahogy azt a SZEGEDma.hu olvasói már megszokhatták, portálunkon folyamatosan frissülő, szöveges tudósításban számoltunk be a Tisza Volán SC labdarúgócsapatának idegenbeli mérkőzéséről.

Élő közvetésünk a Budafoki LC - Tisza Volán SC meccsről

Budafoki LC - Tisza Volán SC 1-0

(1-0).

Gólszerző: Nagy Gábor.

A gondozott, rendezett budafoki sporttelep igazi gyöngyszemnek számít országos viszonylatban is. Mivel hegyoldalban fekszik, centerpályája fölött mintegy 30-40 méterrel található az a műfüves játéktér, ahol a meccset rendezik. A hazaiak hófehérben játszanak, a Volán fekete nadrágban és a hagyományos kék-fekete dresszben futott ki a gyepre.

Összeállításunk a következő:

Czirják – Búzási, Dargó, Grünwald, Vida – Mórocz, Szilágyi, Beretka, Török – Harmos, Füle. Mindkét gárda rendkívül elszánt: a hazaiak úgy vélik, ha nem nyernek, igencsak nehéz lesz kiharcolniuk a feljutást, a szegediek pedig első tavaszi pontjukért, pontjaikért utaztak Budafokra.

4. perc:

Mit mondjunk, nem kezdődött túl jól a találkozó, rövid tapogatózást követően vezetést szerzett a Budafok. Egyérintős támadás futott végig a pályán, melynek végén egy remek centerezésre nagyszerűen érkezett Nagy Gábor, s közelről Czirják kapujába helyezett; 1-0.

11. perc:

Kiegyenlítetté vált a mérkőzés, ám még mindig a vendéglátó játszik veszélyesebben, ügyesen kihasználva, hogy a Volán rengeteg labdát szór el a középpályán. Egy perccel ezelőtt azonban az első Tisza-parti lehetőséget is feljegyezhettük: Harmos Zsolt mintegy 30 méterről elvégzett szabadrúgását a jobb felső sarokból kellett szögletre tenyerelnie a portásnak.

16. perc:

Átvette az irányítást Buchholcz Gábor gárdája, mely mostanra már tényleg magához tért a korai találat okozta sokkból. Mindkét szélen ígéretes támadásokat futtatnak a kék-feketék, ám eddig csak kisebb helyzetekig, illetve sarokrúgások kiharcolásáig sikerült eljutni. Az egyik korner után alig-alig suhant el a bőr a gólra éhes Mórocz Zsolt feje mellett, egy másik alkalommal az utolsó pillanatban tudtak tisztázni Harmos elől.

23. perc:

Labdabirtoklásban szemmel láthatólag jobban teljesít a szegedi alakulat, mint az első három tavaszi találkozón. A vendégek mezőnyfölénye egyértelmű, ám az utóbbi percekben mindez sajnos nem mutatkozott meg a kapu előtti lehetőségekben. Elöl még többre van szükség!

30. perc:

Az elmúlt időszakban mindkét kapu előtt adódtak helyzetek, a Budafok és a Volán is bátran futballozik. A szegediek Beretka Pétert kísérelték meg kiugratni, ám a technikás játékos lába előtt néhány centivel ment el a labda. Az ellentámadásból a budafoki középcsatár ajtó-ablak helyzetben fejelhetett, ám szerencsére eltévesztette az irányzékot. Nem sokkal később már pontosabban céloztak a hazaiak: Czirják védett hatalmasat egy jobb oldali ágyúzást követően.

36. perc:

Hullámzik a játék, továbbra is igen élvezetes összecsapást láthat a mintegy 100 érdeklődő. A Volán most megint nem tud lehetőségig eljutni, a Budafok próbálkozásai több veszélyt rejtenek magukban.

38. perc:

Hatalmas esélyt szalasztott el az egyenlítésre a Szeged! Egy jobb oldali beadást Harmos kapásból lőtt kapura, ám fantasztikus bravúrral védeni tudott Frank Tamás, a hazaiak hálóőre.

40. perc:

Ugyancsak Harmos Zsolt jeleskedett: a 16-os jobb sarkától végezhetett el szabadrúgást, kísérlete alig-alig ment a felső léc fölé. De sajnos fölé ment, így továbbra sem örülhettünk Volán-gólnak...

42. perc:

Újabb óriási lehetőség adódott a vendégek előtt. Egy szögletet csak továbbtenyerelni tudott Frank Tamás, Szilágyi Norbert az üres kapura fejelhette a játékszert, ám egy visszafutó hátvéd a gólvonalról menteni tudott. Ez nem lehet igaz!

45. perc:

Véget ért az első felvonás. A szünetben változtatni fog a Szeged: Török Ádám helyett Frank Attila érkezhet. A cél egyértelmű: még támadóbbá tenni a középpályát.

46. perc:

A játékvezetői hármas nagyon siet valahová (pedig az albán-magyar vb-selejtezőig még bőven van idő...), alig tíz perc szünet után már harsant is a sípszó: elkezdődött a második félidő. A beharangozott csere megtörtént: Török zuhanyozhat, Frank folytatja helyette.

52. perc:

Aktívan, lendületesen, elszántan kezdte a játékrészt a Tisza Volán, ami az állás ismeretében egyáltalán nem meglepő. Mindkét szélen több jó támadást láthattunk, Harmos Zsolt a jobb szárnyon továbbra is kiemelkedően sokat vállal. Rendre gondot okoznak a budafoki védelemnek a kék-feketék beadásai.

58. perc:

A küzdelem dominál, hatalmas harc folyik – különösképpen a középpályán. Egyenlő erők küzdelmét láthatjuk, kár, hogy az eredményjelző – egyelőre – másról tanúskodik. Persze rúgott gól nélkül nehéz pontot csenni.

62. perc:

Megint óriási lehetőség adódott a Buchholcz-legénység előtt, ám érintetlen maradt a Budafok kapuja. Történt, hogy Harmos – ki más – végzett el szabadrúgást balról, kiválóan kanyarított középre, Mórocz Zsolt pedig 6 méterről fejelhetett – sajnos a csapatkapitány bólintása gyengére sikeredett, Frank Tamás magabiztosan ölelte át a pöttyöst.

70. perc:

Beretka Pétert Kazi László váltotta a Volánban – a pályára lépő 10-es kiszólt a szurkolóknak: gólt szerez a hátralévő időben. Bízzunk benne, hogy Kazi betartja ígéretét, de hátul sem árt a figyelem: nem sokkal a csere után hatalmas ziccert hagyott ki a Budafok, egy 12 méterről leadott lövés ment alig-alig mellé.

77. perc:

Buchholcz Gábor vezetőedző mindent megtesz az egyenlítés érdekében: harmadik cserelehetőségét is kihasználva Füle helyett Bárdosi Nándort küldte a pályára. Harmos és Bárdosi húzódott ki a két szélre, Kazi a klasszikus középcsatár pozíciójában próbálja meg állni a szavát...

85. perc:

Egyre elkeseredettebben küzd az egy pontért a Volán. Harmos Zsolt eresztett el egy életerős lövést, ám a középre tartó labda nem okozott gondot Frank Tamásnak. Kapujához szegezzük a Budafokot, csak át kellene végre juttatni a játékszert azon a fránya gólvonalon!

88. perc:

Megy előre, megy előre a Volán, de lehet, hogy a nagy akarás megint nem eredményez pontot?

93. perc:

Az utolsó öt percben a Budafok térfelén folyt a játék, óriási nyomás nehezedett a hazaiak kapujára, ám nem sikerült gól szerezni. Jellemző, hogy a játékvezető némi hosszabbítás után abban a pillanatban fújta le az összecsapást, amint Harmos egy szögletrúgásnak futott neki... A Volán rengeteget dolgozott, mindenképpen rászolgált volna legalább a döntetlenre, ám sajnos vereséget szenvedett a jó erőkből álló, egyértelműen a feljutásra törő Budafok otthonában. Óriási az elkeseredettség, a fiúk nem vonultak az öltözőbe, a kispad előtt üldögélnek, s bámulnak a semmibe. Most már nincs más hátra: előre! A következő két fordulóban két hazai meccs következik: le kell győzni a Gyulát és a Dabast!

Buchholcz Gábor: Dicséret illeti a fiúkat

A szegedi együttes vezetőedzője, Buchholcz Gábor így értékelte a találkozót a SZEGEDma.hu-nak: "Legjobb tavaszi játékunkkal rukkoltunk elő a csoport egyik élcsapata ellen, ám a korán bekapott, elkerülhető gólra sajnos nem tudtunk felelni. Teljesítményünk továbbra sincs arányban a megszerzett pontokkal; őszintén szólva torkig vagyok már azzal, hogy minden meccsünk után kapjuk a dicséretet az edzőkollégáktól, akik megállapítják, hogy a futball milyen igazságtalan tud lenni. Védelmünk az új összetételben is jelesre vizsgázott, nagyszerűen építettük föl a támadásokat, sorra dolgoztuk ki a helyzeteket, úgy érzem, uraltuk a mérkőzést, ám egyszerűen képtelenek voltunk a kapuba találni. Az egész tavasszal góllövő csatár kerestetik! Nagyon elégedett voltam Búzásival, Dargóval és Harmossal. Beretka viszont sérülten vállalta a játékot, fáj a lágyéka; mindenképpen ki kell vizsgáltatni. Bízom benne, hogy jövő héten már számíthatok Szabó Tamásra és Baji Renátóra, s az ő segítségükkel is legyőzzük a Gyulát. Megyünk előre, javítani szeretnénk!"

A labdarúgó NB III Alföld csoport 19. fordulójában:

Budafoki LC – Tisza Volán SC Szeged 1-0 (1-0).

Gólszerző: Nagy G. (a 4. percben). Tisza Volán SC: Czirják – Búzási, Dargó, Grünwald, Vida – Mórocz, Szilágyi, Beretka (Kazi), Török (Frank) – Harmos, Füle (Bárdosi). Vezetőedző: Buchholcz Gábor. Izsáki Sárfehér SE – Szolnoki Spartacus 0-4 Érdi VSE – Jászapáti VSE 1-0 Orosháza FC – FC Dabas 4-2 Újbuda TC – Algyő SK 0-4 Gyulai Termál FC – Kiskunfélegyházi HTK 1-2 Monor SE – Kecskemét II. 3-2 Hódmezővásárhelyi FC – Bp. Honvéd B 1-0

A megyei I. osztály 19. fordulójában:

Tiszasziget – Mindszent 5-0 Tápé – Szentesi Kinizsi 3-1 Nagymágocs – SZVSE-Gyálarét 1-2 Csongrád – Sándorfalva 3-0 Kiszombor – Mórahalom 2-2 Kistelek – Balástya 1-0 Röszke – Kiskundorozsma 1-3 Ásotthalom – Újszentiván: a vendégek visszalépése miatt 3-0-lal a hazaiaké a három pont.

6.Kiszombor192935-38
7.Kiskundorozsma192727-27 (3 pont levonva)
8.Nagymágocs192643-38
9.Tiszasziget192526-35
10.SZVSE-Gyálarét192234-38
11.Röszke192025-43
12.Tápé191927-46
13.Szentesi Kinizsi191625-34
14.Mindszent191225-61
15.Balástya191023-46

16. Újszentiván visszalépett

A megyei II. osztály 19. fordulójában:

Universitas SC – Csanádpalota 2-2 Üllés –Székkutas 1-0 Forráskút – Fábiánsebestyén 3-0 Apátfalva – UTC 1-1 Csanytelek – Tömörkény 1-0 Szőreg – Deszk 2-0 Makó FC II. – Bordány 2-1 Baks – Zsombó 6-1