Labdarúgás: Füle duplája is kevésnek bizonyult

2009. március 22., vasárnap

Balszerencsésen végződött a vasárnapi szegedi kettős rangadó. A Tisza Volán SC hiába nyújtotta eddigi legjobb tavaszi teljesítményét, hiába vezetett kétszer is az Orosháza ellen, a sok hiba megbosszulta önmagát, s végül a vendégek örülhettek. Az előmeccs, az FK 1899 Szeged - Szatymaz összecsapás szurkolói rendbontás miatt 3-0-s kék-fekete vezetésnél a második félidő elején félbeszakadt. Alábbi összeállításunkban az NB III Alföld csoport és a megyei bajnokságok valamennyi eredményét és tabelláját megtalálják.

Kellemetlen közjátékkal indult a tavaszi szegedi kettős rangadó. A műfüvön mérkőzött egymással az FK 1899 Szeged és a Szatymaz, s a remekül játszó kék-feketék 3-0-ra vezettek a második félidő elején, amikor egy szurkolói fegyelmezetlenség derékba törte nagyszerű tavaszi rajtjukat. Történt, hogy az egyik hazai drukker egy vélt vagy valós provokáció okán berontott a pályára, s egy bottal megtámadta a Szatymaz egyik játékosát. A rendezők hamar ott teremtek, s igyekeztek csillapítani a kedélyeket. A vendégek azonban levonultak a pályáról, s mivel később sem mutattak hajlandóságot a találkozó folytatására, a játékvezető véget vetett az összecsapásnak. Az ügy a Csongrád Megyei Labdarúgó-szövetség fegyelmi bizottsága előtt folytatódik.

Füle Mátyás törte meg a tavaszi gólcsöndet

A délután pedig a centerpályán folytatódott, ahol az NB III Alföld tavaszi csoportjában tavasszal eddig nyeretlen két együttes, a két zakóval kezdő Tisza Volán SC és a két iksszel nyitó Orosháza FC nézett egymással farkasszemet. Buchholcz Gábor, a hazaiak mestere az előzetesen megadott összeállításhoz képest egy helyen változtatott: nem Dargó, hanem Frank Attila került a kezdőbe, így még támadóbb felállásban lépett pályára a Volán. Ez hamar meghozta eredményét, ugyanis már a 6. percben vezetést szerzett a támadást támadás után vezető Szeged. Füle Mátyás ugratta ki nagyszerűen Beretka Pétert, aki visszagurított, s Füle tíz méterről a kapu bal oldalába belsőzött; 1-0 – ez volt a Buchholcz-legénység első tavaszi találata. Nem sokáig örülhettek azonban a hazai nézők, két minutummal később ugyanis egy védelmi megingást követően már jött is az egyenlítés. Szabó Attilát kerülte meg embere, Baranyai egy előre vágott labdánál, majd ketten, közös erővel 20 méterről a kissé kint álló Czirják Tamás fölött a hálóba ívelték a játékszert; 1-1 (erősen megoszlottak a vélemények, kinek adható a gól – a jegyzőkönyvben a vendégek 7-esét tüntetjük föl). A gyors gólváltást mezőnyjáték követte: a Volán igyekezett tartani és járatni a labdát, ám ahogy azt várni lehetett, a tavaly még NB II-es Orosháza is – gyors csatárai révén – időről időre bátran lendült támadásba. A tudósító már ekkor feljegyezte, hogy a szegediek hátul néha egészen könnyelmű, mondhatni kockázatos megoldásokat választottak, ám ekkor még nem fizettek rá. A 29. percben Udvari Szabolcsnak a gólvonalról kellett kivágnia a bőrt – Czirják már verve volt, de a rutinos védő menteni tudott egy tizenkét méterről leadott lövést. A szegedi támadók is lendületben maradtak: előbb Füle kavargatott veszélyesen, majd Baji Renátó lőtt nagy helyzetben 15 méterről, ám a kapus ujjheggyel fölé tolta a löketet. Amikor már mindenki a félidőt jelző sípszót várta, ismét vezetést szerzett a Volán: Füle egy tizenhatoson belüli kavarodásnál időben eszmélt, s egy kapufáról kipattanó labdát közelről a hálóba pofozott; 2-1.

Az Orosháza háromszor csöngetett

Rögtön a fordulást követően megnyugtató előnyre tehetett volna szert a szegedi csikócsapat: Szilágyi Norbert pontos középre kanyarítását az első negyvenöt percben igencsak halovány Frank Attila fejelte öt méterről, senkitől sem zavartatva kapura, ám a vendégek hálóőre a mezőnybe öklözte a középre tartó kísérletet. Ami ezután következett, a legenyhébb kifejezéssel szólva is feketelevesnek minősíthető. A 48. percben Szabó Attila – akit sajnos több alkalommal is átjátszottak a Békés megyeiek – szabálytalankodott a büntetőterületen belül, a jogos tizenegyest Kerepeczki lőtte magabiztosan, jobbal a kapu jobb oldalába; 2-2. Bár újra nekiugrott ellenfelének a Volán – Szilágyi húszról zúdított mellé, majd Beretka veszélyes centerezése halt el a kapuvédő ölében –, egy újabb könnyelműség újabb vendéggólt szült. Az 59. percben balról rúghatott szögletet az Orosháza – megjegyezzük: előtte bőven, de bőven lett volna lehetőség felszabadítani –, s a berobbanó Pardira sajnos senki sem figyelt, a csereember így könnyedén bólinthatott a szegedi kapuba; 2-3. Újabb két perc pörgött le, amikor Baranyai gyakorlatilag a teljes Volán-védelmen átgyalogolt – bizony ütközni kellett volna vele! –, balról befelé lőtt, Czirják középre tenyerelte a labdát, az érkező Szabó Tamásnak pedig nem volt nehéz dolga; 2-4. Buchholcz Gábor igyekezett frissíteni, változtatni, beküldte a mi Szabó Tamásunkat, Török Ádámot, majd Búzási Pétert is, ám szépítésre már nem futotta a Szeged erejéből. Ment előre, zakatolt a szegedi alakulat, még helyzeteket is kidolgoztak a fiúk, a befejezésekbe azonban hiba csúszott: Török lövése erőtlennek bizonyult, Szilágyi a kisodródva lőtt fölé, Beretka tízről sem találta el a kaput, a 90. percben pedig Szabó Tamás kihagyta a kihagyhatatlant: hat méterről bombázott a kapusba egyéni akciót követően. Az igazsághoz hozzátartozik, hogy a vendégkontrák is rejtettek veszélyt magukban: Czirjáknak nem egyszer kellett bravúrt bemutatnia. Összességében elmondható, hogy a hideg szél ellenére kilátogató nézők lendületes, lüktető, izgalmas mérkőzést láthattak a Felső Tisza parton. A Volán tavasszal most játszott a legjobban, végre sikerült betalálniuk a szegedi csatároknak, ám a hátsó alakzat és a középpályás védekezés ez alkalommal sem működött tökéletesen, így a helyzeteit jobb százalékban értékesítő, végig bátran futballozó Orosháza megérdemelten vitte el a három bajnoki pontot. Beretkáék továbbra is pont nélkül állnak a tavaszi szezonban, jövő héten Budafokon kellene javítani – nem lesz egyszerű...

Buchholcz Gábor: Ütközés nélkül nem lehet futballozni

A hazai együttes vezetőedzője így értékelt a találkozót követően a SZEGEDma.hu-nak: „Sajnos az öltözőben maradtunk, így ahelyett, hogy 3-1-re elhúztunk volna a második félidő legelején, előbb hagytuk, hogy egyenlítsenek a vendégek, majd újabb fájó vereségbe szaladtunk bele. Megjegyzem, a második vendéggól előtt mintha Beretkát faultolták volna a középpályán. Persze nem szeretném külső körülményekre fogni a vereséget, amíg nem ütközünk, nem vállaljuk föl a test-test elleni küzdelmet, nem védekezünk rendesen a középpályán, addig nem sok jóra számíthatunk. A másik dolog, hogy a helyzeteket nem elég megteremteni, azokat be is kell rúgni, az Orosháza ebben maximálisan példát mutatott fiataljainknak. A játék és a fiúk akarata mindenesetre biztató volt a jövőre nézve. Azonban a zakatolás még kevés: mentálisan összeszedettebbeknek kell lennünk, illetve a kapuk előtt jobb döntéseket kell hoznunk. Megyünk tovább előre, jövő héten szeretnénk javítani!”

A labdarúgó NB III Alföld csoport 18. fordulójában:

Tisza Volán SC – Orosháza FC 2-4 (2-1).

Szeged, 200 néző. Vezette: Laczkó Z.

Tisza Volán SC:

Czirják – Mészáros (Búzási), Udvari, Grünwald, Szabó A. – Mórocz, Szilágyi – Baji R. (Török), Frank (Szabó Tamás), Beretka – Füle. Vezetőedző: Buchholcz Gábor.

Orosháza FC:

Halász – Szabó N., Kerekes, Balogh M., Kerepeczki – Nadiu, Gácsi (Pardi), Juhász, Lupsa – Baranyai (Búza), Szabó Tamás (Ugrai). Vezetőedző: Jakab Péter. Gólszerzők: Füle 2, illetve Baranyai, Kerepeczki (11-esből), Pardi, Szabó Tamás. Budafoki LC – Gyulai Termál FC 1-0 Algyő SK – Kiskunfélegyházi HTK 2-0 Jászapáti VSE – Hódmezővásárhelyi FC 0-2 FC Dabas – Érdi VSE 1-2 Szolnoki Spartacus – Újbuda TC 1-1 Kecskeméti TE II. – Izsáki Sárfehér SE 7-1 Bp. Honvéd B – Monori SE 5-0

A bajnokság állása:

1. Kecskeméti TE II. 18 37 48-19 2. Bp. Honvéd B. 18 37 42-16 3. Érdi VSE 18 36 30-14 4. Budafoki LC 18 35 30-17 5. Szolnoki Spartacus 18 34 37-2 6. Hódmezővásárhely 18 33 35-27 7. Algyő SK 17 32 33-22 8. Orosháza FC 18 29 35-27 9. Tisza Volán SC 18 24 27-30 10. Gyulai Termál FC 17 21 29-27 11. FC Dabas 18 21 28-32 12. Izsáki Sárfehér SE 18 17 21-34 13. Monor SE 18 17 23-43 14. Újbuda TC 18 16 28-52 15. Kiskunfélegyháza 18 9 13-44 16. Jászapáti VSE 18 6 8-41

A megyei I. osztály 18. fordulójában:

Szentesi Kinizsi – Röszke 1-2 Mindszent – SZVSE-Gyálarét 5-2 Kiskundorozsma – Kistelek 0-5 Balástya – Kiszombor 0-2 Ásotthalom – Nagymágocs 3-0 Mórahalom – Csongrád 1-2 Sándorfalva – Tiszasziget 3-0 A Tápé – Újszentiván meccset 3-0-lal a tápéiak kapják.

1. Sándorfalva 18 47 62-17 2. Kistelek 18 41 61-27 3. Csongrád 18 37 37-17 4. Mórahalom 18 36 44-23 5. Ásotthalom 18 33 39-31 6. Kiszombor 18 28 33-36 7. Nagymágocs 18 26 42-36 8. Kiskundorozsma 18 24 24-26 (3 pont levonva) 9. Tiszasziget 18 22 21-35 10. Röszke 18 20 24-40 11. SZVSE-Gyálarét 18 19 32-37 12. Szentesi Kinizsi 18 16 24-31 13. Tápé 18 16 24-45 14. Mindszent 18 12 25-56 15. Balástya 18 10 23-45 Az Újszentiván visszalépett.

A megyei II. osztály 18. fordulójában:

Deszk – Baks 0-3 Csanádpalota – Csanytelek 1-0 Tömörkény – Apátfalva 0-1 Újszegedi TC – Forráskút 6-0 Fábiánsebestyén – Üllés 1-2 Székkutas – Bordány 2-0 Szőreg – Makó II. 1-0 Zsombó – USC Tanárképző 3-2

1. Székkutas 18 38 42-21 2. Apátfalva 18 36 30-19 3. Szőreg 18 32 39-25 4. Csanádpalota 18 32 40-28 5. Üllés 18 32 29-26 (1 pont levonva) 6. Fábiánsebestyén18 27 34-29 7. Baks 18 27 34-27 8. Zsombó 18 25 31-30 9. Deszk 18 25 26-31 10. UTC 18 24 37-27 11. Universitas 18 23 35-47 12. Makó FC II. 18 22 28-26 13. Tömörkény 18 19 26-30 14. Bordány 18 15 28-42 15. Csanytelek 18 15 20-44 16. Forráskút 18 11 21-48

A megyei III. osztály 14. fordulójában:

Zákányszék – Szegvár 3-3 Csongrád Öregfiúk – Földeák 2-1 IKV Alsóváros – Ruzsa 2-0 Pusztamérges – Cartel Balástya 2-0 Domaszék – Algyő II. 1-3 Kübekháza – Öttömös 0-0 FK 1899 Szeged – Szatymaz: 3-0-s hazai vezetésnél szurkolói rendbontás miatt félbeszakadt.

1. Algyő II. 14 35 57-12 2. Szatymaz 13 27 51-22 3. IKV Alsóváros 14 27 27-15 4. FK 1899 Szeged 13 25 31-17 5. Ruzsa 14 23 31-23 6. Szegvár 14 21 30-27 7. Földeák 14 20 19-18 8. Cartel Balástya 14 19 32-28 9. Domaszék 14 19 24-32 10. Pusztamérges 14 18 30-30 11. Zákányszék 14 15 28-44 12. Csongrád Öregfiúk 14 13 23-50 13. Kübekháza 14 7 16-36 14. Öttömös 14 5 8-53