Kapaszkodik a Ruzsát verő FK 1899 Szeged

Mint arról hétvégi labdarúgó-összeállításunkban már beszámoltunk, a megyei III. osztályban rangadót nyert az FK 1899 Szeged. A fordulót a negyedik helyen kezdő kék-feketék az ötödik Ruzsát fektették két vállra idegenben, s az IKV botlásának köszönhetően felkapaszkodtak a képzeletbeli dobogó alsó fokára.

Hüvös Gábor játékos-edző elfoglaltsága miatt vasárnap Brunczvik Dániel irányította a szegedi kék-feketéket. Az ellenfél, az ötödik helyen fordult Ruzsa a télen alaposan meggyengült, így az FK az őszi hazai 2-0 után joggal bízott az idegenbeli sikerben is. A meccs képe visszaadta várakozásaikat: a hazaiak alig-alig jöttek át a félpályán: az első félidőben mindössze egy-két veszélyesebb beívelésük volt, és egy véleményes lesszituációban hátrányukra döntött a játékvezető, a második játékrészben pedig nem is akadt értékelhető próbálkozásuk.

A védelmüket viszont jól megszervezték, így a szegediek nehezen tudták áttörni a teljesen visszahúzódó Ruzsát. Két-három kimaradt ziccer azért akadt, majd Ács Sándor egy Burzon Márk által kiharcolt szabadrúgást tekert 25 méterről gyönyörűen a hosszú pipába. A kapus tehetetlennek bizonyult, a labda védhetetlenül vágódott a hálóba a center lövését követően; 1-0.

A megbízott játékos-edző a félidőben azt kérte a csapattól, hogy vigye gyorsan döntésre a dolgot. Ziccereket sikerült is kialakítani a nagyszerűen küzdő FK-soknak, de lezárni a meccset csak a „szokásos” Turbó-gólnak köszönhetően, a 82. percben tudták: Ács kiugratása után egy védő hibázott, Túróczi Márton lefutotta a védelmet, majd a kapus mellett a kapu közepébe lőtt; 2-0.

Az FK 1899 Szeged győzelmének köszönhetően (28 ponttal) feljött a tabella harmadik helyére a listavezető Algyő II. (38) és a Szatymaz (30) mögé. A hétvégén azt az Öttömöst fogadják, mely nagy meglepetésre az IKV Alsóvárost (27) múlta felül a 15. körben. Megjegyzés: az első tavaszi fordulóban félbeszakadt FK 1899 Szeged – Szatymaz mérkőzés pontjaival kapcsolatban még nem hozott döntést a CSLSZ.

A labdarúgó megyei III. osztály 15. fordulójában: Ruzsa SE – FK 1899 Szeged 0-2 (0-1).
Ruzsa SE: Szekeres – Fodor, Tóth (Papp Sz. 65′), Krisztin, Tandori, Simon (Farkas), Papp I., Horváth (Nagy 85′), Bata, Galvácsi (Majoros 60′), Jáger (Jakos 80′).
FK 1899 Szeged: Brunczvik – Burzon, Havas, Meszes, Fodor – Halász, Joszt (Murányi 57′), Kránicz, Nagy, Holecska (Túróczi 75′) – Ács (Hulánszky 87′).
Gólszerzők: Ács (37′), Túróczi (82′).
Sárga lap: Papp I., illetve Burzon.