Sporthétvége: Hokis vereség, Beton- és Szeviép-siker

2009. február 8., vasárnap

A Szeged Beton vízilabdásainak LEN-kupa-negyeddöntője jelenti a hétvége legnagyobb sportcsemegéjét, de további izgalmas mérkőzéseket is rendeznek. A Szeviép-Szeged kosaras lányai számára is a négy közé jutás a tét - a magyar kupában. A hokisok a Debrecennel OB I/B-s elődöntőt vívnak. Ahogy már megszokhatták, a SZEGEDma.hu folyamatosan frissülő Sporthétvége összeállításában mindenről beszámolunk.

Vízilabda: A Beton jött ki jobban a rengeteg fordulatból

Három héttel ezelőtt megnyert mérkőzést adott döntetlenre Újvidéken a Szeged Beton vízilabdacsapata, de annak ellenére, hogy a Vojvodina 10-6-ról 10-10-re egyenlíteni tudott, a LEN-kupa-negyeddöntő visszavágója előtt a legtöbben a magyarok továbbjutására szavaznának. A visszavágó szombaton 18 órakor kezdődik az újszegedi sportuszodában, a sípmesterek a holland

Anton Bervoets

és a török

Emanuel Taylan

lesznek. Zsúfolt ház előtt fordulatos mérkőzést vívott Újszegeden a két együttes, melynek végén szerencsére a szegediek örülhettek. A vendégek érték el az első találatot, majd Beton-percek következtek, hiszen

Weszelovszky

Török Béla

két-két góljának köszönhetően 4-1-re meglépett a hazai alakulat. Ezt követően viszont érthetetlen megtorpanás következett a Szeged játékában - nem először a szezonban. Elöl kényelmesen adogatott, hátul pedig figyelmetlenné vált a Tisza-parti gárda, s úgy tűnt,

Kásás Zoltán

vezetőedző sem tud vagy akar belenyúlni a játékba. A tűz is mintha hiányzott volna a vendéglátóból, így bár a nagyszünetben még 5-4-es szegedi vezetést mutatott az eredményjelző, a lendületbe jövő Vojvodina 6-5-nél már továbbjutónak érezhette magát. Az 1-5-öt követően

Milos Korolija

bombája fújt ébresztőt, majd

Varga Tamás

értékesített egy ötméterest, így sikerült visszavenni a vezetést.

Vejzagics

is betalált, majd már a negyedik negyedben újra a kétszeres olimpiai bajnok púpozta ki az újvidékiek hálóját: a zsinórban négy gólt elérő Beton 9-6-ra fordított. Aki azt hitte, hátradőlhet, alaposan tévedett, hiszen 9-8-ra visszazárkózott a fiatal, lendületes szerb csapat. A Beton ugyanazt az ötlettelen játékot mutatta, mint 4-1-et követően, ám

Baksa László

szenzációs védései megakadályozták a szerb egyenlítést. A 9-8-as siker pedig azt jelenti, hogy a Szeged Beton 19-18-as összesítéssel bejutott a LEN-kupa legjobb négy együttese közé! Ahhoz viszont, hogy merészebb álmaink is lehessenek, mindenképpen javulnia kell a szegediek játékának: egységesebbé kell válnia a gárdának, s nem engedhet meg magának ennyi hullámvölgyet egy mérkőzésen belül.

A LEN-kupa negyeddöntőjében, visszavágó: Szeged Beton - VK Vojvodina OTP Banka Novi Sad (szerbiai) 9-8 (3-1, 2-3, 3-2, 1-2).

A szegedi gólszerzők: Weszelovszky, Török, Varga T. 2-2,

Kuncz,

Mihajlo Korolija, Vejzagics.

Összesítésben 19-18-cal a Szeged Beton jutott az elődöntőbe.

Női kosárlabda: Kettős győzelemmel négyben a Szeviép

A Szeviép-Szeged női kosárlabdacsapata idehaza 106-82-re verte a Zala Volánt a magyar kupa negyeddöntőjének első felvonásában.

Donkó Orsolya

együttese számára elég kell hogy legyen az előny a vasárnap 17 órakor kezdődő visszavágóra. Elég is volt, olyannyira, hogy a Szeged ismét jobbnak bizonyult a zalaiaknál, azaz kettős győzelemmel masírozott a kupaelődöntőbe. Kiválóan mutatkozott be az új ukrán játékos,

Dubrovina.

A női kosárlabda magyar kupa negyeddöntőjében, visszavágó: Zala Volán - Szeviép-Szeged 64-79 (15-24, 17-14, 14-20, 18-21).

Szeged: Dubrovina 15/3,

Németh B. 7/3, Fürész E. 9/3, Szakács 9/3, Zserzserunova 9.

Maslowski 11/3, Vincze 2, Laczi 6/3, Russai 4, Pusztai 2, Kováts 5/3.

Edző: Donkó Orsolya.

A Szeviép-Szeged kettős győzelemmel jutott a legjobb négy közé.

Kézilabda: Két győzelem és egy iksz a külföldi Pick-túrán

A férfi kézilabda-világbajnokság végeztével lassan visszaáll a régi kerékvágásba a klubélet, a magyar pontvadászat szerdán folytatódik, amikor is Győrbe látogat majd a Pick Szeged. A magyar kupa címvédője ezen a héten délen vív edzőmeccseket. A szerb listavezető Kolubarát előbb 32-20-ra, majd 27-24-re győzték le a már felépült

Petar Nenadiccsal

felálló szegediek, akik szombaton a macedón Szkopjéval is megmérkőznek. A Vrbason szombaton lejátszott találkozón a szünetben még egy góllal a macedónok álltak jobban (16-15), ám fordulás után a Picknek sikerült egyenlítenie (27-27). A legeredményesebb szegedinek

Puljezevics

nem játszott a Szkopje ellen, ám a remények szerint szerdán Győrben ők is bevethetőek lesznek. A győri ütközetet követően már a Dunaferr elleni KEK-nyolcaddöntő következik a Pick számára: előbb február 14-én Dunaújvárosban, majd egy héttel később Szegeden méri össze tudását a két magyar alakulat.

Jégkorong: Negyedszerre sem sikerült a Debrecen ellen

A Tisza Volán SC jégkorongcsapata vasárnap 18 órakor a szegedi műjégpályán fogadja a Debreceni HK-t. A két együttes az OB I/B döntőjéért küzd, az első találkozót múlt héten 12:5-re nyerték a pályaelőnnyel bíró debreceniek. Az alapszakasz során is a hajdúságiak kerültek ki győztesen a párharcból (13:3, illetve 12:4). Kérdés, negyedik alkalommal vajon sikerül-e közelebb kerülnie riválisához

Kalocsa László

alakulatának... Sajnos nem sikerült, hiszen a szegedi gárda csak egy harmadban, mégpedig az utolsóban tudott méltó ellenfele lenni a Debrecennek. A vendégek 12:3-ra nyertek, s így bejutottak az OB I/B döntőjébe, ahol a Dab.Docler-Jégtörők ellen mérkőzhetnek - a párharc három nyert meccsig tart.

A jégkorong OB I/B elődöntőjében, 2. meccs: Tisza Volán SC - Debreceni HK 3:12 (0:4, 0:4, 3:4).

A szegedi gólszerzők:

Maslac M., Bosnyák M., Ress D.

2-0-s összesítéssel a Debrecen jutott a fináléba.

Asztalitenisz: Bravúrközelben járt a Floratom

A férfi asztalitenisz extraliga 11. fordulójában Budapestre látogat a Floratom Szeged. Lukácsék szombaton 11 órakor a Wink AC otthonában állnak asztalhoz. A vendéglátók számítanak a találkozó esélyesének, hiszen a tabella harmadik helyén tanyáznak, míg a Szeged egyelőre a hatodik. Ettől függetlenül természetesen bizakodnak, bravúrra készülnek a floratomosok. Meglepetésre készült tehát a középmezőnyhöz Szeged a tabella harmadik helyén álló fővárosiak vendégeként. A

Dudás-Lukács

pár döntő játszmában, minimális különbséggel maradt alul a friss Top 12-győztes

Kosiba-Perei

duóval szemben.

Erdélyi

jól kezdett Perei ellen, de a döntő játszma újfent a hazaiaknak kedvezett. Dudás hozta a kötelezőt, Lukács szoros szettekben szenvedett vereséget Kosibától, 3-1. Dudás leiskolázta Pereit, Erdélyinek nem volt esélye Kosibával szemben, míg Lukács győzelmével tartotta a lépést a házigazdákkal a Floratom, 4-3. Dudás nagy csatában kapott ki Kosibától, 5-3, így a Floratom már csak az egy pontban bízhatott. Lukács fordulatokban gazdag mérkőzésen, döntő játszmában maradt alul Pereivel szemben, így Erdélyi utolsó győzelme már nem számított. „A döntő labdameneteket rendre a hazaiak nyerték, karnyújtásnyira voltunk a pontszerzéstől” – értékelt portálunknak a szegedi játékos-edző, Lukács Levente.

A férfi asztalitenisz extraliga 11. fordulójában: Wink AC – Floratom Szeged AC 6:3.

A szegedi győztesek: Dudás 2, Lukács 1.

Labdarúgás: A Kiszombor ellen is győzött a Tisza Volán

A Tisza Volán NB III-as labdarúgói eddig mindhárom edzőmeccsüket simán hozták. Legutóbb szerdán a Békés megyei III. osztály éllovasát,

a Nagyszénást ütötték ki.

Szombaton 15 órától a Kiszombor elleni partit tekinthetik meg az érdeklődők a Felső Tisza parton. A SZEGEDma.hu természetesen szokása szerint ott lesz, s tudósít a derbiről. A Tisza Volán SC - elsősorban a második félidőben pályára küldött fiatalabb tizenegyének nagyszerű játékával -