Jól küzdött a Tisza Volán a Szolnok ellen - videóval

2009. február 18., szerda

Minimális különbségű vereséget szenvedett a Tisza Volán SC labdarúgócsapata az NB II-es Szolnoki MÁV FC ellen. A kék-feketék remekül helytálltak, egyenrangú ellenfelei voltak a magasabb osztályban szereplő vendégeknek, ám helyzeteiket sajnos nem tudták értékesíteni.

A nyolcadik találkozóig tartott az NB III-as szegedi kék-feketék százszázalékos sorozata a felkészülési időszakban, ugyanakkor a fiúk a Szolnoki MÁV ellen sem vallottak szégyent. A remekül előkészített talajú játéktéren letámadással kezdett

Vágó Attila

együttese, amivel némiképp meglepte a hazaiakat. A szegedi zavarodottság azonban csak 10-15 percig tartott, utána már felvették a ritmust - vagy hogy stílszerűek legyünk: a kesztyűt... - Vidáék. Szép támadásokat vezetett a vendéglátó, míg a Szolnok elsősorban a védelem mögé ívelt labdákkal és pontrúgásokból történő beadásokból igyekezett veszélyeztetni. Egy védelmi megingást követően

Dongónak

bravúrral kellett hárítania a kiugró vendégcsatár próbálkozását. Elöl

Huszárik, Beretka

Baji

többször megforgatta a látogatók hátsó alakzatát, ám az utolsó pillanatban mindig elfogyott a tudomány, míg

Szilágyi

távoli lövésekkel tesztelte az ellenfél portását. Sajnos az öltözőben maradt a Volán, hiszen a hátsó alakzat könnyelműségét kihasználva a második játékrész első percében vezetést szerzett a Szolnok - s mint később kiderült, ez az egy találat a győzelmet is jelentette. Nem tört meg

Buchholcz Gábor

csapata, támadott, helyzeteket alakított ki, veszélyes szabadrúgásokat lőtt, ám gólt nem tudott szerezni. A szurkolók örömére a hazaiak erőnlétben maximálisan felvették a versenyt az NB II-es riválissal, egyenrangú partnerei voltak a többszörös NB I-es bajnok

Molnár Zoltánt

is soraiban tudó MÁV-nak. A nyíltsisakos küzdelemben minden pályára lépő szegedi játékos hatalmas akarattal ment előre, nagyobb önbizalommal még szebb eredményt is elérhettek volna. "Ami a megyei gárdák ellen elég, az NB II-es ellenféllel szemben már kicsit kevés. Sokkal nagyobb hittel kell játszanunk, ugyanakkor kalapot emelek valamennyi futballistám előtt, bizonyították, komoly feladatok megoldására is alkalmasak lehetnek" - mondta Buchholcz Gábor a SZEGEDma.hu-nak.

A vezetőedző, illetve a védő Szabó Attila hosszabb nyilatkozatát, értékelését lenti videó-összeállításunkban tekinthetik meg.

A Volán legközelebb szombaton 13 órakor a román harmadosztályú Nagyszentmiklóst fogadja.

Felkészülési labdarúgó-mérkőzésen: Tisza Volán SC - Szolnoki MÁV FC 0-1 (0-0). Felső Tisza parti stadion, 100 néző.

Tisza Volán: Dongó