Sporthétvége: Az elődöntő kapujában a Szeged Beton

Cikkünk frissítése óta eltelt 12 év, a szövegben szereplő információk a megjelenéskor pontosak voltak, de mára elavulhattak.

Végre ismét egy olyan sportos hétvége, mely igazán bőséges kínálattal várja a szurkolókat! Horvátországban elrajtolt a 21. férfi kézilabda-világbajnokság, a magyar keretben négy szegedi játékos küzd a minél jobb helyezésért. LEN-kupa-negyeddöntőt vív a Szeged Beton, de fontos csata vár az SZTE-Szedeákra, a HPQ Szegedre, a Szeviépre és a Tisza Volán hokisaira. Ahogy már megszokhatták, folyamatosan frissülő Sporthétvége összeállításunk segítségével első kézből értesülhetnek a hírekről, eredményekről.

Kézilabda: Megkezdődött a 21. férfi vébé

Horvátországban pénteken már lejátszották a férfi kézilabda-világbajnokság első összecsapásait, a magyar válogatott azonban csak szombaton lép pályára először. Az A csoportban (ahol rajtunk kívül Ausztrália, Románia, Szlovákia, Argentína és az olimpiai bajnok Franciaország található) szombaton 18.30-kor az ausztrálokkal, vasárnap 17 órakor pedig a románokkal mérkőzik meg Hajdu János gárdája. A magyar együttesben négy Pick Szeged-játékos, Puljezevics Nenad, Herbert Gábor, Katzirz Dávid és Zubai Szabolcs is helyet kapott. A hétvégi cél egyértelmű: nem szabad hibázni!

Az ausztrálok ellen szó se volt hibáról: a várakozásoknak megfelelően kiütéses magyar siker született: A férfi kézilabda vb A csoportjában, 1. forduló: Magyarország – Ausztrália 41-17 (20-8). A szegediek közül Puljezevics, Herbert és Zubai lépett pályára, Herbert három, Zubai hét gólt szerzett.

A románok elleni vasárnapi ütközetben már jóval nehezebb dolguk volt a piros-fehér-zöldeknek. Az elején nálunk volt az előny, ám az első félidő közepétől a második félidő közepéig érthetetlen visszaesés következett a játékunkban, a románok hat góllal is elhúztak. Szerencsére aztán megemberelte magát nemzeti együttesünk, s sikerült a maga javára fordítania az összecsapást. Az A csoport 2. fordulójában: Magyarország – Románia 30-27 (13-16). A szegediek közül Puljezevics, Herbert és Zubai lépett pályára a magyar, Petrea és Ghionea a román oldalon. Puljezevics bravúrjaival oroszlánrészt vállalt a mieink sikerében, odaát Petrea négyszer, Ghionea kétszer köszönt be.

Vízilabda: Ikszre mentette a negyeddöntőt a Vojvodina

A hazai pontvadászatban csak bukdácsoló Szeged Beton vízipólósai a LEN-kupában igyekeznek vigasztalódni, s a második számú nemzetközi sorozatban immár az elődöntőbe jutás a tét. Az ellenfél a szerb Vojvodina, melynek otthonában vasárnap 17 órakor rendezik meg az odavágót. Bár a hírek szerint egységes csapat a VK Vojvodina OTP Banka Novi Sad, a szakértők a magyarok továbbjutását várják. Ennek megfelelő eredményt kellene elérni az első mérkőzésen, ahol Weszelovszky László játéka kétséges. Mint az ismeretes, a Beton a montenegrói Vaterpolo Akademija Cattaro testén át jutott a legjobb nyolc közé, a következő rivális pedig a görög Chiost ütötte ki az idegenbeli 10-10 után egy hazai 14-9-es sikerrel.

Az újvidéki összecsapáson remekül kezdett a csongrádi gárda, amely a négy negyedből az első hármat megnyerte, s 10-6-os előnnyel vághatott neki az utolsó nyolc percnek.
„Sajnos a végét elrontottuk, igaz, ehhez kellettek a bírói ítéletek is, hiszen az utolsó öt percben kapott négy gólunkat szinte kivétel nélkül emberhátrányból lőtték a vendéglátók, akik a hajrában rendesen élvezhették a hazai pálya előnyét, de mi is tettünk érte, hogy győzelem helyett döntetlennel térjünk haza” – mondta el Juhász György szakosztályvezető a helyszínről az MTI-nek.  A döntetlennel félig-meddig már a legjobb négy között érezheti magát a Szeged, de a teljes sikerhez nagyon jól kell majd pólóznia a visszavágón is.

A LEN-kupa negyeddöntő első mérkőzésén: VK Vojvodina (szerb) – Szeged Beton VE 10-10 (3-4, 2-4, 1-2, 4-0). A magyar góldobók: Varga T. 3, Lehmann 2, Vejzagics, Juhász, Milos Korolija, Mihajlo Korolija, Török 1-1.

Férfi kosárlabda: Visszavágott a Nagykállónak az SZTE-Szedeák

A férfi kosárlabda NB I/B Keleti csoport 14. fordulójában a Nagykállót fogadja az SZTE-Szedeák, melytől ősszel 89-80-as vereséget szenvedett. A találkozó részletes beharangozóját itt olvashatják. Diákok és nyugdíjasok számára ingyenes a belépés.

Az SZTE-Szedeáknak végül sikerült visszavágnia, hiszen remek játékkal 104-72-re verte ellenfelét. A mérkőzésről részletesen itt olvashatnak.

Női kosárlabda: Nem okozott gondot a BEAC

A Szeviép-Szeged női kosarasainak nem sikerült a legjobban a 2009-es esztendő vége, hiszen fájó vereségeket szenvedtek el a hazai bajnokságban, az Európa-kupából pedig kiütötte őket a görög Panioniosz. A vezetőség komoly büntetéseket varrt a lányok és a szakvezetés nyakába, a bolgár légiós Tomovát el is küldték, helyére – mint megírtuk – az amerikai Michelle Maslowski érkezett. A gárdából többen is sérüléssel bajlódnak, a legkomolyabban a másik amerikaiért, Desire Almindért aggódhatnak a szurkolók, a bedobónak ugyanis minden valószínűség szerint elszakadt a keresztszalagja. A sajnálatos baleset még tavaly, éppen a Panioniosz ellen történt. Szombaton 18 órakor az alsóházhoz tartozó BEAC-Újbuda otthonában a 3. fordulóból elhalasztott találkozó vár a Szeviépre, s tartalékos összeállítás ide vagy oda (a szabályok értelmében még Maslowski sem szerepelhet), a győzelem mindenképpen kötelező!

A kötelező győzelem össze is jött a Donkó-alakulatnak, s nem is kellett különösebben megizzadni a fővárosban.

A női kosárlabda NB I A 3. fordulójából elhalasztott mérkőzésen: BEAC-Újbuda – Szeviép-Szeged 48-71 (15-16, 12-18, 7-26, 14-11). Szeged: Németh B. 13/6, Pusztai 8/3, Laczi 9/3, Szakács 11, Vincze V. 16/3. Csere: Lengyel 5/3, Russai 5/3, Fürész E. 2, Kováts A., Tóth C. 2. Edző: Donkó Orsolya.

Röplabda: Rangadót veszített a HPQ

A HPQ Szeged röplabdacsapatának már sikerült bebiztosítania helyét a ligabajnokság Kiemelt csoportjában, ennek ellenére a Dunaferr elleni szombati mérkőzés (kezdés: 17 óra) igazi presztízscsatát ígér. Ősszel ugyanis a szegediek 3:2-re legyőzték az újvárosiakat az újszegedi arénában, így a házigazda most nagyon fogadkozik, hogy megfizet a HPQ-nak…

Nos, a Dunaferr sajnos nemhiába fogadkozott, hiszen nagyon simán fektette két vállra Csíkos Gáborékat, a találkozó csak nevében volt rangadó.

A férfi röplabda ligabajnokság Kiemelt csoportjában: Dunaferr SE – HPQ-Szegedi RSE 3:0 (15, 18, 22).

Jégkorong: Szegeden is győzött a listavezető

A Tisza Volán SC jégkorongcsapata az OB I/B hétvégi fordulójában a listavezető Debreceni HK-t fogadja vasárnap 15 órakor. A találkozót ingyenesen tekinthetik meg a szurkolók. Gólgazdag mérkőzésre van kilátás, ám bízunk benne, hogy a találatok eloszlása lényegesen megváltozik majd a decemberi partihoz képest, amikor is hajdúságiak 13:3-mal küldték haza a Volánt.

Némiképp sikerült is közelebb férkőznie a Volánnak az ellenfeléhez, de a listavezető Szegeden sem adta alább a nyolcgólos sikernél.

Az NB I/B-s jégkorongbajnokságban: Tisza Volán SC – Debreceni HK 4:12 (1:5, 1:3, 2:4). A szegedi gólszerzők: Varga D 2., Ambrus A., Pigniczki T.