Labdarúgás: Siker a Tisza Volán utolsó előadásán is

2008. november 16., vasárnap

Szombaton kettőt gurítottak, és bravúros szezont zártak a fiatalok

Fotók: Gémes Sándor

A Tisza Volán minden várakozást felülmúlva, huszonnégy ponttal zárta az NB III Alföld csoport őszi szezonját, sőt egy kis szerencsével... De ne legyünk telhetetlenek! A szegedi fiatalokból álló Volán erős középcsapattá kovácsolódott; hol vannak már a kiesés rémét megidéző hangok! Ma már egy emberként, erős csapategységet képesek felmutatni a fiúk, mi sem bizonyítja ezt jobban, minthogy az utolsó hazai mérkőzésüket a néhol döcögő játék ellenére is 2-0-ra behúzták, így a 8. helyen telelnek.

Azt mondja a szakzsargon (és ezt a mérkőzés végén a Volán mestere,

Buchholcz Gábor

is megerősítette), hogy egy csapaton akkor látszik, hogy igazán „együtt van", ha gyenge játékkal is tud nyerni. Az edző dolga a szigor. Én szurkolóként megengedőbb vagyok. Maradjunk annyiban, hogy néha kissé akadozott a stopli-csavaros fogaskerék szombaton délután a Tisza-parti stadionban. De annyira nem, hogy bármelyik nézőnek is megfordult volna a fejében, hogy nem mi szerezzük meg a három pontot. Az első perctől a Szeged birtokolta nagyobb részben a labdát. Mi sem bizonyítja ezt jobban, minthogy a monoriak a huszadik percben léptek először a tizenhatoson belülre. Bár igazán veszélyes akciónk csak egy volt, azonban több pontrúgással tettük meleggé a vendégkapu előterét. Az öngól is egy jól beívelt szabadrúgás eredménye. A második játékrészben a monori játékos kiállítása először a vendégeket rázta fel, de tíz emberrel hamar elfáradtak, és a Szeged egyre több veszélyes akciót vezetett. Meg kell jegyeznünk, hogy még több ígéretes támadás futhatott volna a zöld gyepen, ha az a fránya utolsó passz nem lett volna rövid, erőtlen majd' fél tucat alkalommal. A második félidő első huszonöt percében kissé leült a játék. A véghajrá azonban több izgalmas szegedi akciót is hozott, három „százas" ziccert is sikerült hibáznunk, míg végre begyűrtük a második találatot. De ne legyünk telhetetlenek! A fiúk kitettek magukért. Bár ma nem játszottak szemet gyönyörködtetően, de küzdelemből jelesre vizsgáztak. És a védekezésre is négyes fölét adnék. Legalább ilyen sikeres tavaszi szezont szeretnénk majd 2009-ben. Hajrá Szeged!

Percről percre

Mindjárt az 5. percben adódott egy gólszerzési lehetőség a hazaiaknál. A tizenhatos jobb oldaláról veszélyesen ívelődött be egy szabadrúgás, amit azonban

Szilágyi

nem tudott pontosan megfejelni. Az ellenfél a 10. percben vezette első akcióját a szegedi kapura.

Udvari

eladott labdájából indulva egy kiugratás szerencsére épp lesen találta a monori támadót. Az első igazi ziccert a 12. perc környékén hibázták el a kék-feketék. Egy jobb oldali elfutás után a kapu előtt keresztbe passzolt labdát kisodródott helyzetből lőtte

Bárdosi

a jól helyezkedő vendégportásba. A Pest megyeiek a huszadik percben jutottak el először közvetlenül a kapunkig, jutalmuk egy szöglet lett. A gól a 30. percben érkezett meg a Felső Tisza parti stadionba.

Huszárik

beívelésébe csúsztatott bele egy volános homlok, ami így megzavarta a menteni igyekvő védőt,

Bokrost,

aki saját kapujába fejelt, 1-0. A 40. percben egy szögletnek felérő jobb oldali szabadrúgást fejelt

Mórocz

a kapus segítségével a felső lécre (a bíró mégis kirúgást ítélt). Néhány perc múlva egy kísértetiesen hasonló akciót követően mentett ismét a vendégek hálóőre (ám ezúttal megkaptuk jogos szögletünket). Ezt követően a félidő első igazán veszélyes kontratámadását vezethették a monoriak. Először

Czirják

kapus mentett a tizenhatosnál becsúszva. A vendég támadó az üres kapura visszaemelte a labdát, amit azonban Udvari jól helyezkedve kifejlet a kapu torkából. A félidőt egy újabb Czirják-védés zárta. A második játékrész elején egy lerántásért kapott sárga lapot Bokros, majd az ítélet utáni kakaskodásért bezsebelt még egyet: irány az öltöző. A kiállítás felébresztette a monoriakat, akik több támadást is vezettek, de a kapuig nem jutottak el. A második játékrész első helyzetét, egy szegedi átlövést a 75. percben jegyezhettük, a vendégek kapusa azonban hárított. A Monor egyre fáradtabban futballozott. A 80. percben az agilisan és veszélyesen játszó (ám lehetőségeit rendre elhibázó)

Kazi

megszerezhette volna csapata második gólját. Két védőt is kicselezett, majd tizenöt méterről a kapusba lőtte a labdát, a kipattanóból pedig már csak egy lesgól született. Két perccel később kiszorított helyzetből Huszárik ismételte meg kollégája mozdulatait. A levegőben lógó találat a 84. percben született meg. Kazi a bal oldalon remekül ugratta ki

Baji Renátót

, aki a kifutó kapus mellett a hosszúba helyezte a bogyót. A végére még egy kis dulakodás fokozta az indulatokat, a lényeg azonban a győzelem: Tisza Volán - Monori SE 2-0!

Az edző értékel: 50 százalékkal több pont

„Az Újbuda elleni győzelmünk után nem gondoltam volna, hogy még egyszer játszhatunk majd győztes meccsen egy olyan gyenge teljesítménnyel. Na, ez most sikerült. De, ahogy a fáma mondja: az igazán jó csapat az, amelyik rossz játékkal is tud győzni. Sajnos nem kaptam vissza a fiúktól azt, amit a héten gyakoroltunk. A támadásvezetéseinknél körülményesek, de főként pontatlanok voltunk. Gyakran választottunk rossz megoldásokat. A kiállítás jókor jött, hiszen tíz emberrel hamar elfáradt a Monor, és egyre veszélyesebb akciókat vezethettünk. Kazi akár már korábban is eldönthette volna a mérkőzést" - értékelte a szezon utolsó kilencven percét a szegeid tréner. A félévi teljesítménnyel és a téli átigazolásokkal kapcsolatban Buchholcz Gábor úgy nyilatkozott, hogy ötven százalékkal több pontot gyűjtöttek, mint ahogy az a legoptimálisabb becslésekben is szerepelt az augusztusi rajtnál. Az edző véleménye szerint a befektette munka meghozta gyümölcsét, a fiúk bátrabbak lettek, nem remeg már a láb, és tiszta szívből küzdenek. A szakember kissé keserű szájízzel tért ki az átigazolások problémakörére. Nem titok, hogy csatárposztra szeretnének még igazolni, de akikkel eddig beszéltek, azoknál nem a munka volt az első, hanem a pénz. De a mester bízik benne, hogy a klub hamarosan megtalálja majd a közösségébe illő, megfelelő sportembereket.

Dargó

– Baji R., Huszárik (Frank), Bárdosi – Szilágyi (Kazi). Vezetőedző: Buchholcz Gábor.

Monor:

Gilan, Simon, Kinder, Csáki, Papp (Payeta),

Bokros,

Csikós, Kajli, Bán, Morauszki, Magyar.

Varga Károly.

Kiállítva: Bokros az 52. percben. Gólszerző: Bokros (öngól) a 30., Baji R. a 84. percben. Orosháza – Érd 1-0 Budafok – Hódmezővásárhely 2-1 Gyula – Szolnoki Spartacus 2-1 Kecskeméti TE II. – Algyő 0-1 Jászapáti – Újbuda 0-2 Dabas – Izsák 3-1 Bp. Honvéd II. – Kiskunfélegyháza 2-0

Az őszi végeredmény:

1. Kecskeméti TE II. 31 pont (37-16), 2. Budafok 31 (29-16), 3. Algyő 29, 4. Bp. Honvéd II. 28, 5. Érd 27, 6. Szolnok 27, 7. Orosháza 24 (30-24),

8. Tisza Volán SC 24 (25-23),

9. Hódmezővásárhely 24 (28-27), 10. Gyula 20, 11. Dabas 18, 12. Monor 16, 13. Izsák 14, 14. Újbuda 12, 15. Kiskunfélegyháza 9. 16. Jászapáti 5 pont.

A megyei I. osztály 15. körében:

Kiskundorozsma – Tiszasziget 1-1 Tápé – Röszke 2-1 Szentesi Kinizsi – Csongrád 1-2 Mórahalom – Mindszent 3-0 SZVSE-Gyálarét – Balástya 3-0 Újszentiván – Kiszombor 4-1 Ásotthalom – Kistelek 2-6 Nagymágocs – Sándorfalva 5-2

Az élcsoport:

1. Sándorfalva 35 pont (52-17), 2. Mórahalom 35 (39-16), 3. Kistelek 32, 4. Csongrád 28, 5. Kiskundorozsma 27, 6. Ásotthalom 24. A Sándorfalva – Dorozsma meccs 3 pontját minden bizonnyal a Sándorfalva kapja, a Dorozsma – Nagymágocs meccs 3 pontját pedig a Nagymágocs zsebelheti be, de ezeket nem tüntettük fel.