Atlétika: szegedi siker a balatoni maratonon

Remek szegedi sikert hozott a hétvégén Siófokon megrendezett 5. Balaton Maraton és Félmaraton. A vasárnapi maraton párban versenyszám után Tisza-parti kettős állhatott a dobogó legmagasabb fokára.

Siófokon több számban, több távon is összemérték erejüket a hosszú távok kedvelői, s a vasárnapi maraton párban szegedi győzelemmel zárult: a Menyusteam II. fantázianevű együttes haladt át elsőként a célvonalon. Menyhárt Zoltán tanítványai, Lóczi Attila és Szelepcsényi Zsolt 2 óra 19 perc és 25 másodperc alatt teljesítették a kötelező penzumot – a kiírás szerint az 1/6 maratont mindkét futónak meg kellett tennie, s további távot pedig egyenlően kellett elosztaniuk egymás között -, amivel magabiztosan utasították maguk mögé riválisaikat. A második helyezett egység több mint hat percet kapott a szegediektől.

A lehetőség bent maradt tét nélkül, a lehetőség adott téttel

A jövőt építeni érkezett az Európa-bajnokságra a magyar férfikézilabda-válogatott. A jövő pedig elkezdődött a malmői csodával.

Fogyatékkal élő gyerekeket lát vendégül a szegedi jégkorongcsapat

Január 27-én, hétfőn a szegedi műjégpályán.

Nyolcgólos vereséggel ért véget a malmői csoda

A magyar férfikézilabda-válogatott 34-26-ra kikapott Portugáliától az Európa-bajnokság középdöntőjének utolsó fordulójában és ezzel a csoport negyedik helyén végzett.