Labdarúgás: Volános bravúr a Tisza-parton

2008. október 4., szombat

Jobb volt a szegedi csapat az éllovas Kecskemétnél

Fotók: Gémes Sándor

A Tisza Volán SC az NB III Alföld csoportjának 9. fordulójában a bajnoki tabella éllovasát, a Kecskeméti TE II.-t fogadta szombaton. Bár a mérkőzés esélyese a Kecskemét volt, a kék-feketék csupa szív játékuknak köszönhetően már az első félidőben háromgólos előnyre tettek szert. A vendégeknek csak kétszer sikerült bevenniük a szegedi kaput, így a volános ifjak 3-2-re diadalmaskodni tudtak.

A lelátó képzeletbeli fogadóirodájában a legoptimistább tét is legfeljebb egy döntetlen elérése volt az éllovassal szemben. Ám a srácok játéka mérkőzésről mérkőzésre szemmel láthatóan fejlődik. Ezt bizonyították az ifjak szombat délután is, hiszen a 15 percnyi tűzpárbajt túlélve, remek, küzdelemmel teli játékkal már az első félidőben lelépték ellenfelüket. Bár a Kecskemétnek sikerült szépíteni, a második félidőre már nem sok helyzetet tudtak kidolgozni. Nyert a Volán!

Egy majdnem sima győzelem

A mérkőzés egyperces gyászszünettel kezdődött

Udvari Szabolcs

a héten tragikus körülmények között elhunyt édesanyja emlékére. A meccs első tíz percében igazi parázs hangulatot varázsolt a két csapat. A Kecskemét két ziccert és két lövést hibázott. De a szegediek sem hagyták válasz nélkül az éllovas helyzeteit, hiszen két nagyszerű bombát kellett hatástalanítania a vendégportásnak. A mérkőzést mondhatni egészen a 22. percig a „hírös csapat" irányította. Ekkor azonban egy szegedi kontrát követően a tizenhatos és az alapvonal találkozásánál feleslegesen és rossz ütemben csúszott be egy vendégvédő: tizenegyes. A büntetőt magabiztosan értékesítette

Mészáros Zoltán

, 1-0. A gól után felélénkültek a Tisza-partiak, elhitték, hogy a zöld gyepen nincs verhetetlen tizenegy, és alig pár perccel később egy indítást követően

Beretka Péter

ugrott ki, és védője mellett, a balösszekötő helyéről, 17 méterről nem túl erősen a bal alsó sarokba gurított, 2-0. A második találat után több ígéretes támadást vezettek a szegediek, míg a vendégek alig néhány helyzetét sikerült hárítania a védelemnek és

Dongó

kapusnak. A Tisza Volán roham a harmincadik percben érett góllá ismét. Ekkor újból sikerült Beretkát kiugratni, aki ezúttal középről, tizenhat méterről, védőjétől szorongatva lőtte ki a bal felső sarkot, 3-0. Ám most nem késett az ellenfél válasza sem: a 40. perc környékén egy bal oldalról előreívelt szabadrúgást hét méterről fejelt a kecskeméti csatár a hosszú sarokba, 3-1. A második félidőben folytatódott a szegediek bátor játéka. Mindjárt a középkezdést követően adódott lehetőség Beretka előtt, hogy mesterhármast jegyezzenek neve mögé, de a bal oldalról begurított labdát öt méterről az üres kapu főlé lőtte - meg kell jegyeznünk, hogy az esős idő miatt mind a nehezebb labda, mind pedig a pálya külön legyőzendő feladatot jelentett a focistáknak. Ezt a helyzetet öt perccel később egy erős, jól helyezett szegedi átlövés követett, amit a kecskeméti kapus bravúrral hárított. A harmincadik percben derült égből villámcsapásként érte a mintegy 150 nézőt a vendégek találata. A 85. percben - a támadást szinte alig jegyző - Kecskeméti TE II. megszerezte második találatát. Egy szöglet utáni kavarodást kihasználva jutott a labda a hazai kapuba. Persze lehet, hogy sem ez a találat, sem az utolsó negyedóra izgalmai nincsenek, ha

Mórocz Zsoltot

nem küldi a bíró a 80. perc körül zuhanyozni, miután felmutatta neki a második sárga lapot. Összességében azonban azt kell mondani, hogy a Tisza Volán SC teljesen megérdemelten tartotta idehaza a három pontot. A Kecskemét sem a gólok számában, sem játékban nem tudott felülkerekedni.

Buchholcz Gábor: A szív diadala

A mérkőzést követően a SZEGEDma.hu a vezetőedző véleményét is megkérdezte. „Miután sikerült túlélnünk a kecskeméti rohamokat, szerencsére egy fölösleges szabálytalanságot követően a megítélt büntetőt értékesítettük, a fiúk bátrabbak lettek, és több ígéretes akciót is kidolgoztunk. Visszaköszönt a hétről hétre gyakorolt labdaszerzés utáni támadásépítés, így sikerül még két gólt szereznünk. A második félidő elején végleg el is dönthettük volna a meccset, de az óriási helyzet kimaradt, így a meccs izgalmas végjátékot hozott. A Kecskemét rendszert váltott, előre toltak még egy támadót, és a kilencven perchez közeledve több meleg helyzetet is átéltünk, amihez persze kellett az is, hogy a 80. perctől egyel kevesebben futballoztunk. A szív diadala volt az utolsó fél óra, hiszen a fiúk nagyon elfáradtak, és már nem is annyira az izom, mintsem a szív vitte, hajtotta a lábakat. Ezt a győzelmet Udvari Szabolcsnak ajánljuk" - nyilatkozta

Buchholcz Gábor

.

Megtorpant az FK 1899 Szeged

A megyei III. osztályban az FK 1899 Szegednek hazai pályán döntetlenre futotta a Pusztamérgessel szemben. A mérkőzést több mint furcsa közjáték előzte meg: a vendég pusztamérgesiek azt kifogásolták, hogy miért a műfüvön rendezik a találkozót. Olyat már lehetett hallani, hogy a meccset a játékra alkalmatlan körülmények miatt vesztette el egy csapat, de hogy egy minden tekintetben tökéletes, szövetség által hitelesített játéktér jelentsen gondot? Az első félidő ennek megfelelően szikrázó összecsapásokat hozott. A CSLSZ ellenőre által felügyelt bírónak többször is a sárga után kellett nyúlnia, sőt egy kölcsönös dulakodás után akár a piros lapot is előhúzhatta volna. Közben azért helyzetek is alakultak ki,

Hüvös Gábor j

átékos-edző akár háromszor is eredményes lehetett volna, ezekből egy baloldali pontrúgás után ki is használt egyet, furcsa mozdulattal, fejes helyett mellel juttatta a hálóba a labdát. A szünet után negyed órával egyenlítettek a hirtelensárga mezes vendégek, egy sarokrúgás után mesterien fejelt a kapu jobb oldalába középpályásuk, ezzel egalizálva az eredményt. Szegedi oldalról vérfrissítés érkezett cserék formájában, daráltak is a hazaiak lelkesen, kialakítva ezzel pár biztató helyzetet. A mérgesiek ezekre két kontrával válaszoltak, különösen a második meccslabdának is tűnt, de nem tudták gólra váltani. Összegzésképpen elmondható, hogy a komoly játékerőt képviselő vendégcsapat rászolgált a döntetlenre. Az FK az egy ponttal visszacsúszott a negyedik helyre, sőt a vetélytársak (Algyő, IKV) győzelmei miatt lépéshátrányba került, javítani jövő héten a Kübekháza ellen lehet.

Az NB III Alföld csoportjának 9. körében:

Tisza Volán SC - Kecskeméti TE II 3-2 (3-1).

Kecskeméti TE:

Velimirovics - Fekete, Bagi, Kószó, Nagy - Máté, Lungu, Ábel, Bertus - Szilágyi (Kiss), Kósa (Vellai).

Török László.

Beretka Péter 2, Mészáros Zoltán (11-esből), illetve Lungu, Fekete.

Kiállítva:

Mórocz Zsolt. Orosháza FC - Algyő SK 4 - 3 Budafoki LC - Szolnoki Spartacus 5 - 3 Érdi VSE - Kiskunfélegyházi HTK 4 - 1 Monori SE - Izsáki Sárfehér SE 2 - 0 Gyulai Termál FC - Jászapáti VSE 3 - 0 Hódmezővásárhely - Újbuda TC 3-3 FC Dabas - Bp. Honvéd II. 1-0

Az állás 9. kör után:

1. Kecskeméti TE II. 21 pont, 2. Budafoki LC 19 pont, 3. Algyő 17 pont, 4. Bp. Honvéd II. 16 pont, ...

9. Tisza Volán SC 13 pont

.

A megyei I. osztály 9. fordulójában:

Tápé - Mindszent 1-1 Röszke - SZVSE-Gyálarét 4-2 Kistelek - Tiszasziget 6-0 Újszentiván - Mórahalom 2-4 Ásotthalom - Sándorfalva 2-3 Nagymágocs - Kiskundorozsma 1-1 Kiszombor - Csongrád 2-5 Szentesi Kinizsi - Balástya 4-3