Peking 2008: újabb vízipólós győzelem

Harmadik mérkőzése után is veretlen maradt a Szeged Beton klasszisával, Varga Tamással felálló magyar férfi vízilabda-válogatott az olimpiai torna A csoportjában.

Kemény Dénes tanítványai csütörtökön csoportrangadót vívtak Spanyolország ellen. Bár nem kezdődött jól a találkozó, hiszen a hispánok 3-1-re elhúztak, az első negyed végére rendeztük sorainkat, s onnantól kezdve kőkemény védekezéssel álltuk útját az ellenfél rohamainak.

A nagyszünetben már 6-5-ös magyar előnyt mutatott az eredményjelző, s mivel a spanyolok a harmadik és negyedik felvonásban képtelenek voltak a hálónkba találni, mi pedig kétszer is beköszöntünk, a vége 8-5 lett ide. Varga Tamás kiváló teljesítménnyel vette ki részét a magyar védőmunkából, s ezúttal elöl is többet próbálkozott – gólig megint nem jutott, de egyszer azért megzörgette a kapufát.

A siker azt jelenti, hogy a magyar együttes minden bizonnyal első vagy második helyen jut tovább a következő körbe. Mivel Montenegró ellen döntetlent értünk el, a csoportelsőség kérdése a hétfői spanyol-montenegrói csatáig nyitott marad.

Ugyan nem szegedi vonatkozású, de további jó hír Pekingből, hogy a kötöttfogású birkózók 84 kg-os súlycsoportjában Fodor Zoltán bejutott a döntőbe, ahol magyar idő szerint 11.20-kor lép szőnyegre az olasz Minguzzi ellen.