Peking 2008: három a magyar igazság, három a szegedi arany

2008. augusztus 24., vasárnap

Fotók: Gémes Sándor

Az olimpia utolsó napján megszületett a harmadik magyar aranyérem: férfi vízilabda-válogatottunk hatalmas csatában 14-10-re verte az Egyesült Államokat a fináléban. A Kemény-legénység egymás után harmadik alkalommal ért fel a csúcsra, ezzel a magyar vízilabdázás 9., a magyar sport 160. olimpiai bajnoki címét szerezte. Vajda Attila, illetve a Janics-Kovács páros győzelme után harmadik pekingi elsőségünknek is voltak szegedi főszereplői: a Szeged Beton ásza, Varga Tamás (képünkön fehér sapkában) Athént követően másodszor koronáztatott meg a válogatott tagjaként, míg a szövetségi kapitány munkáját ismét a Beton vezetőedzője, Kásás Zoltán segítette!

Az olimpián a horvátokat és a szerbeket is legyőző amerikaiak egyáltalán nem feltartott kézzel szálltak a medencébe, persze hogy is tették volna ezt az ötkarikás döntőben! Mindezzel együtt a címvédő magyar válogatott számított a meccs esélyesének, azonban az igazsághoz hozzátartozik, hogy Kásásék 2004 óta az összes döntőjüket elveszítették, így sokan kicsit féltették a magyar fiúkat a fizikailag rendkívül erős, kiváló sportdiplomáciai és médiaháttérrel rendelkező jenkik ellen. A magyar csapat azonban ismét bebizonyította, senkitől sem kell kell félteni. Az első két negyedben tapadtak az amerikaiak, hiába vezettünk többször is két góllal, csak 9-8 állt az eredményjelzőn a nagyszünetben. A harmadik és negyedik negyedre azonban összeállt a védekezésünk, s bejött

István

helyére még a második játékrész végén, s Szecska a térfélcserét követően bravúrok sorát mutatta be. Még azt is elbírta az együttes, hogy

Biros Péter

sérülés miatt kivált a játékból a nagyszünetben. Az utolsó negyedben négy, majd öt góllal is elhúztunk, s végül 14-10-re vertük az Egyesült Államokat. Góljainkat Biros és