U-23-as kajak-kenu Eb: újabb három arany

2008. július 19., szombat

A július 17. és 20. között Szegeden zajló MKB ifjúsági és U23-as síkvízi kajak-kenu Európa-bajnokság harmadik napjának délutánján az 1000 méteres finálékat rendezték az U23-as korosztály számára. Versenyzőink három arany-, egy ezüst- és egy bronzéremmel zártak. Európa-bajnok Csipes Tamara, a Faldum Bereniké, Medveczky Erika kajakos és a Sáfrán Mihály, Sáfrán Mátyás kenus duó.

A

délelőtti magyar sikereket

követően az első délutáni döntőben az olimpiai bajnok édesapja által felkészített

Csipes Tamara

remekelt. Meggyőző fölénnyel nyerte a K-1 1000 méteres számot, megelőzve a szerb

Antonia Nadjot

és a cseh

Anna Adamovát

. "Nagyon jól sikerült a felkészülés, az előfutamokból a legjobb idővel sikerült bejutnom a döntőbe. Természetesen ettől nem bíztam el magam, de azért reménykedtem a győzelemben" - mondta az újdonsült Európa-bajnok Csipes Tamara a kajak-kenu szövetség honlapjának.

Korisánszky Péter

kenu egyesben negyedik helyen zárt, futamát edzője,

Ludasi Róbert

is megtekintette, aki jelenlétvel hatalmas sportemberi tartásról tett tanúbizonyságot. Csipes fölényes győzelme után milyen jelzőt is találhatnánk

Faldum Bereniké

Medveczky Erika

diadalára? Huszonhárom év alatti riválisaikat két teljes hajóhosszal verték, jóllehet, lévén a szám felnőtt Európa-bajnoki címvédői, vártuk remeklésüket. Medveczky Erika: "Az előfutamok időeredményei alapján kemény futamra számítottunk, nem gondoltuk volna, hogy már 500 méternél sikerül ekkora előnyre szert tennünk, így különösképp örülünk a győzelemnek." A férfi kenu párosoknál az U23-as címvédők is sikerrel gyűjtötték be újra az aranyérmeket. A Sáfrán testvérekre azonban a keddi tragédia után - az olimpiai nevezési határidő lezárulta miatt máris - meghozott döntés alapján még egy jóval nehezebb feladat is vár a nyárutón. "Számítottunk arra, hogy jók leszünk, hiszen ez ideig úgy készültünk, az utánpótlás Eb lesz az év fő versenye a számunkra. Ez a döntő úgy alakult, ahogy elterveztük. Az olimpiai indulás lehetősége nem, de erről nagyon nehéz beszélni..." - mondta

Sáfrán Mihály

, majd testvére,

Mátyás

folytatta: "Nem így akartunk kijutni életünk első olimpiájára, de az elkövetkező három hétben mindent megteszünk azért, hogy Pekingben

Kolonics György

emlékéhez méltóan szerepeljünk C-2 500 méteren." A nap végén két további érmet nyertek versenyzőink. A kenu négyeseknél

Nagy Péter,

Széles Gábor, Varga Dávid

Németh Gergő

a harmadik helyet szerezte meg, míg a kajakosoknál a csodásan hajrázó

Dombi Rudolf, Molnár Péter, Dobos András

Hadvina Gergely

alkotta kvartett csupán a célfotó álal kimutatható, minimális különbséggel szorult az oroszok mögé.

Paumann Dániel

Tóth Dávid

férfi K-2-ben a negyedik,

Holpert Ervin

kajak egyesben nyolcadik lett. "Az eredeti terv mindhárom szakágban egy-egy arany volt, és a lányoknál ezt már most túlszárnyaltuk" - értékelt

Nagy László,

az U23-as csapat vezetőedzője. "Bízom abban, hogy a férfi kajakosoknál is lesz még első helyezés, a négyes most csak egy hajszállal maradt alul. A kenusoknál pedig örülök, hogy a Sáfrán testvérek jól viselték a lelki terhet, és megvédték címüket. Kiemelendő a negyedik helyen zárt

szereplése, aki Kolo csapattársa, és noha lelkileg összetört, a versenyre nagyon összeszedte magát" - tette hozzá. Az első napi magyar mérleg: nyolc érem, ebből öt arany, egy ezüst, két bronz. Vasárnap 9 órától az ifjúságiak, 14 órától az U-23-as korosztály 500 méteres döntői következnek a Maty-éren.