A végén jött a dráma, kései góllal verte a Szeged a Honvédot

2023. október 1., vasárnap

A két csapat közel állt egymáshoz a tabellán a mérkőzést megelőzően, mindössze két pont választotta el a feleket. A Szeged a hetedik, még a Honvéd a tizedik helyről várhatta a találkozót.

A lelátó javarészt megtelt, a hangulatra nem lehetett panasz.

Mindkét együttes magas pörgésszámon, intenzív letámadással kezdett, ami egy rendkívül jó iramot adott a találkozónak. A hazaiaknak lehetett feljegyezni az első lehetőséget, a 7. percben egy sarokrúgást követően érkezett a csúsztatás, ami éppen elkerülte a Honvéd kaput. A vendégek szurkolók hangja először egy Kerezsi-labdaszerzésnél emelkedhetett meg, Nagy Zsombor vesztett labdát a saját kapuja előterében, azonban egy pontatlan passzal elhalt a lehetőség. Nem sokkal később Bíró Bence tálalt Prosser Dániel elé, aki a bal lábára cselezve próbált meg egy tekerést. Dúzs Gellért a Honvéd kapujában földbe gyökerezett lábakkal nézte hol köt ki a labda, szerencséjére a kapu mellett körülbelül 1 méterrel tette meg a játékszer.

Szép számmal és hatalmas kedvvel érkeztek Honvéd-fanatikusok is.

Az első negyedórát követően elmondható volt, hogy a hazaiak voltak a kezdeményezőbbek, a Honvéd pedig a szegedi hibákra alapozva próbált megélni. Ahogy telt az idő a játék irama egyre alább adott, egyre több szabálytalanság tördelte a mérkőzés lendületét. A két csapat óvatosabban játszotta játékát a félidő hátralévő részében, ami túl sok helyzetet nem eredményezett. Leginkább a mezőnyben folyt a játék és a párharcok nagy része. Egy valami nem változott, az pedig a két tábor buzdítása volt.

Félidőben: Szeged-Csanád GA - Honvéd 0-0.

A második játékrész első harmada hasonló mederben csordogált, mint ahogy az előző zárult. Egyik együttes sem volt képes a másik kapujának közelébe férkőzni. A 69. minutumban egy blokkolt szegedi lövés egészen a hazaiak térfeléig szállt vissza, amiből Kerezsi egy az egyben vezethette a labdát védőjére, majd egy csel után talált Lőrinczy Attila elé, aki 18 méterről, teljesen a kapuval szemben, nem tudta annak felületét eltalálni.

A 85. percben tizenegyeshez jutott a Szeged-Csanád GA. Egy Palincsár-Prosser összjáték megbontotta a vendég védelmet, Kálnoki-Kis Dávid pedig Palincsárt buktatta végül a tizenhatoson. A labda mögé Bíró Bence állt, és magabiztosan értékesítette a büntetőt. A kapusnak balra, félmagasan helyezte a labdát a hálóba. 1-0.

A gól után elszabadultak az indulatok, a Kispest játékosai nehezen viselték a kései bekapott találatot. Kálnoki-Kis Dávid második sárgáját is megkapta a hosszabbításban, ezzel a kiállítás sorsára jutott. Az állás nem változott, a Tisza-parti csapat négy fordulót követően tudott ismét nyerni a bajnokságban.

Végeredmény: Szeged-Csanád GA - Honvéd 1-0.

Tudtuk, hogy egy jó csapat otthonába fogunk érkezni, aki győzni szeretne. Az első húsz perc nehézre sikerült, utána viszont váltottunk, hajtottunk egész mérkőzésen a győzelemért. Az elmúlt hetekben már sokadig olyan mérkőzésünk, amikor a találkozó nagy részében megyünk előre és a játékunknak megfelelően alakítjuk ki a helyzeteinket, aztán a végén pedig savanyú a szőlő. A játékosokat nem érheti szemrehányás sem a részemről, sem a szakma stáb részéről

összegzett Pinezits Máté, a Honvéd vezetőedzője.

Hazai oldalon sokkal derűsebb volt a hangulat az összecsapás után.

Egy jó játékosokból álló, erős ellenfelet győztünk le. Büszke vagyok a játékosaimra. Voltak hasonlóságok a mai és a Nyíregyháza elleni találkozóban, de megtanultuk a leckét, fókuszáltak tudtunk maradni a meccs végéig. Most érzem azt, hogy igazán mennyire is szomorú vagyok a korábban elhullajtott pontok miatt, hiszen ha máskor is így játszottunk volna, akkor több ponttal állhatnánk. A szurkolóknak, akik ráadásul szép számmal voltak, külön köszönet a támogatásért, végig a csapat mögött álltak, és nagyon sokat segítették a játékosokat

értékelt Alekszandar Sztevanovics.

A mindent eldöntő gól szerzője, Bíró Bence külön kiemelte Palincsár Martint, hogy milyen ól szállt be a meccsbe.

Úgy érzem ezt a tizenegyest megérdemeltük már a mai meccset is, akár az utóbbi heteket nézve, nagyon közel voltunk már a győzelemhez. Az élet megsegített ezzel minket, a 'Pali' szépen kiharcolta a tizenegyest, jól szállt be a meccsbe. Higgadt maradtam és szerencsére bement. Nagyon kiegyenlített meccs volt, a Honvédnak talán több helyzete volt a második félidőben, nekünk pedig az elsőben, nagyon ikszes volt. Az a tervünk, hogy feljussunk, hétről hétre ezért dolgozunk, mindent megteszünk minden hétvégén, és most remélem elindultunk egy jó úton felfelé, a győzelem útján

nyilatkozta Bíró Bence.

MERKANTIL BANK LIGA, 10. FORDULÓ
SZEGED-CSANÁD GROSICS AKADÉMIA–BUDAPEST HONVÉD 1–0 (0–0)
Szeged,
Szent Gellért Fórum,3214néző.Vezette:Kovács J. Zoltán (Horváth Róbert, Tőkés Róbert)
SZEGED-CSANÁD GA:Molnár-Farkas – Könczey (Kővári, 68.), Szilágyi Z., Nagy Zs., Gera N. – Haris, Nyári (Tóth B., 90+2.) – Prosser, Gajdos (Borvető, 57.), Óvári (Palincsár, 68.) – Bíró B.Vezetőedző:Alekszandar Sztevanovics
BP.HONVÉD:Dúzs – Szabó A., Lovric (Benczenleitner, 8.), Kálnoki-Kis, Kovács N. – Bocskay (Kundrák, 89.), Adorján – Kocsis D., Keresztes N. (Krajcsovics, 70.), Lőrinczy – Kerezsi (Bobál G., 87.).Vezetőedző:Pinezits Máté
Gólszerző:Bíró B. (86. – 11-esből)
Kiállítva:Kálnoki-Kis (90+4.)