Kézilabda: két BL-meccs között Vácott nyert a MOL-Pick Szeged

2016. október 4., kedd
pick-vac015kf

A szombati zágrábi győzelmet követően kedden már Vácott lépett pályára a MOL-Pick Szeged együttese, amely magabiztos sikert aratott alig 48 órával a legutóbbi találkozóját követően.

A szombati Zágráb elleni idegenbeli BL-sikert követően kedden a Vác elleni bajnokival folytatta a bajnokságot a MOL-Pick Szeged.

Juan Carlos Pastor

vezetőedző ezúttal

Sergei Gorboknak

adott pihenőt, az orosz átlövő nem volt ott a szegediek keretében. Jól kezdett a Vác, amely pillanatok alatt 3-0-ra elhúzott: az első szegedi találatot

Matej Gaber

szerezte. 4-1 után három Pick-találat következett, így máris döntetlent mutatott az eredményjelző, majd szűk tíz perc elteltével

Bodó Richárd

gólja után először vezetett a MOL-Pick Szeged. (6-7) Az első kétgólos különbség negyed óra elteltével alakult ki szegedi oldalról nézve, miután

Bóka Bendegúz

az üresen maradt hazai kapuba lőtte a labdát, mi több 5 szegedi gól született válasz nélkül 9-8-at követően, így 9-13-nál időt kért a Vác. Folyamatosan hízott a különbség, már hét góllal is vezetett a Pick, amelyből különösen

Pedro

volt elemében, a félidő végére azonban közelebb tudott kapaszkodni a Vác, majd egy áramszünet is megzavarta a feleket a szünet előtt. A fordulást követően is szívósan tartotta magát

Zsiga Gyula

együttese, amely a negyvenedik percben kétgólosra csökkentette a különbséget, ám ennél szorosabbra nem tudta kozmetikázni az eredményt, a Pick pedig támadásban jóval összeszedettebb volt ellenfelénél, és a félidő második felében már tíz góllal is vezetett - végül kilencgólos sikert könyvelhettek el a Pastor-tanítványok, így a szegedi klub hetedik bajnokiját is megnyerte az idényben. A MOL-Pick Szeged legközelebb vasárnap a Bajnokok Ligája címvédője, a lengyel Kielce ellen lép pályára az újszegedi sportcsarnokban.

Férfi kézilabda NB I, 5. forduló

Vác-MOL-Pick Szeged 27-36 (16-20)

Vác, 400 néző. Vezette: Horváth Péter, Marton Balázs.

Vác:

Drissi - Vaszics 1, Popovic 3, Koller 2, Lendvay 3, Bartók 4, Topic 8.

Vitáris, Ulicsinyi (kapusok) Chychykalo 5, Munkácsi, Ménfői, Pavlovics, Törteli, Tyiskov 1, Császár.