Kajak-kenu: Plovdivban és Szolnokon is hullott a szegedi éremeső

2016. július 17., vasárnap
szenasi_zsofia

Tizenhárom érem szereztek az EDF DÉMÁSZ-Szegedi VE versenyzői a Szolnokon rendezett felnőtt kajak-kenu magyar bajnokságon, Szénási Zsófia pedig két számban is győzött a plovdivi Eb-n.

Nádas Bence

egyaránt egy-egy négyes tagjaként lett magyar bajnok Szolnokon - közölte a szegedive.hu. Horváth még két ezüstöt, valamint egy bronzot is begyűjtött a Holt-Tiszán, ezzel a legeredményesebb EDF DÉMÁSZ versenyző volt az ob-n. Az U23-as világbajnokságra készülő szegediek közül Birkás sprintben végzett a második helyen egyesben és párosban is, Nádas egyesben lett harmadik K1-1000 méteren, de

Bodonyi András

tesztje is jól sikerült, hiszen edzésből ment egy remek 1000 métert a szolnoki döntőben. Olimpiai bajnokunk,

Vajda Attila

C1-1000 méteren kiváló hajrá után egy ezüstéremmel köszönt el a síkvízi szezontól. A riói csapatból furcsa előzmények után kihagyott klasszisunk

Kárász Anna

ezúttal csak a csapathajókban versenyzett, de így is két éremmel zárt.

Az EDF DÉMÁSZ-Szegedi VE eredményei:

1. Horváth Alexandra – Női K2 1000 méter 1. Birkás Balázs – Férfi K4 200 méter döntő 1. Nádas Bence – Férfi K4 1000 méter döntő 2. Birkás Balázs – Férfi K1 200 méter döntő 2. Birkás Balázs – Férfi K2 200 méter döntő 2. Vajda Attila – Férfi C1 1000 méter döntő 2. Horváth Alexandra – Női K1 1000 méter 2. Horváth Alexandra, Kárász Anna, Sós Viktória – Női K4 1000 méter 3. Bodonyi András – Férfi C1 1000 méter döntő 3. Nádas Bence – Férfi K1 1000 méter döntő 3. Vajda Attila – Férfi C1-500 méter döntő 3. Németh Viktor – Férfi K1-500 méter döntő 3. Kárász Anna, Horváth Alexandra – női K4-500 méter döntő 4. Bodonyi András – Férfi C1-500 méter döntő 4. Horváth Alexandra – Női K1-500 méter döntő 4. Horváth Alexandra – Női K1-500 méter döntő 4. Horváth Alexandra – Női K1-5000 méter döntő 5. Németh Viktor – Férfi K2 200 méter döntő 5. Miskolczy Fruzsina – Női C1-500 méter döntő 6. Miskolczy Fruzsina – Női C1 200 méter döntő 6. Szabó Gábor – Férfi C1-5000 méter döntő 7. Szabó Gábor – Férfi C1-500 méter döntő

Aranyos Plovdiv

A magyar válogatott legeredményesebb versenyzőjeként

Szénási Zsófia

két aranyérmet is szerzett a Plovdivban rendezett ifjúsági és U23-as kajak-kenu Európa-bajnokságon. Az EDF DÉMÁSZ-Szegedi VE 19 esztendős tehetsége

Lucz Noémivel

párosban és a női kajak négyes tagjaként is 500 méteren győzött Bulgáriában. A két arany mellett Szénási Zsófia még egy ezüstöt is nyert, így pályafutása eddigi legjobb világversenyét zárta! Szegedi klubtársai közül a kenus Posztós Patrik két számban is döntőbe jutott az Eb-n.

1. Szénási Zsófia, Lucz Noémi (UTE) – női K-2 500 méter (U23) 1. Szénási Zsófia, Lucz Noémi, Nagy Flóra (Csepel), Simán Fanni (KSI) – női K-4 500 méter(U23) 2. Szénási Zsófia, Lucz Noémi – női K2-1000 méter (U23) 5. Posztós Patrik, Koleszár Zoltán (Paks) – férfi C-2 1000 méter (U23) 8. Posztós Patrik, Khaut Kristóf (Győr), Kiss Balázs (Dunaferr), Dóczé Patrik (Győr) – U23-as férfi C-4 500 méter (U23) 18. Zombori Csongor – férfi C-1 200 méter (ifjúsági) Zombori Csongor, Kocsis Ádám, Zombori Dominik, Kosznovszki Gergely (UTE) – férfi C-4 500 méter helyezetlen (ifjúsági)