Női vízilabda: az UVSE-fakó ellen aratta első győzelmét a Szeged a szezonban

2016. április 20., szerda
taylor_uvse_mj-003

Magabiztos sikerrel nyitotta az UVSE második csapata elleni két győzelemig tartó párharcot a Szegedi Vízmű Taylor&Nash Szegedi Egyetem.

A mérkőzés első negyedében sziporkáztak a hazaiak, mert bár

Miklós Dóra

Dalmády Szandra

egy-egy találatára még válaszolni tudott

Vogt Vivien

(2-1), a következő négy és fél percben azonban zsinórban öt szegedi gól következett. (7-1) A szünetre már héttel húztak el a vendéglátók (12-3), s mivel a különbség a harmadik nyolc percben sem csökkent (16-7), az utolsó felvonás lényegében formalitássá vált. A találkozón a csapatkapitány Dalmády Szandra hétszer vette be a fővárosiak kapuját, de

Lengyel Dominika

is négyig jutott ebben a műfajban. Az SZNVE ezzel először nyert a szezonban, egyszersmind nagyot lépett az 5-6. helyért rendezendő párharc felé, ahová a másik ágról a ZF-Eger-EKF és a Tatabánya összecsapásának győztese jut majd be. Az UVSE II. elleni visszavágót április 23-án rendezik a margitszigeti Széchy Tamás Uszodában.

Női vízilabda OB I rájátszás az 5-8. helyért, 1. mérkőzés:

Szegedi Vízmű Taylor&Nash Szegedi Egyetem - UVSE II. 17-9 (7-1, 5-2, 4-4, 1-2)

Szeged, SZUE. Vezette: Berki András, Pásztor Antal.

Szikora - Lengyel Dor., Miklós 3, Dalmády Sz. 7/1, Rudics 2, Lengyel A., Tóth P. 1.

Árkosy, Dalmády P., Botka, Lengyel Dom. 4/1, O-Nagy.