Futsal: egy pontrúgás pecsételte meg az EHÖK SE sorsát + FOTÓK

2016. március 7., hétfő
szte_ehok-kastelydomb028kf

Egy szabadrúgás-góllal kapott ki a rengeteg fiatallal felálló SZTE EHÖK SE a Kastélydombi SE-től a hétfő esti mérkőzésen.

Közel egy hónap után játszott ismét hazai bajnokit az SZTE EHÖK SE a férfi futsal NB II-ben: a dobogóért küzdő együttes ezúttal a gödöllői Kastélydombi SE-t fogadta az újszegedi sportcsarnokban. Hamar magához ragadta a kezdeményezést a szegedi együttes, a második percben pedig

Csamangó

remekül indult meg és futott be a kapu előtti üres területre, majd ki is lőtte a bal alsót, 1-0. Kissé váratlanul, gyakorlatilag az első komolyabb lehetőségéből egyenlítettek a gödöllőiek, egy lapos kapu elé belőtt labda eljutott

Vadászihoz

, aki közelről a gólvonal mögé pörgetett, 1-1. A folytatásban

Hauk

Rutai

veszélyeztetett, majd a vendégek egy három az egy elleni szituációt rontottak el. Pörgős meccs volt, hol itt-hol ott adódott helyzet, a rohanásból pedig végül a Kastélydomb jött ki jobban, és az ezúttal pontos keresztpasszra

Simon

érkezett, majd közelről a kapuba passzolt, 1-2. Az utolsó percben még egy hatalmas bomba csattant

Vasas

kapujának felső lécén, a kipattanóból pedig akár gólt is szerezhetett volna

Deák

, de a félidő folyamán jól védő Spenger jól jött ki a kapujából. Meddő mezőnyfölényben játszott a második félidő első felében az EHÖK SE, amely nem tudta feltörni a vendégek védelmét, hiába volt jóval többet a szegedieknél a labda, majd az áttörést Bullás félpályánál szerzett labdája jelentette, a szegediek kapitánya pedig önzetlenül a ziccerben lévő Deákhoz passzolt, akinek nem volt nehéz dolga. (2-2) Egy perccel később jöhetett volna a válasz, de Reich a bal kapufát találta el két méterről. Vasas is hozzátette a magáét egy bravúrral, Reich ziccerénél védett óriásit a kapus. A folytatás is szoros, pörgős csatát hozott, mindkét oldalon adódtak helyzetek, de a kapusok is jól teljesítettek. Egy pontrúgás törte meg a gólcsendet az utolsó előtti percben: Bihari tizenöt méterről vette be Vasas kapuját egy szabadrúgásból, 2-3. Az utolsó percben Vasas is előrejött, így emberelőnyben támadott az EHÖK SE, de nem tudott egyenlíteni, így vereséget szenvedett. Az SZTE EHÖK SE legközelebb az újfehértói Ezüstcsikó vendége lesz jövő hétfőn.

Férfi futsal NB II Keleti csoport, 18. forduló

SZTE EHÖK SE – Kastélydombi SE (1-2)

Szeged, újszegedi sportcsarnok, 200 néző. Vezette: Csatári Tibor, Zsákai Milán (Belicza Bence Péter)

EHÖK SE:

Vasas – Bullás, Csamangó, Rutai, Bánóczki. Csere: Nagy (kapus), Csanádi, Hauk, Szivák, Guth, Deák, Kovács, Kiss-Kása.

Makra Zsolt.

Kastélydomb:

Spenger – Tvaruska, Simon, Kalina, Vadászi. Csere: Temesvári, Bihari, Lázár, Reich, Hajducsi, Papp.

Gallai Attila.

Csamangó (2'), Deák (29') ill. Vadászi (5'), Simon (16')

Bánóczki (39') ill. Tvaruska (13'), Simon (35'), Bihari (39'). Makra Zsolt:

"A rutintalanság számlájára írható a vereségünk, rengeteg helyzetet kidolgoztunk, de ki is hagytuk ezeket, az élet pedig a végén megbüntetett bennünket ezért. A játékunk javult a múlt hetihez képest, remélem, hogy legközelebb nyerni is tudunk."

Közzétette: Szegedma Hírportál – 2016. március 7.