Kézilabda: győzelemmel indította a bajnoki tavaszt Vácon a Pick

2016. február 7., vasárnap
pick-kielce47kf_ancsin_gabor

Tucatnyi góllal nyerte első 2016-os bajnoki mérkőzését a MOL-Pick Szeged. Juan Carlos Pastor legénysége Vácról távozott diadalmasan.

A szegediek már a találkozó korai szakaszában elléptek ellenfelüktől, a 10. minutumban

Rajko Prodanovic

második találatával már 1-6-ra módosult az állást. A félidő utolsó harmadának kezdetén a Pest megyeiek felzárkóztak, 8-9 után azonban ismét beindult a Pick-henger, így Zubaiék nyugodt előnyről várhatták a második felvonást. A 36. percben már hét (12-19), az 51. minutumban pedig tíz gól volt a különbség. (19-29) A Tisza-parti egyesület végül egészen magabiztosan igazolta a papírformát.

Juan Carlos Pastor

legénysége 18. fellépésén a 17. győzelmét zsebelte be az alapszakaszban. A csapat legközelebb kedden lép parkettre, akkor már hazai környezetben a Balmazújváros ellen. Február 14-én, vasárnap pedig a dán Köbenhavn látogat az újszegedi sportcsarnokba a Bajnokok Ligájában.

Férfi kézilabda NB I, 20. forduló:

Váci Kézilabda SE - MOL-Pick Szeged 21-33 (10-15)

Vác, Városi Sportcsarnok, 600 néző. Vezette: Bacs József, Bóna Szabolcs.

Vác:

Vitáris - Vasic 3, Bartók D. 6/3, Lendvay 3, Vucicevic 2, Pál 1, Császár F. 2.

Tóth (kapus), Chystabayeu, Fekete D., Tyiskov 1, Astrashapkin 3, Kökény, Terenyi.

Zsiga Gyula.

Sierra - Prodanovic 3, Zubai 2, Blazevic, Källman 4, Ilyés 1, Bombac 2.

Wyszomirski (kapus), Fekete, Robledo 4, Vranjes 2, Mindegía 2, Curuvija 4/3, Ancsin 5, Thiagus Petrus 2, Hegedüs 2.

Juan Carlos Pastor.

8 perc, ill. 10 perc.