Tájfutás: harmadikok lettek a SZVSE tájfutói a 2015-ös rangsorban

2015. október 27., kedd
F 14 OCSB

Múlt hétvégén a Bükkben rendezték a tájékozódási futók országos csapatbajnokságait, amelyeken több szegedi érem is született.

Szombaton a hagyományos csapatbajnokságot rendezték, ahol a három futó külön pályán futott, majd összeadták az időiket. Vasárnap a pontbegyűjtő csapat ob zajlott, ahol három fő egyszerre indul, vannak kötelező pontok, amiket mindenkinek meg kell érinteni, és vannak olyan pontok, amiket elegendő egy főnek megfogni a csapatból. Mindkét napon hideg, de napsütéses időben versenyzett a közel 700 fős mezőny a különböző kategóriákban a Kisfennsíkon, amely Bánkút alatt található. A karsztos felszínen a domborzatolvasás és a sziklás terep volt a legnehezebb feladat, amelyet ugyanakkor a Szegedi Vasutas SE sportolói sikeresen megoldottak. Szombaton még egy kissé idegennek érezték magukat a technikás terepen, de ennek ellenére a 14-es, újonc fiúknak magabiztosan sikerült nyerniük, a serdülő lányok szoros csatában a dobogó második fokára állhattak, de a felnőtt férfiak is a dobogóra kerültek az igen kemény férfi mezőnyben! Eközben persze a többi ponthozó csapat is megküzdött a kemény tereppel. Vasárnap a pontbegyűjtő csapat bajnokságon már lényegesen sikeresebben szerepeltek, hiszen az újonc fiúk ekkor is nyertek, ha csak minimális különbséggel is. Mindkét felnőtt csapat, a női és a férfi is a nagyszerű második helyen végzett és lett két harmadik hely is a serdülő és ifi lányok révén. Összességében egy eredményes hétvégével záródtak az idei bajnokságok, hiszen szinte valamennyi SZVSE-csapat pontszerző helyen végzett valamelyik napon! Így a hétvégén is és a 2015-ös év rangsorában is a 3. helyen végeztek a Szegedi Vasutas SE tájfutói a közel 110 szakosztály közül.